Krauroza

jajkafr

helenka
vo vašom veku to je normálne... lekárka vám dá pravdepodobne nejaké krémy najčastejšie kortikoidy, alebo krémy s obsahom estrogénov, na zmiernenie svrbenia a pálenia... ja užívam aj retinoidy čo sú tabletky, kvôli tomu, aby sa mi to nejak extra nezhoršilo a mohla som mať v budúcnosti detičky... držím vám palčeky... dá sa s tým žiť, není to až taký horor a zvlášť vo vašom veku keď už neplánujete detičky :)

RNG

Vsetko,, comu nevedie najst pricinu oznacia ako autoimunne alebo dedicne. Pricom ked konecne najdu pricinu, nikdy si nepriznaju, ze dlhy cas rozsirovali bludy.
Vid povod rakovin,, kde vylucili bakterie, virusy a pod ako priciny radikalne, a dnes postupne prichadzaju s roznymi nakteriami, co to sposobuju, tiez vyrusami(napr najnovsie tlak na ockovanie proti hpv)

Ja som skor prikloneny k myslienke, ze v sucasnej tichej viralnej epidemii, ktoru lekari nechcu videt za zapalami sliznic su viacere virusy, krore sa takto pomerne skryte prejavuju.
Tak isto za zapalami nervov.
Preto tu tlacim zvysovanie viralnej imunity a cistenie si tela od zamorenia enzymami a jodom.

helenka-ria

jajkafr..dakujem,že si napísala.Ja mám ten asi správny vek 50r...som prekvapená že to maš tiež vo svojom veku...som 2 roky po hysterektomii,všetko som apsolvovala v pohode,operáciu aj doliečenie a teraz toto...

jajkafr

helenka-ria
ahoj... koľko máš rokov? ja mám 21... kraurózu alebo iný názov lichen sclerosus et atrophicus mi diagnostikovali pred rokom a pol... lekárka mi vysvetlila, že v mojom veku to je neobvyklé ochorenie... vyskytuje sa najmä u žien po menopauze, kde to je spôsobené nedostatkom ženských hormónov... v mojom veku to je pravdepodobne autoimunitné ochorenie... čítala som o tom viacero článkov, nikde sa o tom nepíše nejak extra veľa... základ je však v podstate rovnaký... niektoré zdroje píšu, že je to prekanceróza a pri neliečení môže vzniknúť rakovina a niekde sa toto vylučuje, pravdepodobne sa na tom ešte nedohodli... čo ti nato predpísal lekár? ja som prešla už dvoma cyklami liečby a od septembra by som mala začať ďalší. Vyliečiť sa to však nedá, je to doživotné ochorenie, musíš chodiť pravidelne na prehliadky, aby to bolo pod kontrolou, aby si nemala problémy... čo sa týka tehotenstva otehotnieť môžeš, ale budeš musieť rodiť cisárskym rezom...

RNG

Krauroza je scvrkavanie sa koze alebo sliznic , na ktore literatura hovori, ze su sprevadzane podkoznymi zapalmi.
Moje lekarske zdroje ale tvrdia, ze je to prave nasledok tych dlhotrvajucich zapalov.
Nuz a na zapaly su protizapalove, a kazdy zapal ma za sebou dovod na zapal, ci uz zamorenie alebo rozne mikroby.
Takze treba tie priciny, nie symptomy spravne adresovat odmorenim ci antimikrobialnymi latkami.
Ked to neadresujes, samozrejme to nakoniec vedie casto k rakovinam, ako vsetky "chronicke" zapaly vseobecne.