zapal mocoveho mechura..? ATB nezaberaju :((

Príspevok v téme: zapal mocoveho mechura..? ATB nezaberaju :((
kikuska3

ahojky, uz som zufala a neviem si rady... mam bolesti v krizoch a za lonovou kostou, caste mocenie cca kazdych 45min. Klasicke priznaky zapalu mocveho mechura ale palenie pri moceni chyba. Obvodna predpisala ATB, uz ich berem 4. den, vzdy mi zabrali predtym a teraz nic, priznaky sa nezmienuju, bolest v krizoch narasta vzdy vecer.. Takyto zapal uz mam 3x za posledneho pol roka... a predtym vzdy min 1-2x do roka. ATB vzdy zabrali... nemate niekto podobnu skusenost? cim to moze byt?

kikuska3

inak skusala som aj koloidne striebro a vytazok z grep jadierok ako vzdy odporuca RNG.. zatial nepocitujem ucinky na sebe...brala som to aj tesne pred vypuknutim infekcie... teraz to kombinujem s tymi ATB...

kikuska3

dakujem baby, no chystam sa o centra cinskej mediciny a na urologiu, na ktorej som bola pred par rokmi ale nic nezvycajne nezistili. Skusim nejakeho ineho odbornika.. som uz totalne zufala, staci aby mi chvilocku bola zima na nohy alebo bol niekde prievan...a hned sa bolesti ozyvaju. dost casto to zvladnem sama brusnicami a cajom urologickym.. ale nepripada mi to normalne byt takato nachylna... tentokrat som to dostala pretoze som si sadla do nevykureneho auta a bola mi chvilu zima na zadok... je to normalne?

mirka 23

D-manosu 2g!!! 3krát denne. teraz dostať v lekarni sirup Uroval forte s brusnicami, pol litrový ale musiš vypiť jeden za deň. Za tri dni si preliečena na vždy.
To C k tomu je len plus, to by mal teraz brať každý. Naj je praškový z DMka, neutralizuje sa so sodou bikarbonou.

dixi-baba

vyskusaj alternativnu liecbu, mrkni sa na stranku alternamedica, je to bratislavske centrum tam by ti veru mohli pomoct ja sama s nimi mam skusenost. alebo este predtym urologicky caj lenze ked uz si to mala viackrat tak je to uz asi chronicke a to je na liecbu.

ellyy

pises ze uz si mala par krat po sebe zapaly takze mozno aj tie ATB uz zacinaju stracat svoj ucinok toto som nasla na nete vyskusaj

V lekárni i v mnohých obchodoch dostať tzv. urologický čaj, čo je zmes, ktorá vám pomôže problémy zdolať. Nezabúdajte však, že jedna vypitá šálka rozhodne nestačí!

Pri bolestiach iste oceníte teplé kúpele, prípadne obklady. Uľavia vám, podobne ako bežné lieky proti bolesti s protizápalovými účinkami. Nezabúdajte však, že aj keď bolesti vďaka liekom ustúpili, v liečbe by ste mali pokračovať.

Čo pomôže?
Pomáha aj užívanie vitamínu C, alebo výťažky z brusníc, o vhodnom prípravku bez predpisu sa môžete poradiť v lekárni. Ich užívanie je postavené na princípe, že baktériám sa v kyslom moči nedarí.

Zápal močových ciest je veľmi nepríjemný, mnohé ženy ho však zvyknú podceňovať, čo sa rozhodne nevyplatí, zanedbaný alebo nedoliečený zápal sa totiž vráti a pokračuje v chronickej podobe po veľmi dlhú dobu. Jeho liečenie je potom nielen náročné, ale aj mimoriadne nepríjemné.

Ak vás postihne doma, nie je problém zájsť za lekárom či do najbližšej lekárne. V zahraničí takúto možnosť nemáte, pribalte si preto do batožiny aspoň vitamín C alebo urologický čaj a nezabúdajte prísne dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, utieranie po vykonaní potreby spredu dozadu a aby ste sa vyhli zbytočnému dráždeniu pri pohlavnom styku, vždy sa pred aktom i po ňom choďte vymočiť.