stužková vs maturita

Príspevok v téme: stužková vs maturita
StarýPaprika

Keď si to zoberieme LOGICKY tak nie je blbosť robiť stužkovú pred maturitou? Veď pokiaľ viem na ten stužkovej sa má "akože zabávať" "akože". Tak ako sa má človek zabaviť a uvolniť keď potom prejde do stresového obdobia ktorou je maturita? Dajme si otázku, čo keď človek nezmaturuje? Bol na stužkovej zaplatil si ju a potom? Potom nespravil skúšku dospelosti.
Ja by som povedal, že stužková by sa mala robiť až PO maturite. Potom by sa človek možno aj vedel uvolniť, no nie?

cajik

ani ja nemam rada taka ceremonie :) ale ved nemusis ist na stuzkovu ? nie kazdy ide.. alebo sa mozte trieda rozhodnut ze namiesto toho pojdete na nejaky vylet, trebars k moru. aj tak to niektori robia.

tak o maturitu sa uz duplom potom nestresuj. ved to tak strasia kazdeho, aby vas donutili sa ucit. keby vam povedali ze to je lahke tak by sa nikto neucil. treba sa normalne priebezne ucit a urcite to zvladnes, nestresuj zbytocne uz o rok a pol dopredu kvoli niecomu co bude trvat dokopy pol hodinu..
viem ze sa mi to "lahko" hovori, ale po tych vsetkych skuskach co som na VS presla, tak ti mozem s kludnym svedomim povedat, ze tie stresy za to vobec nestoja (tym chcem len povedat tolko, aby si nestresoval, nie ze by som nejak znizovala hodnotu matury:), a to ja som tiez bola dost velky stresman

StarýPaprika

cajik - ja maturujem až o rok (ak sa tam dostanem). Len rozmýšlam dopredu a chcem spoznať situáciu ako to chodí. Inak som introvert a keby som nemal stužkovú tak by mi to vôbec nevadilo. Možno je to divné/iné než zmýšlanie ostatných ludí ale nemám rád načačkané vecičky ktoré sú k ničomu. Je to len divadielko z môjho pohľadu. Len najväčší problém považujem maturitu.

M74

To za mojich čias nespravil iba jeden aj to iba preto, že ho tam nepripustili. Ale zvykaj si, ak ideš ďalej študovať, tak maturita je iba zahrievacie kolo. Prímačky, skúšky,diplomovka a štátnice to sú lepšie stresy :-)

StarýPaprika

Lenže nás strašia ako sa bumeme musieť strašne učiť, zvášť jazyk a slovenčinu. A je toho akože dosť z týchto dvoch predmetov. A hovorili nám aj štatistiky u nás na škole a asi tretina musela maturu opakovať.

M74

Ten kto ešte nematuroval, tak sa toho bojí a ten kto už áno, tak sa z toho smeje. My sme toho obávali a všetci nám hovorili že to je nič a my sme im neverili.
Ten posledný týždeň pred maturitou bol fakt stres, mal som sa učiť, ale miesto toho som mal skúšky v autoškole, absolvoval som koncert v Prahe a všetko nakoniec dobre dopadlo.