Zrazenina pod kožou? Ako ju odstrániť?

Príspevok v téme: Zrazenina pod kožou? Ako ju odstrániť?
andy32

Caute :) cez jarne prazdniny do mna narazil lyziar, bol to strasny naraz, letela som 2 metre vo vzduchu..na druhy den som mala opuchnute koleno a modrinu..ale boli sme v zahranici a k lekarovi som nesla..po opuchu mi nad kolenom ostala hrcka velkosti hrasku..ako keby zrazenina..neboli ma, iba ked si po nej prejdem rukou tak trosku zaboli:(
mate nejake rady, prosim?

alzbetin

Obklad z bieleho vina, papirovu vreckovku nočiť do beleho vina a priložiť na modrinu, po uschnuti vreckovky zopakovať. Zaručene zaberá.

Silvapo

Čo sa tu popisuje vyzerá na krvný výron. Pomáha pravidelné masírovanie. Určite by som nepodceňovala ani návštevu lekára a nechala miesto skontroloval, urobiť rontgen a pod. Prevencia je rýchlejšia a lacnejšia, ako neskôr vážnejšie dôsledky zo zanedbania. Hlavne, ak ide o väčšie pády.

anjeliček33.

Ahojte tiež mám podobný problém! Zakopla som o lavičku a na boku sa mi spravila obrovská modrina (niekde na mieste bedra). Modrina už zmizla, ale pod kožou mi zostala väčšia hrčka. Po tom čo tu čítam sa bojím... Chcem sa opýtať, či s tým treba ísť ku lekárom, alebo ako ste už písali sa hrčka vstrebe po pravidelnom masírovaní krémom. Hrčka ma už nebolí (skôr už po troch týždňoch svrbí) iba ked ju pritlačím alebo natiahnem kožu. Viete mi niekto poradiť čo s tým? Ďakujem pekne.

Emca

Ahoj poradite mi? Mala som hrcku vobec nebolela, nemala farbu, len na dotyk som ju citila a tak som nesla hned k doktorke potom som radsej isla dala mi mast ale nepomohlo a este sa sfarbila do modra isla som ku kožnej ale ta ma poslala preč s tym že to nevie liecit že hadam sa to vstrebe a mam si nato davat propolisove kvapky a kamilky no to aj pomohlo zostal mi tam velky flak asi modrina alebo cosi take a na druhy den sa mi uplne mala hrcka obiavila 1 cm od starej hrcky ktoru tam už nemam. Fakt sa bojim ako to liecit ??? Je teraz mala ako hrasok ale podla mna sa zase zvatsi a sfarbi ! :( Ako ju treba odstranit?

emanuel

da sa vycistit zrazenina? o co ide? ked ju mam na dlani, je viditelna a pod nou je zila. je nutny chirurgicky zakrok?

emanuel

ahojte.. na pravej ruke na dlani mam uz dost dlhu dobu zrazeniu. neviem z coho ani kedy presne vnikla. ako sa da odstranit? je to flak az fialovej farby.

RNG

Rozpustanie akychkpolvek utvarov v tele rpobia rozne enzymi, najma proteolyticke, tj bielkovinne.Telo samotne vyraba proti krvnym zrazeninam enzym plazmin. Boxerinapr na zxrychlenie hojenia uz starocia pouzivali vytazky sz ananasu(bromelain) ale v poslednom case sa objavilo viacero silnych enzymov, nielen heparin vytazeny z criev prasata a jeho chemicke patentovane derivaty, ale prirodne fibrinolyticke enzymi, ktore sa daju podavat aj ustne ako doplnok potravin, ako najma nattokinaza, lubrokinaza a ciastocne aj serrapaptaza.
Ucinnost tychto sa posudzuje jednotkami FU(fybrinolyticka=rozklad fibrinov) a obvykle ucinne davky zacinaju od 2000 FU niekolkokrat denne a idu az po vyse desatnasobok bez nebezpecenstva navodenia krvacavosti.
Nattokinaza je ucinna asi 2 hodiny po poziti na prazdny zaludok, a jej ucinok trva okolo 8 hodin. Okrem ineho aj ciastocne riedi krv, cim, sa zrychluje cirkulacia a dokonca stimuluje/podporuje vyrobu nasho telesneho enzymu proti krvnym zrazeninam, plazminu.