Socialna fobia a "legalna" marihuana

Porcelan

Neviem ci sa to da nazvat "vztahom", sem-tam si niekym pisem, ale vacsinou to neskoncilo nejak moc uzasne.. Mam velky problem priznat, ze trpim socialnou fobiou, mam pocit, ze to zo mna automaticky robi "loosera" a dievca strati zaujem. Skusal som najst niekoho s rovnakym problemom ako mam ja, ale vacsina tych ludi je zo zahranicia.

Inak mam zopar "online" kamaratov, s ktorymi sem-tam zahram nejaku hru a pod. Vdaka tomu sa z casu na cas citim ako normalny clovek.

jajka001_

chapem....mas nejake internetove vztahy, priatelstva?
obavam sa ze marihuana by mohla tvoje stavy praveze zhorsit, privodit ti az schizofreniu, alebo este horsiu uzkost,pretoze nie si v dobrom psychickom stave a ako vies, v takom pripade sa to zhorsuje, nie zlepsuje
najdi si blizke duse cez net, stretavaj sa s nimi, ak mozes tak zacni sa venovat nejakym zaujmom kde stretnes ludi a budes sa musiet socialne angazovat.

porcelan

"marihuana ti sice moze pomoct trochu zmenit pohlad na situaciu ale to zalezi od osobnosti a schopnosti spracovat zazitky" ano, ved o to mi ide.. nic viac od toho ani neocakavam

ako hovoris, da sa s tym zit, ked mas mierny stupen SF (cize niesi uplne izolovana, len mas proste strach zo socialnych situacii). u mna je to horsie, sf ovlivnuje skoro kazdy aspekt mojho zivota, nemam kamaratov ani priatelku, nemam pracu, byvam s rodicmi a z domu vychadzam len zriedka. je to zacarovany kruh. myslienky strachu sa tazko daju ovlivnut len myslenim, je to biochemicky proces v nasom mozgu a tam sa prenika len tazko.. marihuana by to ale teoreticky mala dokazat.

mozno vam to znie smiesne alebo absurdne, ale ked ste uplne na dne, kazda moznost stoji aspon za zvazenie.

jajka001_

SF mi diagnostikovana nebola, ale ked som prvykrat citala na nete priznaky tejto novoobjavenej "choroby" tak som konecne pochopila s cim som cely cas bojovala
v Californii robia s ludmi len pokusy, keby im chceli naozaj pomoct, robia to inak ako davanim im thc
ten strach je sucastou tvojej povahy, ziadne latky zvonka ti nemozu, marihuana ti sice moze pomoct trochu zmenit pohlad na situaciu ale to zalezi od osobnosti a schopnosti spracovat zazitky, urcite sa to neda pouzivat na pravidelne uzivanie, to by si bol len oblbnuty.
treba si uvedomit na com si, z coho pramenia tie pocity, aky to ma vplyv na tvoj skutocny zivot - nikto si ani nemusi vsimnut co prezivas, ja som si to casom tiez uz neuvedomovala, az ked som objavila SF som si uvedomila ze je ten strach stale so mnou
mozes zit uplne plnohodne, podstatne je sa v tom nerypat a nemysliet si ze si chory

Porcelan

Ja chapem co tym chces povedat, a ver mi, ze keby to je take jednoduche, tak tu nevypisujem po forach. Ja som nemal na mysli pouzit marihuanu ako nejaky "utek z reality". Neviem, co myslis pod umelymi latkami, ja som pisal, ze lieky/umele drogy odmietam, snazim sa proti tomu bojovat presne ako si napisala..

Necakam, ze si len tak z nicoho nic natiahnem 3 vodne a SF zmizne, to vobec nie.

Mas vlastnu skusenost s SF alebo si o tom len citala?

jajka001_

poznam jedno aj druhe
mozno je to netypicky nazor, cakala som ze nebude pochopeny
snazite sa unikat pred tym strachom k nejakym liekom, podstatne ale je, ze sa treba naucit s tym zit, spracovat to, pochopit to a nie potlacat svoje pocity umelymi latkami. treba sa snazit o vyvin duse na vyssiu uroven. zvladnutim strachu sa posunies dalej.

Porcelan

nic v zlom jajka001_, ale z Tvojho prispevku mam pocit, ze nevies o com je socialna fobia a taktiez ake to je byt nahulena/y.

jajka001_

strach je prirodzená súčasť života. strach je základom prežitia. ak by sa zvierata vo volnej prirode nebáli, čoskoro by ich niečo žožralo. práve preto majú ľudia strach z ľudí, lebo ľudom sú nebezpeční ľudia. naučte sa s tým žiť.
ked sa nahulite, nebudete vnimat realitu aka je. mozno ta vasa bude lepsia a mozno aj horsia. ale skutocna realita to aj tak nebude.

Porcelan

2unexpected
cital som tvoj prispevok, u mna to bolo podobne. Stavy uzkosti, paranoje a celkovo negativne zmyslanie o mojom zivote. Je to cele o tom, na akej myslienkovej vlne si. Moja SF je velmi vazna (nebudem vas tu zatazovat s detailami), psycholog/tereapeut/psychiater by mi urcite nasadil kombinaciu nejakych tazkych oblobovakov a bol by som ako chodiaca mrtvola. Alkohol tiez nic neriesi, mozno ked sa chcem niekde odviazat na "party", ale to teraz nieje moja priorita - vsetko co chcem je byt schopny normalne fungovat v spolocnosti. Tiez studujem na VS a SF sposobuje to, ze mam obrovske problemy si nastudovat nejaku latku, lebo vsetko na co myslim je strach z tej skusky (vacsinou su ustne), uz len ked na to teraz pomyslim mi zvysuje tep.