Idem sa zabit

milli11

Suhlas s lost, tiez je plno veci, s ktorymi sa rodine radsej nezdoverujem.
Volakedy som to skusala a dopadlo to katastrofalne.
Mala som problemy v skole, so spoluziackami, ohovarali ma. Viem totiz, ze bud by urobili z komara somara alebo opacny extrem, povedali by, ze prehanam ja.
Iny pripad, rozisla som sa s frajerom, chodili sme na strednej. Jedna kamoska, nebola sice najlepsia, ale vidavali sme sa kazdy den aj ako spoluziacky, vedela o tom rozchode. A vzdy mi davali tie zakerne otazky, ako sa mam, ako sa citim, ci este k nemu nieco citim alebo mi referovala kde, kedy ho videla a co robil. Neviem, ci to robila z dobreho umyslu alebo ma chcela nastvat?
K teme, nechapem, preco si ludia myslia, ze ked sa zabiju, bude to lepsie? Ved nevedia, co bude potom?

lost

voňavka, niekedy ma clovek "hrdost", alebo "hanblivost" a co ak prave preto to nechce povedat rodine/kamaratom z oci do oci ?
Mozno sa boji ze ako sa na neho budu pozerat.. aj v buducnosti, ze si to kazdy bude pripominat alebo co..
ja ak by som uvazoval nad obrovskym problemom, rodina by bola prva, ktorej by som to nepovedal, uz len z principu, ze maju tendenciu vytahovat stare veci a nimi sa ohanat ako dementi..
toto mam z realneho zivota, z mojho, a je vela veci co o mne / mojich problemoch rodina nevie, prave pre tento princip..
ked mam problem, alebo som mal obrovsky pruser v skole, pokial sa dalo, robil som vsetko preto aby som to zakryl, zatajil :D
ci to bolo lepsie riesenie, neviem a ani asi uz nezisitm, ale v tom case som to urobil tak a urobil by som to asi znova.
povedzme ze im robim sluzbu vo forme - naco ich stresovat / zatahovat do mojho problemu? :D
radsej by som to napisal na anonymne forum, taka pomoc - nazor ineho cloveka sa dost casto hodi ;)

voňavka

áno nevieme presne kto potrebuje pomoc,ale ak niekto myslí na samovraždu tak asi sa pokazil software v hlave a pomoc treba hľadať u ľudí,ktorí sú nablízku a dokážu okamžite pomôcť a nie napísať na fore svoj úmysel.Keď človek je presvedčení vo svojom vnútri o tom čo chce vykonať,nepomôžu mu tu žiadne najlepšie rady ani litánie...A ak má aspoň minimálny pud sebazáchovy a v hlave sa odohrávajú "zbiesile" myšlienky tak povie mama,tata,teta,kamarátka mám taký a taký problém ,neviem si rady SOS...Sú aj tie bezplatne telefonické linky kde sa dá zavolať...neviem nech sa nikto na mňa nehneva ,ale v takých prípadoch sa pomoc hľadá inde...

palenka

Nikdy nemožeme vediet kto piše,viem že su taký ktorý si s toho robia srandu,ale na druhej strane čo ak prave potrebuje pomoc,ved o tom to je,nie je to sranda ak potrebuje pomoc treba pomoct.....,ak to čitaš nerob to vždy je riešenie,som ochotna pomoct ti...ozvy sa,prosim aspon že si v poriadku,najdeme riešenie.