tehotenstvo

Príspevok v téme: tehotenstvo
snehulienka

som tehotná dva mesiace, možno sa budete smiať nad mojou otázkou ale aj tak-mám stále taký blbý pocit kvoli tomu drobčekovi ktorý rastie v bruchu, napríklad sem tam sa v noci pristihnem že ležím na bruchu a tak.. preto sa chcem spýtať, či to tomu babetku neškodí a či mu to nebráni sa vyvýjať, či mu nebráni ten tlak brušných svalov alebo čosi podobné.. v koľkom mesiaci asi tak je babatko obalené plodovou vodou a či tá ho dostatočne chráni.. ďakujem za odpoveď..

eluška

Bože Slavina, neuraz sa ,ale ja keď čítam, ako ty si trpela mesiac a tie, čo rodili spontánne už behali v deň pôrodu...Mám za sebou také 2pôrody, ale nemohla som si sadnúť ešte ľmesiace po pôrode. Prvýkrát mi dokonca ten nástrih ešte rupol ďalej, ledva som s šuchtala, bolelo to, pálilo, štípalo, cítila som to pri každom pohybe, všetky sme chodili ako v domove dôchodcov...Všetko má svoje pre a proti. Pôrodné bolesti a samotný pôrod je hrozne vyčerpávajúci, ale aspoň"si pri tom", keď sa narodí, ale potom je to dosť o hubu. Pri cisárskom si odvalená 3dni úplne, ale pri zakašlaní si aspoň brucho môžeš chytiť, ale to dole nechytíš...A na siedmy deň sa už celkom dá, môžeš sa ku kojeniu pekne uvelebiť, ani to krvácanie nie je po pôrode také silné. Takže ťažko porovnávať, obidva spôsoby "stoja za to", ale ten "obyčajný pôrod" a šestonedelie- žiadna slasť.

luba

slavina
este sa opytam ak mozem, nevieš mi tak priblizne povedat ake bylinné čaje možem s pokojným svedomím piť?

slavina

Rodila som cisárom,lebo som bola po termíne.Ležala som 3 týždne v nemocnici na pôrodnici a videla som hrozne veľa pôrodov v priamom prenose.A môžem Ti povedať,že len 3 ženy povedali,že viac by nerodili,ale to hlavne kôli tomu,že bábätka mali 4,5 kg,takže boli veľké.Ale ostatné povedali,že jedinú bolesť,ktorú cítili,bolo keď ich zašívali,ale to sa dá zvládnuť,hlavne keď si držíš mimiko na rukách.Poviem Ti,že cisársky je oveľa horší,dva dni som ležal,tri dni mi nedali jesť,len infúzie mi tiekli,potom mixovaná strava,A bolelo to ešte mesiac.Kdežto tie čo rodili prirodzene,už v deň pôrodu veselo behali.A epidurál nieje vždy bezpečný,musí ho robiť fakt skúsený odborník.Môj ujo je anesteziológ a je jediný,komu by som sa v takom prípade zverila do rúk.Do konca mi chcel dať EPI. aj na cisára,aby som mohla hneď vidieť bábätko.Ale nechcela som si zbytočne nechať pichať do chrbta,bála som sa totiž toho vpichu:o))))

ivka2

slavina a ked si rodila, rodila si normalne alebo cisarskym???a ak normalne, mala si aj epiduralku???ja niesom tehotna, ale chcem babo, ale zaroven sa bojim akoby som porodila, lebo dnes som videla video porodu a podla mna je to hrozna bolest ked strihaju:(((a zasivaju...ach jaj..porad ak mozes...

slavina

Nie hýbe,keď rastie,sekla som sa!!Myslím na viac veci na raz a potom píšem hlava nehlava.
Ale daj si pozor,aby to nebola nejaká ostrá bolesť,potom s na to radšej opýtaj gynekológa.

Kachita

Gratulujem, snehulienka, k malickemu zaciatku. Keby to malo dietatku ublizit, bolelo by ta to. Urcite mu nemozes takto ublizit. Skor by som sa obavala narazov do brucha ale k tym nemas ako dojst, tak s radostou spi na bruchu, ak treba, kto vie, mozno sa to malickemu paci :)