Hnusná, zákerná matka

Príspevok v téme: Hnusná, zákerná matka
vercicadolly

Ahojte.Mám 20 rokov a matku, ktorá ma začala nenávidieť. Neviem čím to je, ale ja si myslím, že mi závidí. Mám priateľa, s ktorým sa nadovšetko lúbime, teraz som zmaturovala, frajer mi kúpi všetko, čo mi vidí na očiach, o čo si len požiadam, o mesiac ideme na dovolenku, ktorú mi platí on!!!a som mladá atď...jednoducho ma začala nenávidieť, každý deň príde domov z roboty a za všetko mi nadáva, aj za také maličkosti, ktoré sú úplné hlúposti. Keď mi je s priateľom dobre, tak vidím ako ju to štve a len sa vypituje na všetko okolo neho aby ma nejako nahnevala a keď máme dni keď sa hádame za kraviny, tak ju to strašne teší!Priateľovu mamu mám rada, no neviem prečo sa mi ju stále snaží znechutiť a odlákať odo mňa.Nechápem jej správanie. Mala ma rada asi do 18 rokov, ale teraz ma nenávidí a ubližuje mi ako sa len dá!!!Dokonca začala najnovšie robiť, že si pred mojim otcom vymýšla blbosti na mňa a iba sa opekňuje. A ona vie, že to počujem, ale vie, že na to nemôžem povedať nič, lebo tatino by veril aj tak jej. to mi je už šum a fuk.Doma sa so mnou nikto nebaví, len pre to, lebo moja ,,milovaná mamička,, na mňa iba zazerá, nadáva mi a ponižuje a otec potom drží s ňou a ja som iba zavretá v izbe a čakám, kedy príde frajer z roboty a budem s ním...myslíte si, že mi závidí, alebo ma nenávidí? Lebo sú aj také matky, ktoré časom v takomto veku znenávidia svoje deti...ako by ste mi poradili? Čakám, kým si niečo nasporím do života a možno za 2-3 roky chcem odtialto odísť!!!preto nejdem ani na VŠ ale hneď do práce, aby sme mohli ísť bývať :( prosííím píšte :(

bebabb

Je to fakt divné, lebo naozaj, zvyčajne, keď skončí puberta, tak si rodičia s deťmi vraj lepšie rozumejú.Pokiaľ ide o vreckové, dávajú Ti fakt málo. Teda nechápem. Tu problém nie je. Že Ti nedá ani poriadne najesť sa, to je teda ďalší divný fakt. Ak je to teda tak, že sa s rodičmi nehádaš, pomáhaš, doštudovala si, hľadáš si prácu- predpokladá. Možno je nervózna z toho, že tú prácu ešte nemáš. Naozaj by bolo dobré spýtať sa, lebo takto nič nevyriešiš. Sú to len Tvoje pocity. Ani to možno nie je o nenávisti či závisti. Neviem o čom by to mohlo byť, ale ak to Ty tak cítiš, neostáva Ti nič iné len spýtať sa., o čo jej ide. Či chce, aby si odišla z domu alebo čo vlastne sa jej na Tebe presne nepáči. Je ťažké radiť, ak nepočujeme obe strany.

lost

No to som len tak, lebo ja som na tom opacne, moja mama chce aby som bol stale "doma" lebo uz nejaky ten cas som sa odstahoval, no mne to "prekaza" lebo ked som s nimi este zil, stale im prekazalo ze cely den sedim za pocitacom, a ze "nepomaham" a ze "nepracujem" (i ked, pomohol som vsetko co chceli, ale ich nenormalne naroky a zaskatulkovanie ze zle vysavam, upratujem len ked ma o to poziadaju atd im skreslilo realitu, dokonca som bol aj prizivnik, i ked od svojich snad 16tich ak nie skor som si od nich nevypytal co i len jeden halier, alebo cent, zaroven si ale nepytali ziadne "poplatky za jedlo" atd)

