43r. - hladanie prace

Príspevok v téme: 43r. - hladanie prace
Lionessel

Povedzte mi prosím, ako si má 43ročná žena nájsť prácu... Ak som nepopísala vyše 80 žiadostí tak ani jednu. Najhoršie je, že na Slovensku je zvykom ani neodpísať že nemajú záujem. Ignorácia a človek čaká, čaká, čaká.
Vyštudované hoteliérstvo, prax v administratíve, recepčná, kurzy... šéfka nám tento mesiac znížila mzdu... na úplné minimum. 250 Eur. 200 mesačné poplatky. Ako mám vyžiť z 50 EUR. Čachruje aj so stravnými lístkami - máme jesť čo zostane po ľuďoch z reštiky. Pani podnikateľka sa celé mesiace sťažovala ako nám to zle ide, že sme v mínuse, že je na dne. Výsledkom bola spomínaná min. mzda a jej nový kožuch za 1000 EUR.
Som na dne.

delphia

takze podla vas riesenie je nasledovne: vyplata minim. 500 eur a viac (a to samozrejme aj pre profesie a prac. zaradenia, kde nie je potrebne odborne vzdelanie), dalej pohybliva pracovna doba, minimum vytazenia v zamestnani, aby ostal cas aj na surfovanie na nete, klabosenie pri kavicke s kolegami, vybavit sukromne veci a nakupy pocas prac. doby, sukromne telefonaty z telefonu zamestnavatela maju byt samozrejmostou, ziadna kontrola zo strany vedenia,bezvyhradna tolerancia nedostatkov zamestnanca zamestnavatelom, ohovaranie zamestnavatela a hodnotenie jeho mimopracovnych aktivit (golf, tenis, kupovanie kozuchov, luxuxsne dovolenky) musi zamestnavatel tolerovat, vsak koniec koncov vy mu robite laskavost tym, ze u neho pracujete!
ak na nieco som zabudla, nevahajte a doplnte moj zoznam.

20 rokov som boal zamestnana- plat mi isiel ci sme mali vela roboty, ale aj ked roboty bolo menej. dovolenka zaplatena, po fajronte som mala dost casu na svoju rodinu, konicky, aktivity.
teraz stvrty rok podnikam- ak som v robote a zarabam, mam peniaze, ak nie je robota, nie je ani prijem, ale najomne za priestory platit musim, do poistovni platit treba, uvery splacat tiez. ci mi nieco ostane na zivobytie, to je moj problem (a veru stalo sa nie raz ze ani tych spominanych 250€ nezvysilo). ani dni dovolenky mi nepreplati nikto na svete. bud mam pracu a mam prijmy, alebo som na dovolenke a nevyrobim ani cent. osobne volno - no kedy ako sa mi podari zadelit svoj cas popri tom, ze sa snazim casovo co najviac vyhoviet klientkam- predsa plati ze moj zakaznik- moj pan. takze rano nikdy neviem, kedy bude v ten den fajront. aby to niekto si zle nevysvetlil- nestazujem sa, len konstatujem.viem porovnavat, lebo som zazila eru klasickeho zamestnanca a teraz obdobie zivnostnicky. zatial nezamestnavam, ale vizia do buducnosti je rozsirit svoje sluzby a bez zamestnanca/ov to nepojde. a popravde sa toho desim. prave pre tie ocakavania ktore som pisala na zaciatku svojho prispevku. ludom vyhoviet na 100% sa samozrejme neda, ale kym si clovek vsetky slasti a aj uskalia podnikania nevyskusa, tak objektivne hodnotit nedokaze a mlati len prazdnu slamu.

katka...

bibi123, chcela by som vidiet ako by si vyzila s dvomi detmi z 274 Eur. Nemoze byt kazdy podnikatel a pracovat od vidim do nevidim v niekolkych zamestnaniach tiez nie je riesenie. A praca sa dnes hlada tazko aj mladym, nie to este ludom nad 40 rokov. A prilis obhajujes podnikatelov, asi si jedna z nich. Ale dobry zamestnavatel by si mal vazit svojich zamestnancov a vytvarat im podmienky, aby pre neho radi pracovali a boli by potom aj milsi ku klientom. Ale ak by na mna denne niekto vrieskal a pripominal mi, ze ma moze hocikedy vyhodit a este za minimalnu mzdu, no tiez by som sa nepretrhla.

sway.

bibi123
Ty si naozaj myslis,ze praca recepcnej za 250 eur je v poriadku?Takyto pristup je bohuzial vidiet vsade na Slovensku,najma v BA.Z tejto mentality rychlozbohatlikov mi je na grc..Takymto pristupom krasne podporujeme dost velku priepast medzi "elitou" a chudobou..Malo by sa mysliet nato,ze produktivnu spolocnost drzi stredna vrstva.
Lionessel ak nemas inu moznost,este to tam chvilu vydrz.Hladaj si novu pracu,popripade si nasetri na kurzy - dalsie vzdelavanie sa vyplati napr.cesrtifikacie v jazykoch a mozes sukromne doucovat decka na skolach.

