torticollis u miminka

Príspevok v téme: torticollis u miminka
matilda 27

ahoj,mam mimi s dg.torticollis,najde sa tu nejaka mamina resp otecko s podobnym problemom?syncek ma 11 tyzdnov,otaca hlavicku len doprava,nasledkom coho ma skrateny krcny svalik,mame zacat cvicit vojtovu metodu.ak je tu niekto,kto mal podobnu skusenost,ocenila by som nejake skusenosti,ci sa to zlepsilo,ako dlho to asi trvalo...dakujem!

Anonym 1717

Aj ja som mala tortikolis ked som bola mala operovali ma ked som mala 4roki no bouzial to nepomohlo a znova 14ma operovali a znova mam niejak problem s krkom takze znova doktor no dufam ze nie dalsia operacia. Uz v 3mesiacou som chodila na rehabilitacie. Treba cvicit hlavne s krkom no niekedy sa operaci neda vihnut .

watermelon

moj syn to mal tiez, v krajine kde zijem s nim cvicil kinesiterapeut a osteopat a vyriesilo sa. treba na to cvicit. a ukladat ho tak ze mu zboku podopries hlavu aby ju nemohol vytacat.

RNG

Podla literatury len menej nez 10% tychto vad u deti sa neda vyliecit cvicenim a masazami.
Ja by som pouzil aj transdermalne DMSO a roztok MSM, lebo tieto oba pomahaju na svalstvo skratene po zapaloch, tiez karpalov tunel, kde je problem s pri;lisnym tlakom sliach na nervovu zvazok.

sisko

ahojte, mojej dcerke diagnostikovali torticollis v 9mesiaci, takze s cvicenim sme zacali len teraz nedavno.. ja som si vsimla naklonenie hlavicky do pravej strany v 5mesiaci a ked som na to upozornila nasu pediatricku, urobila zo mna hlupu, ze jej sa nezda, staci Vam? kvoli tomu som zmenila pediatricku, ktora si to vsimla hned, takze ja nerozumiem tomu, preco to ta prva lekarka nechcela vidiet, alebo to fakt nevidela? takze cvicime druhy tyzden a mam obavy, ci to este pomoze, kedze je dcerka uz dost velka, ci ten sval este moze povolit? docitala som sa aj o tom, ze je pri tejto diagnoze dobre aj kvalitne ocne vysetrenie, vraj to moze mat nejaku suvislost. jedna pani pisala, ze cvicili s dcerkou takmer 3roky a na ocnom vysetreni sa ukazalo, ze ma mala nejaku ocnu vadu a po predpisani okuliarov naklananie hlavicky prestalo, takze je to tiez na zamyslenie.. mate niekto skusenost s operaciou, ak by rehabilitacna liecba nezabrala? v akom veku deticky operuju, aky je pooperacny priebeh a pod. Dakujem za akykolvek prispevok!

kirusiatko

matilda, tiez mam dcerku s torticollis, horsi v tom, ze sval pri porode natrhnuty a zakrvacany...takze hrca ako hrom. Vsimli sme si to okolo 3 tyzdna a od 4 tyzdna cvicime kojenecku gymnastiku a Vojtovku 2-3 denne, snazim sa ju vela davat na brusko a nosit ako povedali na rehabke. Mozem povedat, ze to ma efekt. Teraz ma takmer 4 mesiace a vie hlavicku drzat pekne rovno a toci do oboch stran, aj ked na postihnutej stale nie v plnom rozsahu, kedze sval je stale tuhy a zhrubnuty. Keby nebol sval natrhnuty a tak velmi zhrubnuty, uz by bola uplne v pohode. Je mozne, ze sa nevyhneme operacii a potom zase iba cvicit. Tiez som prestudovala rozne zdroje ako jej pomoct a urychlit dorovnanie svalu, ale ako vravi eribxxxx pomoze iba cvicenie, trpezlivost a hrosia koza na srdcrvuci detsky plac....