Cize u nas viazla komunikacia, no ale hold, moje predstavy o zivote boli ine ako ich, NIKTO MA NECHAPAL, a tak som sa z nich presytil... A teraz mi uz veria, no ale pravdupovediac teraz uz s tym mozu ist niekam, mali mi verit ked este neexistovali vysledky, to sa im lahko verit teraz, to je povdov v mojich ociach, nie fair play, dovera nespociva v tom ze uverim az ked mi to dokazes, dovera je gambling, uveris na moje slovo alebo nie, tak to ja vnimam ale prave takto sa to nestali, neveriaco Tomasi - to ich vystihuje :)) mal som miliard chuti im to takto aj povedat do oci, ale naco zbytocne provokovat, riesim to inak. Len velka skoda, ze ludia potrebuju hmatatelny dokaz na to aby mi verili, co uz, odfiltruju sa a mam pokoj. Trosku odbocenie od temy, len som chcel vysvetlit podrobnejsie preco som pouzil to slovo "presytena" ale asi som netrafil :) tak aspon mas dalsi jednu pricinu PRECO NIE :D (teda ako edison povedal: mam 2000 sposobov ako nevyrobit ziarovku :) )

vercicadolly

lost ja neviem.myslis ze az takto by sa to dalo? ja si to nemyslim. to neni tym. ja si myslim iba ze je to tak ze mi asi zavidi a nedokaze to prekusnut ze ja mam toto vsetko a ona v mojich rokoch nemala nic.ale za to ja uz predsa nemozem.doba je ina.

vercicadolly

lost ja neviem.myslis ze az takto by sa to dalo? ja si to nemyslim. to neni tym. ja si myslim iba ze je to tak ze mi asi zavidi a nedokaze to prekusnut ze ja mam toto vsetko a ona v mojich rokoch nemala nic.ale za to ja uz predsa nemozem.doba je ina.

vercicadolly

a ani ti nevola aby si sa vratila alebo take nieco? ja by som si v zivote nemyslela ze ja raz takto dopadnem.a setri na mne jak sa len da aj ked mame peniaze a mozeme si dovolit hocico skoro.nechce mi davat peniaze no ako uznaj 5 eur do 18 rokov na mesiac, ked nieco chcem povie mi iba ale sak som ti kupila minule (napr. sampon) mam dlhe huste vlasy a umyvam si ich kazdy 2 den takze ona mi povie toto...alebo aj na ine veci, ale to sa uz hambim sem napisat!! teraz sme mali ist vecerat a naschval ma ani nezavolala na veceru a spravila iba aby bolo na 2 porcie a mne sa uz neuslo.nevadi.alebo prosikam ju 3 tyzdne aby mi dobila kredit za posranych 7€. toto v 20 rokoch nema nikto doma!!! pripadam si ako zobrak.....

ivanecenka

ja som aj odišla a mám najväčší pokoj na svete. Matka nezvládla prechod, začala popíjať cez víkendy v posteli a len vykrikovala, ako ju všetci zneužívajú a pod. Pokiaľ som nikoho nemala, tak mi vyčítala len, že chodím do školy, ale potom aj priateľa. Ona je z domova, zomrela jej mama ako 9ročnej, tak si myslím, že sa bála, že by som sa vydala a stratila ma, ale v konečnom dôsledku ma stratila aj tak.

vercicadolly

bibi123 ty optimistka jedna :) nie naozaj ziadne problemy s tatinom, v robote sa jej dari, pomaham jak sa len da bez toho aby mi niekto nieco kazal urobit. a mali sme spolu pekny vztah ale sa to skoncilo a ja bohuzial neviem preco.teda ja si myslim to co som pisala hore lebo nic ine neexistuje.a pises o kave atd ale ona so mnou nechcela ist nikdy ani na zmrzlinu ked som bola mala...ale pekne si to napisala :) az mi to je luto.

bibi123

vercicadolly-ved je to Tvoja mama, tak trosku ucty by nezaskodilo:O))) Mozno ziarli na priatela, ze cele dni travis s nim a nie s nou, mozno nepomahas doma, mozno ma problemy v praci, s tatinom, mozno su za tym zdravotne problemy, zla fin. situacia... Uz si vo veku, kedy by sa z maminy mala stat Tvoja najlepsia kamaratka. Preto si s nou buduj uprimny vztah. Zavolaj ju na kavu mimo domov, povedz jej, ze ju lubis a ze Ti ublizuje, ako sa k Tebe chova a ze co mas pre to spravit, aby ste spolu mali pekny vztah, lebo sucasna situacia Ta velmi trapi. ked hodis este aj nejaku tu slzicku, tak si to uvedomi a zmeni sa, neboj:O)))