ziarlivost - co je normalne a co je uz prilis?

Príspevok v téme: ziarlivost - co je normalne a co je uz prilis?
goccia

ahojte, velmi by ste mi pomohli, keby ste mi napisali, ako sa prejavuje normalna ziarlivost a ako sa prejavuje nezdrava ziarlivost. prezivam druhy vztah vo svojom zivote a z toho prveho som sa dost bolestne oslobodila (majetnicke sklony partnera) a teraz u aktualneho partnera sa prejavuju podobne crty spravania. ja neviem, co mam este akceptovat a co uz nie.
ide najma o take veci - s kym a ako sa bavim, ako sa upravujem, kedy kam a s kym chodim... co si myslite o tychto veciach? kedy je normalne, ze nieco na tom partnerovi vadi?
velmi dakujem za kazdu trpezlivu odpoved, je to pre mna fakt dolezite

goccia

ta3

a este som strasne obetava pre druhych, ale pre tento typ chlapa nikdy nie dostatocne. vzdy su tam naroky, ktore by som este prenho mala splnit. a to ma stve. ze su baby, ktore su fakt egoistky a obliekaju sa vyzyvavo, a tie maju v pohode zivot, nikto ich za to nebombarduje vycitkami. a ja taka vobec nie som a musim to stale pocuvat. uz nikdy sa nedostanem do takeho vazenia, z ktoreho som uz raz usla. preto aj potrebujem vyriesit, co teraz. nechcem urobit chybu a riesit to hned radikalne. ale ako som uz napisala, uz nikdy viac mnou nebude ktosi manipulovat. no nie som si ista, ci tento druhy pripad k tomu smeruje. mozno sa len prehnane obavam, ze ano. potrebovala by som nestranny objektivny pohlad. prosim ta, napis mi k tomu viac.

goccia

ta3

v tom prvom vztahu som na tom so svojim sebavedomim bola mizerne. ale prave vdaka tomu, akym sposobom to skoncilo, som dost zmenila pohlad na seba a vidim sa inak, citim sa dobre, co sa sebavedomia tyka. ale povahovo som taky ten mily typ, take mile dievcatko. co ma celkom stve :)).

preco?

ta3

Goccia,
to co popisujes je uz mimo hranice normalnej, zdravej ziarlivosti

ako si sama poznamenala vo svojom poslednom prispevku, ak stretavas taketo typy, zatial je to len druhy taky, co moze byt ale aj nemusi byt uz nahoda, potom je nieco v Teba take, co tieto typy pritahuje, treba to identifikovat a nasledne pracovat na sebe, aby si to odstranila

mna by zaujimalo ako si na tom so svojim sebavedomim

goccia

sweet_lolita

takto nejak to aj ja sama citim, ako si to napisala. ale uz druhy chlap a zase ze by bola chyba v nom a nie vo mne?
napriklad aby som nenosila tielko, spod ktoreho mi vidno ramienka podprsenky. alebo aby som pod minisuknu nenosila tangace. alebo aby som po praci neisla s kolegami niekam na poharik (pracujem v muzskom kolektive). ja uz fakt neviem.
keby som nebola presla tym tazkym obdobim "oslobodenia" z toho predosleho vazenia... teraz si totiz svoju slobodu rozhodovania ovela viac vazim, lebo ma to stalo vela, aby som takto mohla opat zit. a tak si ju nechcem opat nejakym chlapom vziat. myslela som, ze dalsi chlap v mojom zivote ma necha v takychto osobnych veciach rozhodovat sa uplne samostatne. neobliekam sa ako lahka zenska, som praveze skor nenapadna. tak preco mna ma niekto v tomto stale kontrolovat a chciet odomna nejake sluby, ako sa nebudem obliekat?

sweet_lolitta

Neriad sa tym co je "normalne" a co uz nie. Ide o teba, takze ak ti nevyhovuje nieco, tak to uz nie je v poriadku. Napr. u mna by priatel neuspel s otazkami, ze s kym sa ako bavim, alebo preco sa tak a onak obliekam, to kde sme? Na vysluchu? Si slobodny clovek aj ked si vo vztahu, on nema narok diktovat ti podmienky takychto osobnych veci.

jajka001_

bbbr ona ta bije? a ty si to nechas? sorry ale si ehm...pod papucou. jedna vec ak ziarli a robi sceny ale facky, kazdy normalny by ju pustil k vode. to si nechas zakazat s kym sa mozes bavit?

bbbr

goccia: mne priatelka zakazala bavit sa s kymkolvek zenskeho pohlavia s vynimkou mojich sestier. Vyziadala si odomna prestat sa rozpravat so spoluziackami. Dovod?: raz mi jedna spoluziacka povedala, ze keby ona nemala priatela a ja priatelku, tak by ma chcela. Ja som samozrejme jej povedal jasne, ze nemam zaujem, pretoze svoju priatelku milujem. Ale ako sprostak som to v zaujme uprimnosti povedal priatelke. To ze ju za nas vztah chcelo uz asi 5 chlapcov, a dvaja ju aj obtazovali, az som musel zasiahnut ja, to ju uz netrapilo. Lebo to ked mna chcu ine dievcata, tak to som na vine ja, ale ked ju chcu ini chalani tak, citujem: vybav si to s nimi, co ja za to mozem?...takze tolko moj pribeh..davaj si velky pozor na majetnickost a podobne prejavy, z vlastnej skusenosti viem, ze z toho sa tak lahko nevymotas. A to este ja som chalan, cize maximalne schytam facku. Co vsak ty, ked si dievca, schytas od chalana, ak by ta ziarlivost a majetnickost dosla do extremov...

jajka001_

ziarlivost je do istej miery normalna, je to prejav zaujmu ale ak ti zasahuje do sukromnych veci, robi ti vysluchy a zakazuje sa stretavat s kamaratkami, neustale ta kontroluje, vypytuje presne o com si sa s kym bavila, ma neprijemne narazky ze s kym si bola a co si s nim robila, tak to prehana.