Lady bone-hormony

RNG

Nuz este som tu, a aby si nepovedal, ze ti nikdy nedam za pravdu, progesteron je gestagen ale opacne to neplati.
Gestagen je ovela sirsi pojem, zahrnuje mnozstvo androgennych hormonov, vcitane roznych umelych nahraziek,ktorre sa farmacia snazi zapasovat medzi ludske hormony na pomylenie ludi aj ked ich s umelinami poskodia.
Takze ked lekar povie gestagen, spravidla mysli synteticku umelinu, a nie prirodny bioidenticky progesteron.Nuz a na to tu upozornujem, aby na to ludia nenaleteli a neposkodili si zdravie.
A teraz uz naozaj bye bye

tpch

No konecne. Mimochodom, opat nemas pravdu s tym progesteronom. Absolutne neriesim prirodny alebo synteticky povod hormonov, bavime sa o otazke, ci progesteron je gestagen. Na to existuje jedina spravna odpoved-progesteron je gestagenny hormon. Nejake patenty, ci co to tu stale melies, su absolutne irelevantne v otazke, ci je progesteron gestagen. Progesteron naozaj je gestagen. Delenie na estrogeny, gestageny, androgeny a podobne je mozno zjednodusujuce, ale nie nezmyselne a ani nespravne. Zalezi od receptorov, ktore ovplyvnuju a tym sa urcuje ich typ.
Takze este raz: Progesteron je gestagen a goodbye.

RNG

Keby si si poriadne precital tu literaturu, co som tam uviedol, netvrdil by si take hluposti, ako tvrdi bezna lekarska literatura na pomylenie. Progestageny su v tele rozne, ale pod nazvom gestagen maskuju hromadu syntetik.

Inac hormonov a roznych hormonalnych a prohormnalnych latok v tele je hromada, to delenie na estrogeny, progesteron testosteron je velmi primitivne a vobec nepopisuje celu komplexnu situaciu v tele dostatocne.Nuz ale to mas zrejme s tych primitivnych skoldskych ucebnic, cez ktore si sa este zrejme ani neprehryzol
Ale velmi dobry ukazovatel na to, co je prirodzene a umele su patentove aplikacie, tj ked vidis nieco, co ochranuje patentova ochrana, tak to musi byt podla definicie neprirodzene.
Myslim, ze aj odtialto odpochodujem, lebo som napisal asi vsetko, co som chcel a ked sa to niekomu nepaci, moze si tu diskutovat a rozdavat svoje rozumy kolko chce. Je to volne forum, a nijak neobmedzuje pisanie akychkolvek hluposti sem.Takze doprajte si do chuti.
Dixi

tpch

Ty magor, zenske hormony sa delia na estrogeny a gestageny. Gestageny su CELA SKUPINA HORMONOV, vsetky maju podobne ucinky. A medzi gestageny patri aj progesteron, okrem mnohych dalsich.
Staci si otvorit ucebnicu biologie pre stredoskolakov, ked uz je ucebnica biochemie nad tvoju mozgovu kapacitu.
Amater...venuj sa inzinierstvu, toto ti moc nejde.

RNG

Nuz ty si tomu dal, prirodny progesteron bioidenticky ze je to iste, ako synteticky gestagen. Presne take iste blbosti tvrdia neinformovani lekari, zialbohu
www.nationmaster.com
a pozri na progesteron
en.wikipedia.org, bioidenticky vyrobeny z Diosgeninu(yam)

Kedze molekuly su rozdielne, aj ucinok je rozdielny, to nemusim nikomu vysvetlit. A to na co sa da dostat patent nesmie sa nachadzat v prirode, tj vynalezca musi dikazat prioritu v zmysle "latka pred tym nikde neexistovala a ja som ju prvy vytvoril"

Treba si len precitat pravidla na patentovanie.

RNG

Kto potrebuje progesteron z roznych dovodov, pre toho je pravy, bioidenticky samozrejme lepsi, nez nejake skodlive patentovane nahrazky ako gestagen, progestin a ine.
Na kombinacie prirodnych a syntetickych liekov radsej nekomentujem, lebo zasadne ked maju ludia problem a beru oboje prirodne a lieky, lekari automaticky obvinia prirodne.
To maju uz naprogramovane do hlav v skolach.
Pricom fakt je, ze prirodne su schvalene lekarmi ako neskodne a synteticke lieky casto maju viac stran na popis roznych moznych skodlivych ucinkov , medzi ktorymi je niekedy dokonca aj smrt!!!