Vegetariani, kde ste?

sweet_lolitta

Okey, tak sa v tomto proste nezhodujeme, a kedze ja som vec chcela popisat co najvernejsie mojej realite, tak som to vyjadrila percentualne. Nevadi, uz sme off topic. Pekny den aj tebe.

Oi-United

skôr mi nejak nevyhovovala samotná formulácia tých viet, ak by tam stálo, "stravujem sa na vyše 90% vegánsky", tak by som pravdepodobne ani nič nenapísal... neviem, robil som dosť dlhú dobu s jedným človekom, ktorý mi vravel, dávaj veciam ich pravé mená, tak toto je niečo podobné...to je asi tak všetko...:)... nechal som sa uniesť a aj som zabudol napísať, že s ostatným textom plne súhlasím, hlavne v tej časti o "hospodárskych zvieratách"...:) nech sa darí...

sweet_lolitta

Ja zialbohu (pre mna ale skor NASTASTIE) NIE SOM DUALISTKA :) Ja nie som BUD JEDNO ALEBO DRUHE, len to je spravne podla teba? :) Ja hovorim co som po vacsinu casu - a to veganka. Ale a to je velke ALE som vymenovala dovody preco nie som 100% veganka, a ja na tom nevidim ziaden dovod sa vzrusovat a pohorsovat ;)

Oi-United

90%/80%/70% a čo nabudúce?...vegánka buď si, alebo nie si... keďže konzumuješ občas rybu a bryndzu, tak vegánka nie si...:D... aj keď si každý víkend dám jedno pivo, tak som abstinent?... alebo som na 95% abstinent?... niekto mi to vysvetlite, lebo mi to nejak nejde do hlavy... niektorým veciam sa hranice postaviť tak ľahko nedajú, ale tu je to myslím jednoznačné kto je a kto naopak nie...:)

sweet_lolitta

ja som na vyse 90% veganka, obcas si dam sushi s rybou, alebo moju milovanu bryndzu. Ostatne zivocisne produkty mi absolutne nechybaju.

Moja mienka je taka, ze ak jete alternativne preto, lebo chcete urobit nieco pre svoje zdravie, tak vegetarianstvo nie je to prave orechove - vela mlieka/mliecnych vyrobkov a vajec, ktomu povacsine uz zvysok "normalnej stravy" - cize cukor, biela muka, nekvalitna sol a rafinovane potraviny (aj ked su hoci aj bio!)...
Hrozi vela zahlienenia, alergii ci inych tazkosti.

Ovela viac sa mi paci model jest vela celozrnnych obilnin (nie az tak muky ako celych zrn - ryza, psenica, spalda, pseno atd atd), zeleniny, strukovin (zo zivocisnych bielkovin uznavam ryby - lebo mi chutia a obcas ine maso, ak je chut, co u mna uz vymizlo), obilne slady a sirupy, sezonne ovocie nasho pasma a na doplnenie mineralov riasy, miso pasta a kvasena/fermentovana zelenina kvoli enzymom. Okrem toho masa to pokladam za univerzalne zdravu a prirodzenu stravu.

O mase si myslim, ze:
1. zdraviu v malych mnozstvach neskodi prilis
2. skodi lacne nekvalitne maso z tesca a inych inych obchodov, kde chovaju zvierata v nechutnych podmienkach (mne uz je nechutne to, ze nejake zive tvory sa oznacuju za "hospodarske zvierata" - t.j. zivy tvor s dusou s prahom bolesti, s citmi, ktory je uvazneny a natlaceny v stajni, mrzaceny a tyrany a nakoniec zozraty)
3. ak niekomu nevadia eticke dovody a chce vyslovene maso jest aj tak, tak urcite najlepsie v biokvalite alebo z domaceho chovu. tie nadopavane kurence a ine zvierata by som odmietala jest ak nie kvoli nim, tak kvoli svojmu zdraviu.

vitarianstvo sa mi zda byt nieco totalne neprirodzene - jest citrusy ci banany (nieco co my ako ludia z mierneho pasma by sme v zivote nemali jest) na obed, jablka a ine ovocie ci zeleninu len surovu, ked potrebujeme napr v zime zahriat...nevidim v tom zmysel.

Oi-United

niektorí ľudia sú tu tuším naozaj riadne nevzdelaní, keď sa pýtajú či je vajce živé...:D... na dvore musí byť v prvom rade kohút, ktorý slieku oplodní a následne ho kvočka vysedí...na neoplodnenom vajci môže kvočka sedieť aj mesiac a nič z toho, vznikne maximálne záprdok... čiže o neoplodnenom vajci sa nedá diskutovať ako o niečom živom...to aj žena potom vlastne každý mesiac vraždí a chlap tiež spôsobuje masové genocídy, keď masturbuje...:)...

Deria

sissia, ja tam tiez nemozem ist ale na buduci rok si to urcite nenecham ujst. dopocula som sa, ze z mojej rodiny tam idu dvaja, vraj budu vsetko dokumentovat. ja osobne neviem o tom, ze by tu v nemecku existoval veg ples a pritom je tu urcite viac veg ako na slovensku. vyborny napad!

Deria

watermelon, to je uzasne, ze ti vitarianstvo pomohlo zdolat rozne choroby a verim tomu, pretoze ja som poznala vitarianku, ktora tvrdila, ze jej tento styl stravovania zachranil zivot, bola totiz predtym tazko chora. co sa tyka tej doplnkovej vyzivy, myslim, ze zivotne prostredie ako aj potraviny su tak zamorene, ze doplnkova vyziva je velmi dobry sposob, ako si doplnit to, co chyba. (bohuzial, väcsina to podcenuje a zije kdesi 50 rokov dozadu, ked bolo este vsetko akotak ciste.)verim vsak, ze pri tolkych vitaminoch, ktore ty ako vitarianka dostavas do seba, zrejme dokazu pripadne nedostatky doplnit. snazis sa jest aspon bio? mna by zase zaujimal tvoj jedalny listok. no a nezabudaj, ze prevazna väcsina konzumuje prevazne zivocisnu stravu, nehovorac o mäse, ktore v crevach hnije a sposobuje zdravotne problemy. napr. moja mama jedla do jej vysokeho veku mäso, prehodila sa sice s nami bez problemov na veg stravu ale bolo jej treba rychlo pomoct, bola chora a tam bolo super riesenim doplnkova vyziva, cim som ju dala pomerne rychlo do poriadku. inac, v usa robili prieskum s 25 000 dobrovolnikmi a zistili, ze ANI JEDEN Z NICH(!) nemal dostatocne mnozstvo z tych najzakladnejsich vitaminov ako C, B, E, D v norme tak, ako ma byt! ludstvo trpi jednoznacne nedostatkom vitaminov a mineralov, o tom niet pochyb. ved sa pozri okolo seba, vsetko je chore. z mojich rovesnicok hadam ani jedna nie je zdrava, smutna bilancia.