Protištekací obojok

zuzkas

lost predávajú aj vibračne obojky,len neviem či by to na jeho štekanie zabralo,teda či by si to všimol že mu niečo vibruje na krku..psík má 1rok,máme ho od 3 mesiacov a vlastne od začiatku s ním bol problém keď mal ostať sám,tak som ho všade brávala,aby netrpel.len to je také zaujimavé,že keď sme doma,tak on väčšinu času prespí,vôbec ho netrápi čo robíme,ale akonáhle sa začneme obliekať,tak doletí na chodbu,pichne si hlavu do kočíka a dáva najavo,že je smutný a čaká,či ho zavoláme.pred ním som mala kokra z ulice a ten nám žial zomrel,takže tohto sme si asi dosť rozmaznali:-(

lost

Ja by som chcel protizdrhnuci obojok :D

Ale teoreticky, ten obojok by mohol byt napr len vibracny? Cize vlastne to tyranie nie je. Resp. nemusel by byt problem vyrobit ani obojok ktory by namiesto cohokolvek len povedat "NIE!" alebo "TICHO!" alebo cokolvek co si tam clovek nahra. Technicky to je jednoduche, no len ci take nieco u nas aj dostat...

Ja som zo zaciatku skusal psa kamerovat, ked som odisiel, a nestekal ale ako keby zavijal :D este nevedel stekat.

Kolko ma ten psik mesiacov/rokov ?
A ako dlho prebieha tento problem (dni/tyzdne/mesiace?)

zuzkas

slobodna a nie všetky dávajú psíkovi ako si ty napísala šlehu/to sú tie elektrické/,ultrazvukové fungujú tak,že keď psík štekne,tak zapíska nejaká píšťalka,kt.počuje len psík.len som čítala,že nie na každého psíka to učinkuje.

zuzkas

slobodna áno sťažujú sa susedia,ale to by mi ani tak nevadilo ako to,že keď nechám psíka samého 2 hodinky a prídem,tak on je tak vyšťavený z toho štekania,že čakám kedy dostane infarkt:-(vždy som mala psíka a žiadny problém som s ním nemala,ale teraz neviem že čo mám robiť,lebo nič nepomáha aby neštekal keď je sám.venčený je dosť,denne som s ním vonku aj 3-4hodinky,hádžeme mu paličku,loptičky,šantí so psíkmi,ale akonáhle ideme preč,tak len čo sa zavrú dvere,tak spustí.už sme mu dávali aj maškrty pri odchode zašité v ponožke,kostičky..proste skúšali sme všeličo.ja ho určite týrať nechcem,on je na mňa veľmi naviazaný,som na MD,takže väčšinu času sme spolu doma,alebo keď idem von s malým,tak aj s ním.do obchodu ho brať nemôžem a za pár mesiacov pôjdem do práce,takže ten štekot musíme odstrániť ešte predtým.

jahodka123

Môj priatel to kúpil svojmu psovi. Stálo ho to 100 é a vôbec to nezabralo. Neviem, čo to vyvoláva, ale štekal potom ešte viac a nechcel prestať, tak mu to už ani nedáva.

Slobodna

áno, má negatíva. Pre mňa je to týranie psa. Funguje na princípe, že keď psík zašteká dostane šlehu. Síce mnohí tvrdia, že to nie je nič hrozné, ale ja som to videla a stačilo mi. Pes je pes a šteká, to ako keby si dala človeku obojok aby nehovoril. Je to jednoduchý spôsob ale psík sa dá naučiť štekať na potrebné veci a odnaučiť štekať len tak. Samozrejme to stojí nejakú námahu. Je to skutočne nutné riešiť takýmto spôsobom? Sťažujú sa susedia?