Nabrali by ste niekedy odvahu...?

ina-ingrid

rozumiem ti

nie, vylucne kvoli noham som sa tak nikdy necitila, bola som tak brana ako celok...ja sa snazim mat na pamati, ze oproti tazko postihnutym som v nesmiernej vyhode, no musela som sa zdrziavat dlhe roky v beznom prostredi prevazne plytkych ludi, teraz na VS je to trochu ine, kazdy sa najprv stara o seba...myslim, ze clovek by sa nejako neriesil, keby nebol vystaveny posmeskom a straneniu sa zo strany inych za veci ohladne vyzoru, na kt. nemal nijaky dosah...ale nebyt toho, mozno by som sa nikdy nebola nakopla zahajit cestu k vlastnemu sebavedomiu :D ...a tychto vyssie spomenutych dobrych ludkov prevazne byvalych spoluziakov/cky mi je dnes skor uprimne luto, ze napriek sa nejako nevedia najst, ci s niekym zotrvat viac ako par mesiacov...

rozumiem ti

ina_ingrid: prepac, ak to bude zniet tvrdo, umysel to nie je, ale: ty sa citis ako outsider kvoli takymto noham? a co potom maju povedat ludia s down.syndromom, alebo ti, ktori prekonali detsku obrnu? prip. sa narodili s rukou - nohou kratsou, alebou bez?! alebo ti, ktori sa narodili s "pecenovym flakom" cez polovicu tvare?!

este stale si myslis, ze si kvoli svojmu vyzoru outsider? nehladaj problem tam, kde nie je. zivot ti ich aj tak nadeli dost.

Oui.

commons.wikimedia.org

slecna, vsimaj si, pod akym uhlom prirodzene idu kosti. to, ako ma tie nohy kto potom rovne fakt zalezi hlavne od muskulatury, pripadne tuku. ty ich mas uplne stihlunke, takze neviem, ako inak tvarovane by si ich chcela mat.

podla mna ich mas uplne krasne, ale to som sa ja nikdy nepozerala na "krivost", takze ju posudzovat neviem, len tolko, ze mat tamtie nozky, tak nosim opasky namiesto sukni

bibba

to su tvoje nohy na tych fotkach? podla mna celkom v pohode... neviem co si myslia osatni. ale podla mna to je len detajl. hmmm

ina-ingrid

rozumiem ti

dakujem za povzbudenie, ja viem, ze sa svojou telesnou schrankou zaoberam asi trochu viac, ako je normalne...takto asi casto dopadnu ti, kt. boli v teenagerskom veku totalni outsideri prave kvoli svojmu vyzoru...najprv si potrebuju dokazat, ze nie su uplne prisery, potom,ze su vlastne normalni ludia, prip. az ze su nadpriemer atd...

rozumiem ti

je dobre dbat o svoj zovnajsok, telo sa odmeni. ale nesmie to zajst do posadnutosti. a ty od toho nemas velmi daleko.. skor ci neskor prides na to, ze ti takto unikaju ovela krajsie a ovela podstatnejsie veci. priroda ti dala, co ti dala, vaz si to. podaktori su na tom ovela horsie a nemozu s tym nic urobit. nauc sa mat rada samu seba taka, aka si. nikto nie je dokonaly. a ak ti niekto nieco vytkne, na co nemas dosah-stavba tela, kosti (v genetike moc nemas na vyber)... tak je hlupak on, on sa ma hanbit a nie ty.

p.s.: na tych fotkach som nevidela nic, za co by sa clovek musel hanbit. a ak si si neni ista, ci sa tak mozes obliect, tak sa tak proste neobliekaj. daj si to, co vies, ze ti " sekne ".

ina-ingrid

lenkea

mas pravdu, tiez casto vidim ludi s nadvahou, kt neriesia, ci nieco na nich vyzera blbo...
ale napr. desim sa toho, ze by som niekam isla s priatelom /ten taketo moje vylevy ohladne vahy atd nejako neriesi...akurat ma vyplati tym, ze trepem somariny:// a nejaky dobrak by upozornil na moje nohy al. ktorykolvek nedostatok...samozrejme tak, ze by sa to nedalo prepocut...asi by som sa od hanby prepadla, bolo by mi strasne luto, ze vlastne zhadzujem svojho partnera...

bibi123

s tymi zenami uplne suhlasim, lebo sama robim to iste,vlastne sa porovnavam, ale zrejme nikdy nebudem mat potrebu byt taka kruta, aby som dotycnej osobe nejaky jej nedostatok vytkla...

ja nemam problem obliect sa napadnejsie ci napaditejsie,mozno provokacnejsie ako vacsina ludi...preco by som mala chodit vo vreci ? ved som normalny clovek
:( snad...ale bojim sa, ze prave to by mohlo byt impulzom k tomu, ze si ludia - zeny :D budu viac vsimat moje nedostatky a upozornovat na ne...