eribxxxxxxxx

Dobry den,
nahodou som natrafila na tuto diskusiu, hladam nieco o probleme s ktorym bojujem s mojou dvojrocnou dcerou.
Odpisujem, pretoze som pred 10 rokmi pisala to iste, ked mi u syna diagnostikovali tortikolis; viem si zivo predstavit vase pocity.
Takze zacala som poctivo cvicit Vojtovku 3-4 krat do dna. Nekompromisne, syn to mal v hroznom stave, vzdy pri tom vyvadzal ako keby ho z koze drali,ale kedze som nechcela ziadnu operaciu 0 strasili ma nou - tak som zvolila cestu kazdodenneho nekompromisneho cvicenia. Nik iny z rodiny cvicenie nezvladal, takze to bolo na mne. Cvicili sme do 10-11 mesiacov - asi dost dlho, vraj su pripady, kedy sa to upravi podstatne skkor.
Syn strasne rychlo napredoval co sa tyka motorickeho vyvinu (ako 10 -mesacny sam chodil a vzdy bol o kusok vpred pred svojimi rovesnikmi) - myslim si ze prave koli tejto vojtovke. V septembri bude mat 10 rokov, nema absolutne ziadne \\\"pozozstatky\\\" resp. problemy suvisiace s touto diagnozou. Napriek vsetkym \\\"negativistickym\\\' prognozam je z neho velky sportovec.
Jedine na co nas upozornovali su jednostranne zamerane sporty, ale to je ta najmensia dan za vsetko ostatne.
Bicykloval ako dvojrocny, co moja dcera teraz sni netusi, kde su pedale :)
Neviem ako vy, ale on bol moje prve dieta, boli sme s manzelom uplne hotovi, ked sme mu nahmatali hrcku a ked mu doktorka diagnostikovala tortikolis. aj to cvicenie bolo narocne, ale oplatilo sa. Ziadna operacia, ziadne komplikacie, len 10 mesiacov kazdodennej \\\"driny\\\" s cvicenim, ono to nie je sranda to cvicenie, ved uz asi viete o com hovorim. Ale ked sa na neho teraz pozeram, tak si hovorim, ktovie co by bolo keby som vtedy pocuvala manzela, starke atd, ze aby som to dieta tolko netriznila a prestala s nim cvicit....
Hadam som Vas aspon trocha povzbudila, ak by ste cokolvek potrebovali vediet, napiste mi. Alebo mi hodte Vas e-mail, napisem Vam tam.

VLADISLAV 12

VYDEL SOM V SVOJEJ ZDRAVOTNEJ KARTE OPEROVANY NA TORTIKOLIS,BOL SOM ESTE DIETA ASI 2 3 ROCNE TERAZ MAM 30 ROKOV POHYBUJEM SA VYBORNE ,ALE ASI BY SOM POTREBOVAL MENSIU KOZMETICKU UPRAVU ,RESP,PLASTICKU OPERACIU SO SVALMY SOM NEMAL PROBLEMI. DALEJ PAMETAM SA,ZE SOM MUSEL STALE CHODIT NA BAZEN KUPALISKO A PLAVANIE TIEZ KU ORTOPEDOVY NEVIEM CI POMOZE TO CO PISEM NIEKOMU JA SOM CHCEL VEDIET CO JE TORTICOLIS ZA POCHOPENIE DAKUJEM

VLADISLAV 12

VYDEL SOM V SVOJEJ ZDRAVOTNEJ KARTE OPEROVANY NA TORTIKOLIS,BOL SOM ESTE DIETA ASI 2 3 ROCNE TERAZ MAM 30 ROKOV POHYBUJEM SA VYBORNE ,ALE ASI BY SOM POTREBOVAL MENSIU KOZMETICKU UPRAVU ,RESP,PLASTICKU OPERACIU SO SVALMY SOM NEMAL PROBLEMI. DALEJ PAMETAM SA,ZE SOM MUSEL STALE CHODIT NA BAZEN KUPALISKO A PLAVANIE TIEZ KU ORTOPEDOVY NEVIEM CI POMOZE TO CO PISEM NIEKOMU JA SOM CHCEL VEDIET CO JE TORTICOLIS ZA POCHOPENIE DAKUJEM

vbk99

Obycajne sa to rozcvici, treba zacat co najskor, cviky su dost drasticke. Moja mamina je pediater, mate este nejake otazky?