Krčné mandle

Príspevok v téme: Krčné mandle
WanRon

Dobrý deň,
Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som poloprofesionálny športovec, ktorý sa plánuje svojou prácou, ktorej venoval roky, živiť.
Prišiel som s prosbou o pomoc k obvodnej lekárke, kde som popísal svoje problémy (zvýšené teploty pohybujúce sa okolo 37-38, nadmerná únava). Ústretová lekárka mi urobila x vyšetrení od štítnej žľazy až po výter z hrdla. Bol som aj na prehliadke u špeciálneho lekára – krčného. Nakoľko sa mi už nejaký ten čas – cca 4 roky vytvárajú v mandliach bielo-žlté čapíky, odporučil mandle vybrať. Po krátkom čase boli výsledky krvi hotové a nič sa nenašlo, všetko bolo v poriadku. Podľa mojej obvodnej za tým môžu byť práve krčné mandle a odporúča mi ich vybrať, ale rozhodnúť sa musím sám. Ja som však ako športovec vystavený väčšiemu riziku, riskujem tým veľmi veľa. Vybratím mandlí sa stanem náchylnejší na choroby, pretože stratím akúkoľvek ochranu. Neviem si predstaviť ako sa moje telo bude brániť novembrovému chladnému počasiu počas nadmernej fyzickej aktivity.
Na jednej strane mi nadmerná únava a zvýšené teploty neprospejú, na druhej strane vybratím mandlí sa môžem s akýmkoľvek namáhavým športom rozlúčiť, nehovoriac o vrcholovej úrovni. Nádchu som mal naposledy azda pred rokom, možno dvoma, ani poriadne nepamätám.
Odporučili by ste mandle aj napriek tom vybrať, alebo skúsiť niečo iné? Iná chirurgická cesta, hoc aj v zahraničí neexistuje?
Fakt neviem ako sa k tomu postaviť. Keby som nepozeral nato, že vonku počas chladného obdobia sa venujem športu, tak si ich dám vybrať, pretože tam hrdlo až tak namáhané nie je. Ale v tomto prípade je to o to horšie.
Vopred ďakujem za rozumnú odpoveď.

Lulu2011

nechapem, preco by si sa mal rozlucit s vrcholovým sportom po vybrati mandli :) to mas odkial taku blbost :)

ak si mal aslo v poriadku, zrejme to take zle nebude, ale su castými zapalmi poskodene, su v nich diery, preto obsahuju hnis, potrava sa pri jedeni v nich zachytava a hnije, co je tiez skodlive