Stále chorá

Príspevok v téme: Stále chorá
aja05

Od januára sa na mňa lepia všetky choroby, od nádchy (zápal dutín), herpesov, angíny či prechladnutia, teraz ma to asi zase chytá, lebo ma bolia mandle, čo s tým? mám si kúpiť niečo na imunitu, alebo čo? už nechcem ísť k doktorke, lebo mi zase určite predpíše antibiotiká a bude ma chcieť vypísať na PN, čo ja nechcem. ďakujem za všetky rady

aja05

pred dvoma rokmi mi zistili zvýšenú funkciu štítnej žľazy, ale teraz je zatiaľ ok a uzol čo v nej mám sa podstatne zmenšil, chodím na kontroly dvakrát do roka, pokúsim sa čísm skôr nakúpiť si nejaké vitamíny, lebo v podstate každý týžden som chorá... :( nemala by ma obvodná lekárka odporučiť na imunologiu radšej???

AdamKrt

Mne z dlhodobeho hladiska pomohol na imunitu wobenzym. Casto som byval chory - priedusky, hrdlo, dutiny, herpes,...

AdamKrt

aja05 - urcite nezaskodi aj doplnanie zinku, horciku, vitamin A, radu vitaminov B, E a v neposlednom rade doplnat jod. Ak by zle fungovala stitna zlaza pre nedostatok jodu, co je casty problem, moze to uplne rozhadzat zdravie. Tiez doplnanie enzymov, ako su v pripravku wobenzym, pomaha imunite, zlepsuje hojenie a je to protizapalove. RNG mozno odporuci aj silnejsie pripravky, ale tie dostat tusim iba v USA a nie u nas.

aja05

RNG aké probiotiká by si odporučil? ja beriem už 3 mesiace Swiss probiotiká, vitamin C beriem stále, rozmýšľam nad tou hlivou ustricovou, či si nemám kúpiť. A ešte niečo, hrozí mi zase anémia, kvôli tomu ma posielajú na gastro, čo odmietam :(

RNG

V prvom rade si zozen dobru probioticku zmes, spravne osadene creva probiotikami produkuju pre telo az 70% vsetkych obrannych latok. A rozne infekcie zacinaju casto z mikrobov z prinosnych dutin, kde sa mozu zdrziavat dlhe roky a cez hlieny sa dostavat na mandle, do priedusiek a pluc. V nose sa daju vyhubit kvapkanim niekolkokrat denne na striedacku koloidnej striebornej vody a roztoku citricidalu(GSE)Okrem spomenutych liecivych potravin sem pridam aj adaptogeny, ako astragalus, cordyceps a prostriedok na zvysenie aktivity a poctu nasej obrannej armady, bielych krviniek pomocou betaglukanov(intenzivna davka je 3 x 500 mg, udrzobne 2x200 mg)

jajka001_

ano, kup si nieco na imunitu
a čaj lapacho
cesnak, cibulu, vitamin c, jablka, cerstvu zeleninu
nejake bylinkove čaje, med, citron, zázvor, echynacea