Prečo si mama mýli mená?

Príspevok v téme: Prečo si mama mýli mená?
Michal_PU

Ahojte!
Nevie mi niekto povedať, prečo si niektorí ľudia mýlia mená? Mám brata a mama nám v poslednej dobe (cca rok) pravidelne vymení mená. Jednoducho ma osloví bratovým menom, alebo iným ľuďom o mne hovorí veci ale o bratovi, no jednoducho vždy niečo medzi nami vymení. Niekedy povie, že brat niečo urobil, no bol to oco.
Dnes sa mi stalo, že mi mama podala strihací strojček a povedala "daj mi nabiť mobil, budem ho o chvíľu potrebovať". Hmm pomýliť si názov veci ktorú má v ruke... :/
Nevie niekto, ako sa toho zbaviť? Je možné, že by sa jej to zhoršovalo? Čo sa týka jej veku, tak je 65. ročník čiže má 45 rokov. Lieči sa na sklerózu multiplex, inak asi nemá nič také, teda aspoň o ničom inom neviem. Liekov užíva dosť veľa, no neviem aké a presne koľko. Taktiež má problém zaspať, preto užíva nejaké lieky na spánok. Spať ide o cca 20:30 a vstáva o cca 5:30 (už veľa rokov).

Či to rieši alebo chce riešiť neviem, no vie, že sa občas pomýli. Myslíte si, že by som sa mal ísť na to opýtať k lekárovi?

AdamKrt

Michal_PU

Obcas sa stane, ze si clovek nieco popletie. Ale Tvoja mama je este mlada na to, aby sa jej to stavalo pravidlene. SKLEROZA MULTIPLEX je vazne ochorenie a to co popisujes, moze byt jeden z jej priznakov. Ak este nebola za lekarom a nepovedala mu to, mala by to povedat, pripadne by to mal lekarke oznamit rodinny prislusnik, kedze ona si to mozno nebude ani uvedomovat. Neni na co cakat, treba hned navstivit lekara. Pri tejto diagnoze je to nieco uplne ine, ako bezna zabudlivost, roztrzitost.

Michal_PU

ďakujem, no snáď to nebude nič zlé... Len občas popletie kto z nás je starší či ja alebo brat... Minule dokonca hovorila svojim kamarátkam, že mám dievča - to má samozrejme brat, ja som sám :D

elsa5.5

ahoj,Michal_PU,to s tými menami aj mojej mame sa to stáva tak isto mne povedala menom mojej sestry a jej mojim menom,pri toľkých povinnostiach čo mama má je normálne že sa pomýli pri mene predmetov,aj nežiaduce účinky liekov robia svoje s tým spaním,neboj sa lekár to má určite pod kontrolou tam asi chodí na prehliadky,no opýtať sa môžeš pre pokoj v duši,ale takéto problémy majú aj ľudia zdravý:)

Inner

u nas ocko pletie mena. A to tak, ze obcas si pomyli mna s bratom alebo jeho so mnou :D. Aj ked tomu nerozumiem, kedze sa na seba ani kusok nepodobame :-))). Ale beriem to ako normalnost, stane sa :-). Tiez ked niekoho oslovujem, tak najcastejsie mi pride na rozum meno mojho priatela, pletiem niekedy aj nazvy veci :-))). Podla mna vsetko ok :-)

Luxury

mojej mame sa to tiez stava a kym pride na to spravne, povie ich 5 dokola :)

no a ja si mylim mena mojich ex-frajerov:)

myslim, ze na tom nic nie je...

jajka001_

mojej mame sa to tiez stavalo (tri deti:)), mne sa to tiez stava docela casto s tym menenim mien predmetov a nijak zvlast to neriesim :) je to hlupost