Stiahnutie do prace počas PN

Príspevok v téme: Stiahnutie do prace počas PN
Loana

Chcem sa opytat ako postupovat ak Vas chce zamestnavatel uz par dni po nastupe na PN stiahnut na 1-2hod do prace...vraj si potrebuje so mnou prejst zopar veci ktore su velmi dolezite.Popri praci si platim dobrovolne pripoistnie takze sa obavam ak by som na tu hodinku do tej prace sla tak mi pride kontrola.Ked som mu 3den od nastupu na PN povedala ze sa necitim dobre povedal ze zavola o 1-2dni opat....prosim poradte.

M_I

Ano AdamKrt, prebudeni sme, nie je socializmus, vraciame sa v case! uz bude otrokarstvo, kedy sa ludia budu triast o miesto ked si len prdnu a nebudu brani ani ako ludske bytosti ale stroje! Koho by zaujimali zamestnanci a ich starosti s detmi, rodinou, zdravim... pravda?! najviac ma mrzi, ze su taki ludia ako ty. Ktori to pokladaju za NORMALNE. Takze prebudit by sa mal niekto iny....

jajka001_

inak presne toto sa mi stalo. tyzden v praci, dva tyzdne doma s malym, potom som ho dala vylieceneho do skolky a tam na neho nejake chore decko kychlo a zas bol o tyzden doma, a stale dokola. az raz som ho neodvliekla po prvych priznakoch ku lekarovi ako vzdy, nechala som ho dva dni v skolke a na treti mu nic nebolo a odvtedy bol dva mesiace ci tri zdravy. potom zas ked prisli chripky ochorel ale uz to bolo tak normalne.

jajka001_

jaky hororovy scenar :) adam ja tu neriesim moju imunitu, ok? sme v pohode. deti byvaju chore, to je normalne. len ti vysvetlujem ze ty ako slobodny bezdetny chlap si mozes dovolit taky styl aky mas

AdamKrt

jajka001_:

ani nevies ako a si v krasnom zacarovanom kruhu. Dieta ochorie v skole, skolke, ci jasliach. Donesie to domov. Obe mate znicenu imunitu, ochoriete. Ci si chora, musis na PN, ci dieta, tiez potrebujes dovolenku, alebo OCRku. Samozrejme na nieco take musis este k doktorovi, po potvrdenia. Cize peniaze tam na cestu, poplatky u lekara, strata casu. Tam cakas a kedze mate slabu imunitu, chytis komplikacie, lebo v cakarni je vela bacilov a ludi s chripkou, nadchou...Lekar predpise antibiotika, ktore Ti zaberaju menej a menej. Choroba sa vracia castejsie a castejsie. Zaplatis za lieky a onedlho sa kolobeh opakuje.

Minies si dovolenku, minies PN, OCR. Budes chybat v praci, nestihas robotu. Zamestnavatela to dlho bavit nebude a stratis robotu, ale peniaze budes vyhadzovat nadalej, az si znicis imunitu uplne. Ked klesne na same dno, ze Ti uz lekar s antibiotikami nepomoze, lebo to je iba otazka casu, tak potom zacne rozmyslat, preco si nezamestnana, preco mas Ty i dieta znicenu imunitu a co sa s tym da robit...

Ked tomu predchadzas, tak PNku nepotrebujes, lebo zvacsa budes zdrava a lieky budu zaberat a potrebovat ich budes v minimum pripadoch.

Treba uvazovat trochu takticky... :)

AdamKrt

jajka001_
Dnes 21:38

aha. A sme doma stara mama :) Vidis a ja o rozhodnutiach lekara pochybujem. Urobim co chce, len pokial si myslim, ze je to dobre. Bud lekarovi veris, lebo robi dobre, ale slepo verit lekarovi, je tiez nebezpecne. Tak ako v kazdom povolani, nevies, ci nenarazis na blba alebo vychcaneho...

Staci sa iba ozvat. Tiez som svojej lekarke /a je to dobra lekarka/, povedal, ze antibiotika nechcem a nech sa to lieci inak. A ono to ide aj inak... Pred rokmi som mal imunitu tak slabu, ze mi najsilnejsie antibiotika nezaberali. Od vtedy sa im vyhybam a roznymi pripravkami si posilujem imunitu. Teraz, keby som mal problem, tak antibiotika nemaju problem rychlo zabrat.

