Preco niektori ludia nevedia co je slusnost?

Príspevok v téme: Preco niektori ludia nevedia co je slusnost?
lupkacupka

Stretla som sa s jednym chalanom z netu. Bolo to v pohode stretko. Boli sme spolu 3 hodiny von, chcel byt dlsie, ale uz som potrebovala ist domov...Potom sme si 3 dni na nete pisali, a celkom mi sedel.Nic viac ako kamaratsvo som od neho neocakavala. Ale dnes som ostala riadne zaskocena...Len tak od veci mi napisal, ze si mam zmenit foto v profile, ze tato fotka nie je zla, ale za taku krajsiu...Ako som normalna priemerna baba, jasne su aj krajsie, aj skaredsie, ale aby mi niekto pisal, ze si mam zmenit foto sila...Pritom na zaklade tej foto sa so mnou stretol...Za tym sme sa pohadali, a jasne ze viac si pisat ani nebudeme, ale taka drzost...To by ma teda nenapadlo, pisat niekomu nech si zmeni fotku...Proste, ma to riadne zaskocilo. JE to normalne podla Vas pisat niekomu nec si zmeni fotku, ci len som urazliva?Ja uz neviem co si mam mysliet...Ziadna kamoska ma nedokaze tak vytocit...Ja uz neviem ci su baby fakt empatickejsie, alebo co si mam vazne mysliet..

sio

Myslim si ze si to mala pojať s humorom nie je na tom podla mna nic zle.Ja by som mu napisal nech tam teda nepozera ked mu to nevonia si prirodzena a uchvatna prave na tej foto skoda ze on to vnima inak .Mala si mu odporucit dlhsi pohlad ha ha.Nuz ludia su este drzejsi a vulgarnejsi a na nete kazdy niečo hra ak najdes cloveka co napise svoj nazor a mas aj krajsiu fotecku ja by som si ju tam dal.Ale kazdy reagujeme inak a zalezi aj od nalady ktoru mame sme na niektore veci haklivy atd...Ale asi sa ti nepacil velmi ked si to pojala v tomto zmysle.Iba nazor nic viac.

katka...

Prehnala si to. On to nemyslel zle. Videl ta nazivo a asi si krajsia v skutocnosti, tak ti to tak naznacil. Mne tiez raz niekto povedal, ze na inej foto vyzeram lepsie alebo sa niekedy aj poradim...lebo ini ludia sa vidia inak ako sa vidis ty. Napriklad mi chvalia jednu moju fotku, ale podla mna na nej vyzeram zle. Ale ostattni to vidia inak. Mohla si mu len slusne napisat, ze tebe sa ta fotka paci a ze si ju nechas. Ale urazat sa preto?

active

Ja si myslím že na tom nie je nič zlé ak ti niekto povie že si daj inú fotku mne to pripadá normálne a v pohode myslím že si to trošku prehnala

mirečka

Nechápem, ako ťa taká prkotina mohla tak vytočiť. Asi si podľa neho v skutočnosti krajšia ako na fotke, tak ti len slušne poradil. Prepáč, ale podľa mňa si to poriadne prehnala.

Michal_PU

Podľa mňa tiež hlúposť...
Čakal som, že sa tu bude riešiť kto koho ako vedie, oslovuje, podáva ruku, kde kto ide prvý a podobne...
Ale pozastavovať sa nad tým, či je slušné alebo neslušné niekomu povedať niečo na fotku? Zbytočné premýšľanie a reagovanie...
To ako ja zástanca etikety mám na zdravie.sk písať, prečo bola kamarátka/mama/teta...v rozpakoch keď som vstupoval pri pozývaní na obed do reštiky prvý, von opačne, prečo chcem aby išla do schodov prvá a opačne za mnou... ... ...?
Riešiť fotku na nete je zbytočné, aj tak väčšina ľudí už ovláda len základné pravidlá slušnosti a aj to pomaly upadá... Stačí sledovať dnešnú mládež...

ta3

No, ja si myslim, ze si to poriadne prehala, ked si sa za take nieco urazila, svedci to o Tvojom nizkom sebavedomi a celkove o Tvojej nizkej dusevnej vyspelosti a nie o tom, zeby sa dotycny chlapec nevedel spravat. Presne ako bolo uz povedane, bol iba uprimny a chcel Ti len kamaratsky poradit, lebo zistil, ze si v skutocnosti ovela krajsia ako na tej fotografii, takze nie je to v tom, zeby chlapec sa nevedel spravat alebo zeby nebol vychovany, ide o to, ze Ty si mentalne este male dievcatko, sorry.

anjelik9

a ved ja uz som tiez barskomu povedala ze ta foto co tam mal bola krajsia :DDD ale tak ja za to nemozem ze ked si niekto zmeni foto tak si na nu dva tyzdne zvykam nez sa mi zacne lubit :DDD a tak ale si myslim ze je rozdiel aj v jakom kontexte sa ta to pyta ci len tak od veci zadre abo ci sa o tej foto aj bavite ze sa ti paci a jaky ste "kamarati" a tak :p

lilix

Mozno si to az prilis beries, podla mna je to prehnane za take nieco sa urazit, ked sa tebe ta fotka paci nechaj si ju tam a nepocuvaj jeho nazor a iba mu povedz ze tam budes mat taku fotku aku chces ty a nie taku ako ti kaze on a ze to tiez nemyslis v zlom. Mne sa stalo to iste, tiez mi jeden kamarat povedal ze si mam zmenit foto ze sa mu nepaci tak som mu povedala ze mi je to luto lebo mne sa naopak fotka paci. Ale urcite som sa nad tym ani nerozculovala ani som sa neurazila. neprehanaj to...su ovela horsie veci ktore sa deju :-)