Národná hrdosť

Príspevok v téme: Národná hrdosť
azbest

Dobry den
moze to zniet trocha sialene ale rad diskutujem na veci takehoto charakteru...
uz dlhsie ma trapi otazka hrdosti a veci s tym suvisiace.Preco sa my ludia musime vzdy niekam zaradovat do nejakych skupin ci uz narodnych,etnickych,nabozenskych...preco sme hrdy na svoju krajinu?...nie je jedno odkial clovek pochadza?? myslim si ze by sme mali byt hrdy predovsetkym na seba a pozerat sa na inych ako na cloveka,nie ako na slovaka,nemca,maďara a pod.
mozno sa pytate co som tymto chcel povedat...chcel som len vyjadrit svoj nazor takto verejne :) rad by som si rvypocul nazory mnohych ludi na tuto temu...

lost

Ak by som bol nemec, mal bol by som hrdy na dialnice zadarmo :D
To som dnes zistil, to fakt ich maj upre osobne auta zadarmo? :-O
nemci? tie najkvalitnejsie dialnice v europe? ehm, sorry, na svete. A to zadarmo?

lost

RNG, to je podnikanie na SVK take tazke? respektive myslim tak, ze zbytocne komplikovane? ci zakaznici boli prilis narocni ? alebo kolegovia boli zli?
(viem ze know how sa nedava zadarmo, no len sa snazim zistit ako to tu chodi, len ak sa ti chce odpovedat of course :) )

RNG

Jajka, ja som velku vacsinu zivota prezil v USA, ich system, ustava a sposob zivota mi je dnes moj vlastny a to co sa deje na Slovensku mi je uz cudzie, zialbohu. Novsi vyvoj, rozpad moralky,ludske rozmyslanie mi je coraz cudzsie, to uz vobec nie je to, z coho som vysiel. Aj som sa pokusal podnikat na Slovensku(3 podniky) aj som sa snazil, ale velmi som sa sklamal v ludoch, vcitane pribuzenstva a mal som aj tazke financne straty.
Ale napriek tomu som nezanevrel na krajinu, odkial pochadzam, ako vidite.
Ze ssa citim American je samozrejme, kedze som sam poziadal o US obcianstvo kedysi a podstata obcianskeho slubu je vernost krajine a jej idealom.
A nesklamal som sa, urobil som dobre rozhodnutie.
Takze tak.

jajka001_

uhlie, skvely prispevok
rng, ty sa povazujes za americana,nie za slovaka,hoci si sa tu narodil, vyrastol, studoval, pracoval?

rena23

A pokial ide o Slovensko, vzdy som bola hrda na to, ze som Slovenka - na nasu krajinu, tradicie, laskavost, pohostinnost ludi... ale v poslednej dobe zacinam byt znechutena z ludi a velmi intenzivne uvazujem, ze odidem. Vadi mi, aky sme nekulturny narod - kolko je vsade spiny, ktoru sami produkujeme pomaly zacina byt uplne normalne, ze ludia odhadzuju smeti, kde sa im len zachce, zvracanie a produkovanie exkrementov na ulici prestava byt niecim vynimocnym... a to nehovorim o medziludskych vztahoch z ktorych sa pomaly vytraca akakolvek ludskost, mnozi sa hyenizmus. Je mi z toho nanic!

uhlie

Patrit do nejakeho naroda a podporovat ho je dolezite. Clovek sa nemusi ucit 100 jazykov, aby sa nemusel s kazdym dohovarat inou recou, nemusi sa podriadovat 10 nabozenstvam a ucit sa 50 roznych dobrych zvykov, aby nikoho neurazil a zjednodusuje to vela kazdodennych veci. Len malokto si uvedomuje mnozstvo vyhod, ktore plynie z prislusnosti k narodu, alebo statu. V podstate prislusnost k jednemu narodu znamena, ze clovek moze doverovat a spolahnut sa na urcitu skupinu ludi. Ak to funguje, A to sa da prejavovat roznymi sposobmi. Niekto sedi v krcme a vykrikuje, ze je Slovak a niekto sa snazi podporovat podporovat svoje okolie roznymi sposobmi-robi urcitu pracu navyse. Narodna hrdost je dolezita, len si treba dobre premysliet, ako ju prejavit.

rena23

RNG, suhlasim s Tebou, tiez si myslim, ze verejnosti sa casto podavaju skreslene informacie, ale velmi mi vadi, ako sa americke spicky tvaria ako zachrancovia sveta a pritom hraju spinavu hru... Krajina, ako taka, mi je sympaticka...

RNG

Povaz napr takyto fakt. Ked ma prvykrat v historii Bernake(sef Federal reserve bank) prvykrat konecne vypovedat,kam sa podeli 4 triliony(!!!!) dolarov(tretina hrubeho narodneho produktu USA), ktore boli "pozicane" roznym svetovym bankam na zachranu mien pri tom, ze sa vytlacilo za posledne roky 3 krat tolko papierovych penazi a hromada "cennych" vladnych papierov, ktore nanutili bankam ako bankove rezervy", tak je to okamzite prehlusene zaberami svatby anglickeho kralovskeho paru, zjavenim sa rodneho listu Obamu, a zabitim Osamu Bin Ladina, ktoreho vraj sledovali od minuleho augusta, tj mohli ten objekt znicit kedykolvek predtym, alebo urobit takuto akciu. Samozrejme globalni, ktori toto vsetko riadia si to odlozili na tento moment, aby taku "malickost" ako nicenie celej americkej ekonomie(a tym samozrejme aj inych, domino efekt) za ucelom ich bohatnutia dalej zastreli pred svetom.

RNG

Amerika ma 300 milionov ludi, ty si videla len niekolko tisic, co skandovali a nevies, ci to nebolo vsetko len nahrate. partisic ludi sa vzdy da zorganizovat na televizne zabery. Takze si robit z tohpo uzaver, ako sa "vsetci americania z toho tesili" je trochu prehnane, vsakze.
Osobne nepoznam nikoho, co sa tak strasne z toho tesi a poznam plno ludi.
Moj osobny nazor je, ze sa tu jedna o globalnu spinavu hru s mnozstvom figuriek, ktore sa pouzivaju na rozne ucely, a uz vobec nie na to, co oficialne tlac, televizia a politici hovoria, ale na zakulisne machinacie, globalne.Sluzi to globalnej elite na udrziavanie svojho postavenia, neustaleho bohatnutia na ukor ostatnych. Superbohati su coraz bohatsi na ukor strednej vrstvy a chudobnych je coraz viac. Na to pouzivaju rozne ekonomicke nastroje, banky,akciovy trh, ktory umelo kolisaju, politikov(figurky, ktore manipuluju) a ohlupovanie verejnosti tlacou a televiziou.

Onn

to mas ako v rodine mozez zit sam opusteny a mozez zit v "rodine" a patrit do rodiny byt jej sucastou , mat nieco co ta spaaja