bibi123

soffa-sefka ani nemusi mat kozuch za 1000eur, pripadne ho mohla dostat ako dar, takze za to by nemala byt obetou ohovarania. Mna len hneva, ze zamestnanci stale len nadavaju na zamestnavatelov, ako ich vykoristuju, ale ved ziadny zamestnavatel sa zamestnancovi nevyhraza, aby tam zostal do smrti pracovat. Kazdy mame pravo na volbu. Ak je niekto sikovny, zarobi si - ako som tu raz na fore pisala, poznam jednu psickarku, ktora nema ani maturitu, je sama na dieta, od exmanzela nedostava alimenty, ale podla mna ma aj vyssi prijem ako ja:O))) Po praci chodi upratovat do x kancelarii, umyva schody v domoch, chodi upratovat byty, robi poistky, avon lady, aj z oriflame mi strkala katalog:O))) a este ma vela aktivit... je sikovna, nezalamuje ruky nad svojim osudom, nizkym prijmom z prace, lebo na to nema cas, ale hlada prilezitosti, kde by mohla zarobit...
jajka001_-len podla mna na pracu recepcnej staci nizka kvalifikacia, preto sa za nu vela neplati. Ja by som prejavovala ako zamestnanec kreativitu-napr. by som navrhla majitelom, ze by sme mohli organizovat fakultativne vylety a za ne cerpat proviziu, resp. recepcne robia na zmeny, takze by som si este hladala vedlajsi prac.pomer, nejaky babysitting,...
presne, sluzby na Slovensku su niekde naozaj otrasne, ja na mieste zamestnavatelov davam nizky fix a provizie z predaja, minule sa mi stalo, ze ideme do obchodu so sedackami o 10tej(mali byt otvoreny od 9tej) a zatvorene, tak som sla do mesta, pridem o 11tej, uz bolo otvorene a slecna predavacka si tam veselo jedla, odzdravenie ma ziadne, ziadna ochota predaja, ked som sa asi po 15min nieco spytala, tak mi odvrkla, ze ona teraz ranajkuje, nech pockam!!!:O))) do mna tisic certov a odisla som:O)))

soffa

LIONESSEL-VIES ako sa hovori tvojej sefke...?ze je to clovek bez chrbtovej kosti,ale na druhej strane je to jej sikovnost,v dnesnej dobe.myslim si ze to co ma,ma preto ze sa nevyvaluje niekde v posteli a maka aj 16 hodin denne bez vikendov.kazda minca ma 2 strany.ved podnikat v dnesnej dobe moze kazdy..,po absolvovani pripravy ma k dispozicii okolo 4600eur.tak ak sa niekomu nepaci ma moznost zacat.ti druhi tiez zacinali od piky,a samozrejme nemali hned zisk.ak je clovek nestastny ma pravo to zmenit..teraz som sa nechcela nikoho ani dotknut ani urazit.bohuzial taka je realita

jajka001_

co sa tyka ochoty a ustretovosti sluzieb na slovensku, to vsetci vieme ze je na mizernej urovni, a asi to je aj tymi mizernymi platmi. keby bola dobra manazerka, ceni si schopnych ludi a patricne ich ohodnoti.

jajka001_

tak je rozdiel brigadovat a mat trvaly pracovny pomer za taku mzdu...
asi mas pravdu ze nie je z ba, inak by uz davno bola v rakusku, ved tam aj upratovacky zarobia viac. co som videla niekde ze ponuka prace chyznej v rakusku, zarobok 2x taky aky mam ja. ak by som vedela nemecky tak nevaham.
v inych regionoch sk sice zivot nie je taky drahy ako tu v blave, ale aj tak je to mizerne, ked clovek s tolkorocnou praxou musi zarabat minimalnu mzdu z ktorej sa v reale ani vyzit neda. normalny slusny pracujuci clovek aby musel zivorit. z takej mzdy sa ani nenajes ani neoblecies, nehovoriac o kozmetike, vydavkoch na volny cas ci dokonca dovolenke.

bibi123

do kelu:O))))tak do tretice
2000 11 471

2001 11 944

2002 12 531

2003 10 809

2004 10 789

2005 11 230

2006 12 346

2007 12 469

2008 10 935

2009 10 196

bibi123

Este raz napisane, lebo sa to nejak zlialo
2000 11 471
2001 11 944
2002 12 531
2003 10 809
2004 10 789
2005 11 230
2006 12 346
2007 12 469
2008 10 935
2009 10 196

jajka, lenze ubytovacie sluzby sa viazu najma na vystupovanie zamestnancov, ked je tam niekto nadurdeny, arogantny, uz tam viac ako zakaznik neprides. Ak je niekto mily, tak si zarobi aj na tringeltoch, ked si kupujem izbu, pohladnice,... a su tam nejake centy, vzdy to zaokruhlim na cele euro. Ta kamoska, co robila na recepcii mi hovorila, ze tiez dostava tringelty a raz dostala 100eur, ked jedneho pana navigovala, kam ma ist.

bibi123

jajka001_-samozrejme, ked som bola student, brigadovala som aj za menej a mala som aj 3 prace, aby som zarobila toho vela. Podla mna Lionessel nie je z BA + na Slovensku mzdy v ubyt. zariadeniach podla stat. uradu maju nizku uroven , takze v porovnani s tym, je ta mzda v cistom normalna.
2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009
11 471 11 944 12 531 10 809 10 789 11 230 12 346 12 469 10 935 10 196
Ak chce zarabat viac, musis absolutne zmenit pole posobenia, ked vies jazyky, tak hladaj pracu v tomto smere..