Chron.ulcerozna kolitida

Príspevok v téme: Chron.ulcerozna kolitida
Latooya

Dobry den chcela by som pridat temu ktora ma trapi mam 23 rokov a zistili mi chron.ulceroznu kolitidu...postupujem pravidelne prehliadky u lekarky trava to uz od Augusta 2010 ale mam pocit ze to velmi nepomaha vlastne hnacky a hlieny krvava stolica uz prestali ale neviem sa zbavit prilisneho naduvania zvukov v bruchu a pritom sa snazim dodrziavat dietu mam 50kg vysku 170..prosim poradte mi este neaky recept proti naduvaniu toto jedine ma dlhu dobu trapi :-((((( dakujeem

RNG

odstranenie vlaknin z diety znamena, ze sa nemozu absorbovat tpoxiny a odnasat z criev ovn. Ta tada je velmi zla. Ano, hrube vlakniny pri zapale crevnych stien mozu mechanicky odoerat steny, ale mikrovklakniny ako psylium, rozne pektiny a arabinogalaktany su tam nevyhnutne, ak si to chces vyliecit. AS rozne antimikrobialne, co potlacia rozne crevne infekcie, ktore su dovodom zapalov a vredov a samozrejme probiotika, ktore tam treba neustale nasadzat, lebo potlacaju skodlive kultury a vyrabaju proti nim a inym protilatky, ktore v zdravych spravne probioticky osidlenych crevach vyrabaju az 70% vsetkych obrannych latok, s ktorymi telo disponuje.

Traviace problemy obvykle su dovodom zleho vyberu stravy alebo poruseneho travenia, na ktore su nevyhnutne kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika

bibi123

Latoyya-ake lieky beries? Urcite Ti Dr. odporucil aj probiotika, ked ich budes uzivat, tento problem by sa mal odstranit. Kedze to mas aj na tenkom-ked pises, ze mas crohnovu, mala by si odlahcit uplne potravu, vyhybat sa obylninam, zelenine, strukovinam, mlieku, potravinam co su dlho travitelne a je dobre fajcit-nikotin paralyzuje hladke svalstvo, takze sa obmedzi nadbytocny pohyb criev...

nikki.7

malaandrejka: koľko si sa liečila u tej dr. v BA? Ja som tiež z BR a mala som tiež črevné problémy.Momentálne doberám druhý mesiac kúru colonix,tá mi neskutočne pomohla,ale bojím sa,čo sa bude diať,keď ju doberiem.

Ako prebiehala liečba?Prosím napíš,ak zavítaš ešte na túto tému.

malaandrejka

u mna sa zacala ulcerozna kolitida po velkom strese, lieky mi pomohli iba trocha mamina ma zobrala k doktorke albertovej do bratislavy. mi byvame v brezne a u nej som sa liecila niekolko mesiacov a mam nastastie pokoj teraz mam 17 rokov mozno by pomohla aj tebe skus sa na nu popytat alebo jej zavolaj.

Latooya

akupunktura?a to ako prebieha uz som o tom pocula ale aby som to podstupila :-( to by pomohlo?dakujem za odpoved :-)