vysokoskolsky vzdelani ludia

Príspevok v téme: vysokoskolsky vzdelani ludia
IvanaW

boze, preco su tak naduti a namysleni. Neviem ci mam take stastie iba ja ale este som nestretla normalneho prosteho cloveka s titulom. aj ked nepovedia nic priamo proste maju take reci povysenecke.
a zakazdym musia zdoraznit ze maju titul. samozrejme aj deti, muzi, zeny, strykovia, predkovia, susedia v ich okoli su samozrejme vzdelani.
vzdy daju pocitit svoju nadradenost a komentuju vsetko.
pritom o nic nejde. 5 rokov za nich stat platil odvody. akurat si viac toho precitali o danom obore, to z nich nerobi odbornikov na vsetko.
hnus.

lost

Aj psychicka zataz = stres je zabijak :)

A ked niekoho bavi manualna praca, ze je to pre neho to co vzdy chcel robit, tak je to podla mna ta najlepsia kombinacia, lebo pre neho to vlastne nie je praca ale len hobby.. (To iste aj na nemanualne prace mozeme povedat)

:D

silwa : ale treba si tiež uvedomit že nie kazdý by zvládol psychycku zaťaž, je vela ludi čo si radsej vyberú manuálnu prac a v dnesnej dobe zase až tak ťažke manualne prace niesu kedze je skoro vsetko technizovane, nato musi byt tiež povaha aby zvladol psychycké vypatie...a ja poznam par stavbarov a chamrad by som ich isto nenazvala :D ale take kadejaký su ludia :D a ako by si nazvala pracháčov čo ziskali majetok podvodmi a okrádanim , alebo ho zdedili? :D taký zlaty stred je asi daka administrativa :D

:)

podla mna je to tak jedno či ma titul či nie, povýšenecký su aj ludia čo ani maturu nemaju :D čiže isto to nezaléži od toho, asi si stretla malu titulovaných ludi , alebo mas na nich ozaj " štastie" :D ja co poznám profesorov tak su uplne peckový ludia vobec niesu povýšenecky , ja mam skor skusenosti ze povysenecky su tí čo horkoťažko ziskali ing. ... a teda moj názor nato je taky že clovek čo si poctivo zaslužil titul tak tak je uplne normalne a nie arogantný.. ale to je vsetko diskutabilne, pretože to nezaleži od toho ci ma titul či nie, ide to od povahy človeka... dajme tomu že pan profesor čo je arogantný by bol aj keby ten titul nemá :)

soffa

presne tak,v dnesnej dobe nezalezi na tom ci mas vs,ale aky si zrucny a ake mas znamosti....ako sa vies ty sam ocenit a urobit vsetko preto,aby boli ludia s tebou spokojni...priatel ma vs,ja mam maturu a zarabame rovnako,staci sikovnost a chciet....a spolahlivost v dnesnej dobe.

Aja02

silwa: Moj otec pracuje ako veduci. Ma 9 podriadenych. Ano je to manualna praca a narocna ale kto to bude robit o par rokov ked tu budu len ludia s VS? To co si ty zazila s tymi stavbarmi mi je luto, no nie vsetci su taky a dovolim si povedat ze toto je tiez vynimka. Je sice pravda ze nepoznam ziadneho riaditela bez VS, no poznam ludi, ktory maju len SS maju velmi vysoke platy a nepracuju manualne.

