Kyselinotvorné a zásadité potraviny

Príspevok v téme: Kyselinotvorné a zásadité potraviny
kaciatko_7

Mám zdravotné problémy s obličkami, ktoré ako som si prečítala, môžu súvisieť aj s nadmerným užívaním kyselinotvorných potravín. Preto som sa chcela spýtať, čo všetko patrí do zásaditých a do kyselinotvorných potravín. Našla som veľa názorov, no niektoré sa dosť odlišujú. Chcela by som niečo podrobnejšie, nie len základné členenie, že jedlá rastlinného pôvodu sú zväčša zásadité a živočíšneho sú kyselinotvorné. A čo kyslé ovocie, ako niektoré jablká, alebo citróny? Sú zásadité (rastl. pôvod) alebo kyselinotvorné (kyslé ovocie, obsah kyseliny citrónovej)?

RNG

PH krvi a PH mocu su dve rozdielne veci. Netreba sim ich miesat. PH krvi je velmi presne okolo 7.45, moc moze byt podla jedla od 5 do 8.5. Mocom telo vylucuje najma to, co je pren neziaduce.
Zasadity moc je lepsi, lebo to znamena, ze sa vylucuju zasady tj ze ich v tele bol prebytok. To znamena, ze su niektore procesy ako odburavanie kostry zastavene a dokonca obratene. Aj imunita tele je trosku lepsia pri tom a aj ine ukazovatele.
Co ako a pre co telo okysluje(tj v tomto pripade moc)to je velmi komplexne. Ale je dost lekarov a dietetikov, ktori si dali za namahu najst ktore jedla okysluju(moc) a ktore vytvaraju zasadity(moc)

watermelon

kysle ovocie je zasadite, ale len vtedy, ak je zrele, ak jes nezrele kysle kivi, ci nezrely kysly pomaranc, tak je pravdepodobne kyselinotvorny... a nici zuby. Teraz su citrusove ovocia zrele, sladke, treba to vyuzit. Inac na nete najdes vela roznych informacii co sa tyka ovocia a zeleniny, treba vyskusat na sebe, kupit ph papieriky na meranie ph mocu a ides... nie hned po zjedeni, ale po 2- 3 hod. - najlepsie rano na obed a vecer a mas predstavu, ak nie si uplne prekyslena, lebo potom bude trvat nejaky cas, kym sa ti ph upravi. Jasne ze vsetko maso je kyselinotvorne. Mozes si kupit knihu Kyseliny a zasady v rovnovahe - Katrin Koelleova alebo od Tepperweina Omladzujuce odkyslenie.

hammel

Dobrý deň na prehľad by som vám odporúčil túto stránku. Je tam toho viac a aj forum takže ak máte nejaké nejasnosti zaregistrujte sa tam a prípadne tomu človeku čo všetko radí aj zavolajte.

alexxandra18

Tak jablka, citrony, pomarance, ... su určite zásadotvorne ...
chut ovocia, kt. citime na jazyku nema nic spolocne s tym ci je potravina zasadita/kyselinotvorna.
napr. biely cukor - je sladucky, ale kyselinotvorny. No a tie citrusy, hoc su kysle na jazyku - tak su zásadotvorne...
biela muka, mlieeko a celkovo nezdrava strava prekysluje organizmus, zatial co zdrava strava (ovocie, zelenina, ... ) posobia zásadotvorne