Astma a 8 mesacny syncek

Príspevok v téme: Astma a 8 mesacny syncek
veronika

mam 8.mesacneho synceka,ked mal 1,5mesiaca boly sme hospitalyzovany v nemocnicy pre zapal priedusiek.od vtedy mam snim vzdy problemy.ked ku nemu prisiel niekto chory hned ochorel.pred mesiacom som s nim isla ku doktorke,lebo mal dost stazene dychanie,mal piskoty,chrapcanie ale iba ked spi.dve doktorky my povedaly ze ma astmu,a tretia ze ma zasa zapal priedusiek,daly mu aj dva spreje proti astme.inac je uplne v poriadku.doktorky hovorily ze ma detsku astmu,ze v dnesnej dobe je to normalne.pitala som sa doktoriek ci ma vpliv na jeho dychanie to ze som pocas tehotenstva fajcila asi3cigarety denne,hovorily ze nevedia pretoze keby ano tak sa uz narodi s dychacimy problemamy,ale tie problemy mu zacaly az ked mal zapal priedusiek.dufam za som to nezavinila ja,ak ano tak si to budem do konca zivota vycitat.ale cigarety su to jedine co ma ukludnuje ked mam problemy,maly nebol vobec kojeny,mala som slabe mlieko,tak hned po porode som zacala zase vela fejcit.poradte my co by mu mohlo pomoct pre zlepseni,ak o niecom viete(okolie KE)

maja

Hela ťy odkial vieš, že nie som normálna keď sama tvrdíš, že nemám nikoho posudzovať keď ho nepoznám.
My dve sa poznáme?
Sama mám dieťa a má astmu a spravila by som vždy všetko len pre jeho dobro. Čiže napr.keby som bola fajčiarka tak od prvej chvíle ako by som mala čo i len najmenšie podozrenie, že som tehotná cigaretu by som ani do ruky nechytila. Ty vôbec rozumieš o čom ja hovorím? To som uviedla len jeden príklad. Myslím, že vyjadrenie svojho názoru neznamená, že na niekoho útočím alebo mu úmyselne ubližujem.

hela6064

Maja nie si asi normálna.... nesud niekoho koho nepoznáš...... myslím ,že ani ty niesi bez chyby...to , že Veronika fajčila nebolo správne a ona si to aj uvedomuje a to čo sa stalo sa neodstane je vynikajúce , že prestala fajčiť určite je to milujúca matka a ja poznám omnoho horšie prípady ako sa ubližuje nielen babetkám ale aj ludom. Veronika držím palce aby ti to vydržalo nefajčiť a synčekovi veľa zdravia.

anka

Astma je vlastne dôsledok poruchy slinivky, ktorá má v správe všetky sliznice v telíčku, Zaoberám sa reflexnou terapiou a doporučujem sa zamerať na reflexnú oblasť slinivky. K tomu by som doporučila aj ... , no na to potrebujem viac informácii, prehmatať nožičku, lebo ako vieme organizmus je ako reťazová reakcia, ak jedn orgán zlyháva alebo prestane fungovať trpia i tie ďalšie. Nájdi nejakého dobrého terapeuta. Výsledky terapie sú.

maja

Milá Veronika nikto ťa neodsudzuje ale povedala som ti môj názor. Ako vidíš sama, nejde už len o zdravie dieťatka ale aj o tvoje zdravie ako si sama vravela, že lekárka ťi vyčistila žalúdok. Tiež ti povedala len jej názor. To či prestaneš fajčiť alebo budeš pokračovať je len na tebe, v tom ti nikto nerozkáže. A tak isto aj vo všetkom inom.
Viem pekné slová sa lahšie počúvajú ako pravdivá kritika.

veronika

mile pisatelky,dakujem vam za vase nazory.len ma prekvapil prehnany nazor pani Maji.nemusela ste ma az tak odcudit,su omnoho horsie matky ktore svojim detom ublizuju inek,ale dakujem za nazor.vcera sme boly u doktorky,ta doktorka ktora si myslela ze astmu nema mala pravdu,maly ma alergiu na kravske mlieko ktore je v mlieku ktore pije,musely sme mu dat mlieko v ktorom kravske mlieko nieje.doktorka my ale poriadne"vycistila zaludok"co sa tyka fajcenia,povedala my ze ak sa chcem dozit maleho maturit tak stym musim okamzite prestat pretoze aj ja mam vazne zdravotne problemy,vcera som mu bola kupit aj zvlhcovac vzduchu,dala som mu nove mlieko a dneska vnoci mal krasne ciste dychanie.tie lieky ktore bral mu este nechaly ale doktorka povedala ze ak sa to bude lepsit tak mu ich coskoro vysadime.vcera ked sme sa vratily od doktorky domov,tak som si uz nezapalila,chcem stim nadobro prestat.dakujem vam.

Marianka

lilu ma pravdu. fajcit si nemala veronika, ale ako sa hovori: Co sa stalo, to sa neodstane. aj ja som astmaticka, no na rozdiel od tvojho synceka, mam uz takmer 18 rokov. suhlasim s lili, ze pomahaju solne jaskyne a Tatry. Tatry ale nepomahaju vsetkym astmatikom. ja som tam bola na lieceni a dostala som tam asi pred 2 rokmi prvy astmaticky zachvat. zistila som, ze mi nevyhovuju vysoke polohy. nezavisi to od veku. boli tam aj male deticky - astmatici, ktorym Tatry nevyhovuju. co sa tyka solnych jaskyn, tie som este nevyskusala, ale moja lekarka - pediatricka, mi ich odporucila, ze vraj pomozu. ale vyskusala som zvlhcovac vzduchu. naplnis ho cistou vodou z vodovodu a spustis ho. zacne sa parit. a ta para, ktora z neho vychadza, tak to lieci. ja som bola nedavno chora, mala som astmaticke zachvaty jeden z druhym, pustila som si zvlhcovac a o par hodin mi uz bolo lepsie. postupne zachvaty ustupovali a potom som vyzdravela. ale nie z astmy, ta je neliecitelna choroba.

maja

Nehnevaj sa ale musím ti to povedať.To ťa až teraz napadlo si robiť výčitky za fajčenie v tehotnosti?Ty si vôbec uvedomuješ čo si tomu dieťatku pri vývoji robila?!Jemu sa vyvíjali životu dôležité orgány ktoré mu majú umožniť prežitie a ty hovoríš si "matka" si ho kŕmila nikotínom???Ešte nebol ani na svete a už si mu ubližila.Takým nezodpovedným ženám ako si ty by som nedala do opatery ani zviera nieto ešte malé nevinné babetko. Tak a teraz si môžeš vyčítať.
Ľudkovia nehnevajte sa za môj prejav ale nemôžem si pomôcť.

lilu

Mila Veronika,
myslim ze je zbytocne pytat sa ci ma na to vplyv fajcenie.Je to to najhorsie,co si mu mohla urobit.mohla si si to odpustit aspon pocas tehotenstva.Ma jemne a malinke plucka a este ked teraz fajcis robis mu este horsie.Este to asi nebude vhodne ale su dobre solne jaskyne a Tatry.
A vycitky su na mieste moja