HAk a framykoin SURNE

janaaaaaaaa

atb su lieky ktore su predpisovane bezne, tak som to myslela.. preto ze taketo bezne predpisovane atb hak neovplyvnuju, iba MOZU ovyplyvnit vstrebanie tabletky, co automaticky NEZNAMENA zlyhanie ucinku hak! a to ze sa tabletka moze zle vstrebat v dosledku atb tak to sa moze stat pri uzivani hocijakej tabletky nie len pri uzivani hak...
ale podstata tejto temy je ze ziadne maste hak neovplyvnuju a natom sa zhodneme snad vsetky

linduška

Nie všetky ovplyvňujú. Ja som dlhodobo brala antibiotiká (vyše dvoch mesiacov) a aj moja gynekologička a aj gynekológovia zo stránky antikoncepcia.com mi jasne povedali, že to nemôže ovplyvniť účinok antikoncepcie. A určite nepatrím medzi tie čo antikoncepciu jedia ako lentilky, takže by som určite neriskovala ak by sa malo niečo stať.

mataBB

janaaaa ty beries atb bezne? mozno ano, ja nie...bohuzial je vela liekov, ktore si ovplyvnuju ucinky, asi sa to inak neda vymyslet

tych skupin atb je strasne vela a nie vsetky skupiny atb maju vplyv, takze...

a podla teba IBA zle absorbovanie hak je akoze nedolezite???? ved asi ked sa ti dobre neabsorbuje hak, tak asi ani nebude mat dostatocny ucinok, ne?

a nebudem to tu uz pisat, nemam cas momentalne, mam pracu, takze mysli si co chces, kludne ber atb ako lentilky a radsej sa nechran vobec, asi sa to neda 1 tyzden prezit, radsej teda kocikovat...cau

macka26

janaaaaaaaaa ... trosku si odporujes...
atb rozhodne nie su lieky, ktore zeny uzivaju bezne...suvislost tam zjavne asi bude, ked moze absorbovanie atb ovplyvnit ucinnost hak.. tak trosku protichodne pises.

janaaaaaaaaa

a taketo otazky ci atb ovyplvnuju hak si mozes precitat aj v poradni na www.antikoncepcia.com tam na otazky odpovedaju gynekologovia a v kazdejj odpovedi sa docitas ze NEOVPLYVNUJU .. keby to tak nebolo isto to lekari nevravia, ale poukazuju ze ak nahodou dojde k spineniu treba davat pozor

janaaaaaaaa

matabb je tam napisane ako sa moze stat ze antikoncepcny ucinok moze byt zoslabeny vplyvom antibiotik. farmaceuticke spolocnosti sa len brania tym ze to napisu do letakov ze ucinok moze byt znizeny, ak by sa to nahodou stalo.
myslis ze farmaceuticke spolocnosti by vyvinuli hak s tym ze jej hlavny ucinok ovplyvnia lieky ktore zeny bezne uzivaju-atb?? to by bola riadna hlupost. nieje ziadna suvislost medzi tabletkou hak a tabletkou atb, tam je len mozne zle absorbovanie hak v dosledku atb

macka26

ucinok HAK antibiotika naozaj ovplyvnuju. do tejto kategorie ATB "ktore oslabuju" ucinok HAK patria najma ATB, ktore sa uzivaju peroralne....v kombinacii s HAK, ktora sa uziva peroralne.
myslim, ze framykoinova mast ti neublizi, pre istotu pouzite kondom alebo inu formu ochrany aby si mala istotu

mataBB

ked mam napisane ze ampicilin ma vplyv na hak, tak co si myslis ze ked sa ten letak napisal pred 4 rokmi tak sa nieco na tom zmenilo? antikoncepcia je ta ista, ampicilin ten isty..asi to tam len tak neikto nenapisal, asi je to vysledok nejakych testov, nie?

mataBB

hej?zastarale? ja beriem antikocepciu, ktora je na sloevensku len par rokov..a preco by som mala verit nejakej stranke, kde mas napisane, kto tu stranku vytvara?

ked doktori tvrdia ze niektore atb maju vplyv, tak asi vedia viac ako ty...vsetci maju zastarale info, len janaaaa s jej strankou ma najnovsie info a hlavne spolahlive zdroje