Ak sa spoliehas v tomto na lekarku, tak znicis imunitu dietatu a i sebe... Ak Ta dopuje antibiotikami, tak ver, ze je to zacarovany kruh a chore budete este viac, az to nebude nakoniec ucinkovat vobec. Ved to je dobry biznis pre urcite skupiny, dostat peniaze za vysetrenie, recept, lieky a o par tyzdnov znova. Klasicka znicena imunita a hlupy, alebo vychcany doktor. Jedna znama bola volakedy predajkyna liekov za farmaceuticke spolocnosti. Chodila k lekarom a presvedcovala ich, aby predpisovali lieky... Samozrejme, za urcite vyhody, peniaze. Vies, kolko lekarov predpisuje X nasobne viac, nez je nutne ? Potom idu na dovolenky k moru, co im financuje nejaka skupina ako pracovny seminar, atd atd. Len tak dalej v niceni zdravia a zvysovaniu akcii farmaceutickym firmam ;-)

jajka001_

ked mi lekar predpise antibiotika, asi to ignorovat nemozem :) ale toto je klasicky fenomen, preto o tom pisem. proste ak by som to riesila dovolenkou, nevyslo by mi to.

AdamKrt

jajka001_:

mozno je problem v tom, ako ho liecis ? Napr. podavanie antibiotik oslabuje imunitu a potom nezaberaju. Ci mu aj zvysujes prirodzene imunitu a aj tak je chorlave ?

jajka001_

hej, ja mam stastie, ze si to mozem dovolit
aj ked casto si radsej vezmem dovolenku ak mozem, kvoli platu
ale ver tomu ze ked mas male decko, ktore je neustale v chorlavom kolektive deti, chore je kazdy druhy tyzden, tak to chodieva :) a tebe sa pri nom tiez pokazi imunita. predtym som bola tiez chora tak raz za rok.

AdamKrt

jajka001_:

ale da, len si musis kdeco odpustit a uvazovat inak.

Tiez byvam chory a chodievam k lekarovi. Naviac mam velmi slabu imunitu. Ale kupujem si drahy Wobenzym, ktory mi pomaha, kupujem si vitaminy A, B-komplex forte, C, D3, Zinok, Selen, Horcik, Kelp, rybi olej, Lecitin, jem mak pre vapnik, snazim sa v ramci moznosti zdravo stravovat, obcas cvicit, chodit zbytocne tam, kde je niekto chory, atd. Na dovolenky ani nechodim, ak tam niekam na Slovensko. Nehovorim, ze to robia vsetci, ale da sa, ak sa chce. A volnej dovolenky mam kopec, ze si ju niekedy beriem len tak, aby neprepadla, alebo aby som si polepsil platovo.

PNku som si nebral co robim v tejto firme cca 10 rokov, ani raz. Pritom chodim niekolkokrat do roka na vyber znamienok, tiez obcas ochoriem a tiez mam niekolko rodinnych prislusnikov o ktorych sa musim obcas postarat.

PNku som si volakedy este hadam na zaciatku bral v minulom tisicroci, ale uz roky, rokuce nic, co vidim, co zamestnavatelia robia s ludmi, co chodia na PNky casto. Investujem si este do zdravia, aby som bol co najmenej chory. Neni to jednoduche, ale da sa to.

Ak ma niekto pracu, ze mu PNka nevadi a zastupi ho X dalsich ludi, neni problem. Lenze najst taky flek, je otazka velkeho stastia. Inak clovek riskuje, ze bude doma, ale nezamestnany...

AdamKrt

jajka001_:

aj u nas su kumulovane 2-3 funkcie a pridane nic... Clovek nema cas si ani vybrat casto tu dovolenku. Kolegyne mavaju kludne 50-60 dni dovolenky... Ja vyberam vzdy len 20 ci teraz 25 dni dovolenky a to z minuleho roku. Teraz k dnesku mam sam 50 dni dovolenky. 25 z tohoto roku a 25 zo stareho. Minuly rok som cerpal z predminuleho... Ako vravim, nikto nikomu nerobi problem, ked potrebuje niekde ist - ci s dietatom, ci s rodicom, ci choroba. Ale urobit si pracu musi.

Presne ako pises, moze byt clovek rad, ze ma pracu... A to si vobec nemyslim, ze sme na tom vo firme najhorsie.