Moze sa od noveho roku pracovat a zaroven byt na dochodku?

lienocka2808

jasne tak potom je lepsie, ked ten senilny strary clovek je prirasteny k nejakej stolicke na urade ako koral.
Nevie robit s pocitacom, nema sajnu o internete a ani len nema snahu sa nieco nove naucit len tak si preziva niekolko rokov. Tak to je uz len dobre.

0vecka

a preco by ti stari nemali makat ak vedia nieco co ti mladi nevedia?? a su teda uzitocni ... podla mna najhorsie co moze byt je ked na SK ide niekto do dochodku ma nejake smiesne peniaze z ktorych si nekupy ani poriadne jedlo musi setrit a cele dni nemoze nic robit nakoniec z toho zosenilnie a musi sa onho postarat rodina..

xy:)

no dobre, stari ludia nemaju peniaze, ale to ani mladi. plus ponuka prace na nasom trhu pre mladych, to je viac ako zalostne. dochodcovia nevladzu, ale pracuju, lebo si potrebuju privyrobit, pretoze dochodky maju priliz male. dobre. a mladi trcia na urade prace. asi tu nikoho nezaujima, ze mladi nemaju odpracovane ani pomaly nic. poznam takych kopec. a co budu mat oni za dochodok? velke ... som zvedava, kto bude robit na mladych, ked budu stari. a potom sa cudujeme, preco kazdy, co ma vsetkych 5 pokope z tejto krajiny zdrhne.

ddddd

Váźená Janka asi máś eśte ´daleko od reality S tou frázou źe nech si uźívajú dôchodok si ma naśtrbiala. Vieś o výśke dôchodku???? Kaźdy je individuálny źijeme v demokratickom śtáte. Kto chce nech robí a kto nie tak aj dopadne.

janka222

Dôchodcovia, ktorí sú na dôchodku a chcú pracovať na prac. zmluvu, musia si vybrať, bud dôchodok, ktorý sa pozastaví, alebo bude pracovať a odvádzať odvody tak ako každý iný zamestnanec. Dôchodca, ktorý chce pracovať a poberať dôchodok, môže pracovať na Dohodu o vykonaní práce, alebo Dohodu o pracovnej činnosti a ak sa nemýlim odvázda sa z príjmu dan.

Realita bola doteraz taká, že predčasne išli do dôchodku pedagogovia na vysokých školách a popri poberaní dôchodku ešte normálne boli zamestnaní na prac. zmluvy a to p. Radičová z vysokošk. prostredia dobre pozná. Ale v školstve to asi nechajú tak ako doteraz, len asi bude obmedzenie predčasných dôchodkov.

Tí starší ľudia, ktorí drú v práci, tak ani netúžia dalej ju robiť. Dalej robiť svoju prácu a na svojom poste chcú tí ľudia, ktorí sa v práci nenaderú a chcú brať dva príjmy.

to, že dôchodcovia ešte musia aj pracovať je chyba systému, pretože berú strednej a mladej generácii prácu..ak by si veľkí ekonomovia spočítali čo je pre štát výhodnejšie, tak by mozno prišli na to, že nech nechajú mladších pracovať na starých ľudí,ktorí si budú doma užívať dôchodok..ale problém je, že nie je práca..asi tak to je dnes na Slovensku..na to všetko sme sa stali lacnou pracovnou silou v našej rodnej vlasti.

lienocka2808

môže, síce bol návrh, ale platilo to iba pre zamestnancov štátnej a verejnej správy aby nemohli pracovať popri dôchodku, ale neschválilo sa to. Ja som vyslovene proti tomu aby takíto zamestanci zo štátnej a verejnej správy poberali dôchodok a plat zároveň. Uberá to zo štátnej pokladne veľa peňazí, a navyše zabraňuju uplnatneniu mladým ľuďom. Na druhej strane nemám nič proti tomu aby dôchodcovia pracovali u súkromníkov, to naopak prináša peniaze do štátneho rozpočtu. Každý by mal vedieť kedy má odísť, bohužiaľ 90% obyvateľstva to nevie.

teremtete

Ja myslím, že táto téma patrí niekam inam, nie na fórum o zdraví. Kopa ľudí tuná si už pletie dojmy s pojmami. Prečo nenapíšeš do poradne www.infopacient.sk?

Shilah

no mama nejde do predcasneho ale do normalne starobneho dochodku a kedze pracovala za minimalnu mzdu tak ani dochodok nebude mat zrejme velky ..preto by si este ked by sa dalo pomohla finnancne aj pracou,..no na druhej strane aj mne sa nepaci ak dochodcovia aj poberaju velke dochodky a pritom nedaju sancu pracovat mladym ludom

kafe

Čo som si ja zapamätala, tak mám dojem že môže. Pracovať popri dôchodku tuším NEmôžu len tí, čo požiadali o PREDČASNÝ dôchodok - načo si žiadali o dôchodok, keď chcú pracovať.. nech si vyberú jedno alebo druhé, ale nie oboje.
Veľa zdaru mamine, nech ju práca teší :)