Rehoľná sestra

Príspevok v téme: Rehoľná sestra
panna

Mám 21 rokov, dva roky chodím so svojím priateľom. Študujem na vysokej škole v Bratislave. Od detstva som túžila byť rehoľná sestra a posledný rok je táto moja túžba stále intenzívnejšia. Môj priateľ ale o tom nechce ani počuť, chce aby sme sa zosobášili a mali rodinu. Mám síce rada deti a verím, že rodinný život človeka napĺňa, ale ja cítim, že to nie je moja cesta. Nechcem ho raniť, ale obávam sa, že nemám silu splniť jeho prianie. Nechcem ale ísť za svojím snom a ublížiť tak niekoho inému. Ako ho mám presvedčiť o tom, že rozchod je jediné správne riešenie? Moja rodina tiež nesúhlasí s tým, aby som odišla do rehole, všetci sú ateisti a sú presvedčení, že som sa zbláznila. Z mojej strany je to ale racionálne rozhodnutie, ktoré som dôkladne zvážila. Čo robiť, ako vyhovieť iným, a pritom sa nevzdať svojho sna?

0vecka

nevim osobne by som nepovedal ze zit v reholi je az tak uzitocne... napr taka matka tereza napachalo dost vela zleho a pravdepodobne si to ani neuvedomovala...

Moje poslani

Choď za svojím poslaním :) ..prečo by mali o tebe rozhodovať iný ? Choď za svojím verím ,že duchovné poslanie bude to pravé.Vôbec nejde o to ,koľkokrát sa človek za deň modlí,koľkokrát navštívi kostol alebo o koľkej bude vstávať ..to sú len zámienky..ak to naozaj chceš neber ohľad na veci ,,PROTI,, ale ,,PRE,, ..je to veľmi pekná práca..však reholné sestry pomáhajú ľudom ,sú veľmi dobré ..a takých ľudí svet potrebuje :)

parizanka

tym, ze sem pises dokazujes ze si nie si tym ista. preco si tuzila byt reholna sestra? preco po tom tuzis teraz? bola si apson na tyzden v klastore a skusila ich zivot? naozaj zvladnes nestykat sa so svojimi blizkymi, vstavat o stvrtej rano aby si sla na ranne motlidby kazdy den, ci piatok ci sviatok az do konca svojho zivota? zvladnes neustale obmedzenia, zvladnes chodit zahalena bez ohladu na to ci je vonku 35 stupnov? ak ano, chod za reholnickami a povedz im ze chces byt jednou z nich. tzv. "vecne sluby" co znamena, ze uz nebudes moct z klastora vystupit sa aj tak skladaju az po vela rokoch v klastore.

sweet_lolitta

reholna sestra rozhodne nie... zrejme chces odovzdat svoju slobodu do ruk cirkvy a to je smutny pohlad na tak mlady zivot.

laskonka1

toto je velmi zaujimave...ze v dnesnom svete, kde sa kazdy zenie za materialnym uspechom, teba laka takato volbaa... smiem sa spytat ako si sa stala takto silne veriacou? ak tvoji rodicia su ateisti..

v kazdom pripade, urcite ta vela ludi odhovara, nevedia sa vcitit do tvojej koze, nepocuvaj ich...sama vies co je pre teba najlepsie....a co studujes?

ja40

Je to tvoj jediny zivot,ktory mas a ak sama nezabojujes,aby si ziskala to najlepsie,nikto iny nepride a neda ti to.
Ak citis v brusku to zname chvenie to su tie motyle stastia a nadeje...
Neda sa vyhoviet naraz vsetkym,ale ak vyhovies inym - ublizis sebe...takze.je to na tebe. :-)
Drzim palce!

bella12

Ak cítiš, že Ťa do zasväteného stavu povoláva Boh, netráp sa, či niekomu svojím rozhodnutím ublížiš alebo nie. Ak je rehoľný život Tvojim povolaním, potom z toho vyplýva, že nemôžeš byť tou pravou pre svojho terajšieho priateľa a v manželstve by si nenašla také naplnenie, aké je pre Teba pripravené v reholi. V prvom rade však musíš cítiť, či Ťa tam chce mať aj Boh.

Ak v tom nemáš úplnú istotu, nič sa nedeje. Niektoré rehole zvyknú robiť duchovné cvičenia pre rozpoznávanie povolania pre tých, ktorí by si život v kláštore vedeli predstaviť. Alebo kľudne môžeš vstúpiť aj do rehole a počas noviciátu postupne prídeš na to, či je to cesta pre Teba. Pokiaľ nezložíš večné sľuby, stále sa môžeš vrátiť späť.