silwa

Aja02, tvoj otec je len vynimka, okrem toho musi pracovat manualne, co je vycerpavajuce. Nevlastny svokor montoval lode v lodenici pri Slovnafte(luxusne jachty), tiez mal plat okolo 70000sk, ked mal 52, chytila ho v praci mrtvica, odvtedy nemoze rozpravat a vtedy nam skoro zomrel, naj. kamaratky otec, robil v Rakusku pracovnika na stavbe, nachladol, dostal zapal pluc a zomrel, vraj mal z vycerpania a z prace vonku oslabenu imunitu, tiez mal okolo 54-55 rokov:((( predsa len VS vzdelani ludia, pracuju povacsine psychicky, vacsina, ktorych poznam sa uz pocas zivota vypracovala a po 50tke robia riaditelov roznych podnikov, deleguju ulohy na podriadenych, maju 4-6hod. pracovnu dobu v kancli, kde im vari kavu sekretarka, zarabaju velke peniaze, chodia na dovolenky, venuju sa sportom, viac rodine, kedze nepridu z prace unaveni, zniceni, aj tu su vynimky, ale je ich malo... Co sa tyka tych murarov, stavbarov, povacsine je to strasne vypocitava chamrad, v suvislosti, ked sme stavali dom, podali sme 4trestne oznamenia - davali sme peniaze majstrovi za material, ten si za to splacal dlhy a bral material na sekeru a hovoril svojmu veritelovi, ze mu my nechceme zaplatit, potom za nami dosli 4mafiani na Gcku, ze preco dotycnemu neplatime faktury, nastastie sme mali vsetky vydavkove bloky potvrdene dotycnym, inak by sme aj s muzom skoncili so zlomenymi nohami a nastastie si dali aj nieco vysvetlit, dalsie tresne bolo podane na robotnika, ktory nam staval plot, postupne si vybudoval doveru a my sme mu dali zalohu na stavbu plotu okolo 2000eur(tiez mame potvrdenia, fotokopiu OP), samozrejme telefon vypnuty, na mieste trv.bydliska nebyva,... dalsikrat sme si dali kopat studnu, co kopal aj susedovi, pisomna dohoda bola, ze mal vykopat 8 metrov, vykopal 10, tie 2 metre sme mu odmietli preplatit a ukradol nam struz zo studne a nalial do nej benzin, este na nas krical, ze sme neplatici pred ostatnymi susedmi, potom sme sa dozvedeli, ze to spravil aj tomu susedovi, no on mu tych 500eur navyse zaplatil, ked sa mu vyhrazal, posledne tresne sme dali na partiu, co nam prisla robit fasadu-dali sme zalohu 2500eur za farbu na dom a 500eur si vypytali zalohu za ubytovnu, ze nemaju peniaze a kde spat, tak sme si dali podpisat vydavkovy doklad a samozrejme ani chyru, ani slychu po nich, este nam vykradli zahradny domcek, od ktoreho mali kluce len oni, aby si tam mohli zlozit veci-cerpadlo zo studne, kosacku, gril a pilu, len s dvomi partiami sme mali dobre skusenosti, s ostatnymi(bolo ich asi 10 sme mali hororove, chodili nam vyklopavat robotnici, ze preco neplatime ich majstrovi, aj ked peniaze dostal,...) Fakt to bol samy horor, v buducnosti by som uz nikdy nesla stavat dom na vlastnu past, lebo to zozere aj 10rokov zivota... (btw-nie sme sprosti, najimali sme len tych, ktorych nam odporucili viaceri susedia, co stavali a potom sme len chodili hromadne:) podavat trestne oznamenia najlepsia bola policia, povedala, ze na co to podavame, ked tie peniaze uz aj tak neuvidime)

lost

Aja02, pekne , tak to mu gratulujem , je sikovny :)

(to vacsinou ked clovek stlaci refresh (obnovit stranku) tak to posle este raz, alebo mozno len yvpadok :) )

Aja02

lost: Tomu ver. Môj otec robí stavebné konštrukcie zo železa. Zvára atď. Jeho mesačný plat je cca 2800€. A podotýkam to nemá ani maturitu. :-D Veď už minule som čítala že chýbajú kominári, murári, všetko to prichádza postupne.

Aja02

lost: Tomu ver. Môj otec robí stavebné konštrukcie zo železa. Zvára atď. Jeho mesačný plat je cca 2800€. A podotýkam to nemá ani maturitu. :-D Veď už minule som čítala že chýbajú kominári, murári, všetko to prichádza postupne.