Pôst do Veľkej noci

Milus 12345

Ja som sa zriekla na 40 dní čokolády. Pôst je o tom aby sme sa zriekli niečoho na čom sme "závislý" a čo môžno nie je až tak dobré, teda oslobodiť sa :-) a ja som nadmieru závislá na čokoláde ktorú milujem. Neprejde deň aby som nemala niečo čokoládové, alebo aj samotnú čoko :-) a preto som sa rozhodla vzdať tohoto. Mala som síce na to viacero dôvodov, mám problematickú pleť, čiže takéto obmedzenie by mi mohlo aj prospieť :-) už som sa vzdla mlieka, nie mliečnych výrobkov (lebo syry zbožnujem) ale samotného mlieka, jogurtov, jogurt. nápojov. Nepijem ho už asi 2 týždne a zatiaľ sa to dá, aj mám pocit že sa mi pleť trocha zlepšila. Snáď to takto bude pokračovať aj s tou čokoládou :-)

simculik

ja len tak mierne...
budem jesť veľa sacharidov, rybičky, zeleninku, ovocie..... ale raz do týždňa si kludne dám aj mäsko, a je mi jedno či je pôst, mäso je pre zdravie dôležité :)

simculik

ja len tak mierne...
budem jesť veľa sacharidov, rybičky, zeleninku, ovocie..... ale raz do týždňa si kludne dám aj mäsko, a je mi jedno či je pôst, mäso je pre zdravie dôležité :)

voľnýradikál

Budem jesť viac ovocia a zeleniny. Pred dvoma rokmi som držal pôst tak, že som nejedol mäso celých 40 dní (vrátane nedieľ). Malo to svoj účinok, no človek potrebuje silnú vôľu, lebo naozaj je to stále lákadlo. Potom mi chutilo až až. :)

Strava má byť však vyvážená - aj v pôste. Ale prírodné produkty zvyšujú výkonnosť, čo som sa neraz presvedčil :)

angela85

kurnik, ale najvacsie odopretie pre mna by bolo prestat jest chleba, tak toho ja skonzumujem najviac, ale potom uz neviem co by som jedla