Dermaroller

Dada

Po 40-ke je najlepšie požívať 0,3 mm cca 2-3x za týždeň (krém na znecitlivenie netreba používať - iba pre tých precitlivelejších).
Po 55-ke už je dobré používať 0,5 mm (tu už sa dá uvažovať o znecitlivovaní krémom, ale nemusí).
Od 1 mm vyššie už patrí do rúk kozmetičky alebo lekárky!

Na začiatku koža mierne zhrubne a začne sa lúpať. Treba robiť pílingy alebo skočiť si do parnej sauny a zošúrovať schádzajúcu kožu froté uterákom. Za 40 dní sa vymení celá koža - teraz už je vypnutejšia a mladšia, lebo na základe dráždenia ihličkami sama sebe začala vo zvýšenej miere produkovať hyalurónku a kolagén (obranný mechanizmus naštartuje reparáciu poškodenej kože od ihličiek).

Určité zmeny - mierne napínanie tváre - je vidieť už po 1-2 týždňoch (pri súbežnom aplikovaní hyalurónky, kolagénu a elastínu). Treba poctivo robiť aspoň 2 mesiace, aby sa dostavila zmena, ktorá "nejaký" čas na tvári vydrží, ale je nutné/dobré 1x za týždeň (možno raz za dva) "ihličkovať" pleť na udržiavanie, inak opäť zlenivie a ovisne.

stalagnit

zdravim. chcem si zadovazit dermaroller, ale neviem ake kremy su k tomu potrebne a taktiez neviem ci tie kremy treba nansat tesne pred zakrokom, alebo niekdlo dni pred prvym zakrokom, alebo po zakroku.... viem mi niekto poradit. dikes

sivla

ahoj Eviita.velmi by ma zaujimal dalsi priebeh osetrenia dermarollerom.ja bojujem s jazvami po akne uz roky,vyskusala som uz asi vsetko a vysledok minimalny.rozmyslam ci si kupit domov dermar.,alebo u nas v salone to robia ako mezoterapiu s kys.hylaur.,len je to dost drahe.velmi by som ti bola vdacna za tvoje info.dik

Eviita

ku@bo -- používam to 3X týždenne.. 1X s umrtvovacím krémom a 2x bez neho len rolujem ako najviac vydržím.. ale podla mňa stačí ked to bude aj 2x týždenne aby sa to stihlo zregenerovať

Eviita

ku@bo.. no ja mám na jazvy 1mm ale podla mňa stačí aj 0,5mm pretože tak či tak ti tie ihličky nezajdu príliš hlboko pod pokožku.. vidím, že sa mi to zlepšuje mám takú vypätejšiu tvár aj ked podla mna to ešte troška potrvá.. ide to postupne, najskôr sa začínajú vypínať tie uuplne najmenšie jazvyčky či nedokonalosti tak zrejme to bude fungovať aj tam kde sú jazvy hlbšie,., len to chce trpezlivosť.