Neplatim zdravotne

Príspevok v téme: Neplatim zdravotne
natuska32

Dobrý deŇ.
Minulý rok som dokončila školu , potom som brigádovala 3 mesiace agentura mi platila odvody.Prepustili ma a teraz si neviem nájst robotu a neišla som sa zahlasit na úrad práce ani nič :( neviem prečo som neišla.Prosim poradte co sa može teraz stať?Už som doma skoro rok :( napište mali ste niekto niekedy takyto problem????
dakujem vopred

soffa

fijha tak, ti si teda veris.no ak si sa nesla nahlasit na urad prace do 7 dni a este vobec nie si nahlasena,tak mas problem.neplati za teba stat nemocenske ani zdravotnu,tak teraz ak sa ti daco stane nemusia ta osetrit.a to myslim vazne.budes svietit na displey ze si neplatic a neosetria ta.chod sa nahlasit na urad prace,nenechavaj to len tak.a hlavne vyrovnaj dlhy,lebo na to oni nezabudnu.teraz chodili domou aj take smiesne palky ako 5 eur atd.to vies zdravotna nema peniaze.inak dlh -pocitaj ze je to po novom 50 eciek na mesiac.takze si myslim ze ten podpis raz za mesiac sa ti viac oplati ako platit 50 eciek kazdy mesiac,ako dobrovolne nezamestnany.viem o com pisem bratrankovi prisiel dlh 900 eur;-)

ververka

ak si zahlasena ako dobrovolne nezamestnana, poistne si platis sama.
ak si ale kandidatka o pracu, poistne za teba plati UPSVaR.
mesacne je zdravotne poistenie 46,06 EUR a zdravotna poistovna ta prva kontaktovat nebude. mozno po niekolkych rokoch. Takze by som ti radila zavolat tam, spytat sa na pripadny dlh a cim skor to vyrovnat, inak sa ti ten dlh moze skaredo "zhodnotit".

jahodka123

Dobre ti radí. Kamoš si takto neplatí už niekoľko rokov a ma dlhov až po uši a na krku exekútora. Rodičia mu museli zrušiť trvalý pobyt u nich doma a nemôže robiť na zmluvu, lebo by mu zobrali aj trenky...

Suphotam12

Ahoj, ja som na tom podobne...mam rok pauzu medzi vysokou a strednou...no a radim ti co najskor sa bud zahlasit na urad prace alebo si to zacat platit sama...ono sa to totiz teraz zvysovalo na nieco okolo 30-40 € za mesiac..ja si to teraz musim platit spatne :/ takze rozhyb sa co najskor lebo sa to nazbiera, viem co hovorim :/