mäkke medovničky

mariiaa

ahoj,tak ako sviatkujete?
medovničky som polovicu dala do umelohmotnej nadoby a polovicu do mikr.sačku.dala sam k nim aj rozkrojene jablčko a uvidim ktore zmäknu skor.inač niektore začinaju mäknut a su fakt dobre...
dik za napady...

anjelik9

ja som robila pred dvomi tyždnami uzavrela do umelohmotnej nadoby s rozkrojenym jablckom a prehadzovala aby tie čo boli dolu boli zase hore a pri jablckach a teraz su už mekkučke :)

rozumiem ti

no, damy, mozno som mala stastie zaciatocnika, ale tie co som robila ja boli makke hned. podla mojho skromneho nazoru ste ich nechali piect prilis dlho, ci pri privelkej teplote.

p.s.: soda bikarb. a prasok do peciva je plusminus to iste.:) skuste salajku... alebo radsej nie :)))

aaleksa

ja som dala recept mojej kamoske cudzinke a ona namiesto sody bikarbony dala prasok za pecivo,nenechala cesto oddychovat 24h tak ako my,a mozem vam povedat ze medovnicky boli take mekke az sa topili v ustach, nemohla som uverit, odvtedy ich robim aj ja tak a medovnicky su fantasticke, to je moja rada, ale az na buduci rok

Ema 1234

Keď zdobíš, tak tie musia zostať vonku, aby uschli. Musíš ich robiť skôr, aby mali viac času na zmäknutie.
Ja robím s polovicou vlašského orecha. Ten keď sa upečie, má výbornú chť. :-)

mariiaa

musim sa priznat,že sa mi prva varka trosku pripalila,ale len spodok-vrch bol super.
ale mne nevadilo,zjedla som aj take...
piekla som medovniky po prvy raz,nabuduce dam pozor.tie ostatne sa vydarili,len to zdobenie---hahaha.take krivolake schodiky a čiarky.

Ema 1234

Ja ich nenechám stvrdnúť. Moje idú ešte vlažné hneď do sáčku.

Raz som však mala tvrdé, ktoré boli na dekoráciu. Po sviatkoch som ich odložila, bolo mi ich ľúto vyhodiť. A v marci boli nádherne mäkké. .-))