Pre introvertov

Mimulus

To, že je sestra tichá ešte neznamená, že je introvert. Len sa možno nebaví s ľuďmi, ktorí jej nemajú čo dať.

A introverti neexistujú!!!

Cmukaaa

Ja som typicky extrovert, za to moja segra typicky introvert. Sme tak odlisne, ze navzajom sa asi tazko pochopime. Moja segra neotvori papulu ani ked sa jej clovek pyta ci chce nieco jest, strasne. Bavi sa len s mamou a s nikym inym nekomunikuje, ani v skole nikdej. Je stale ticho. Chapem, ze niektori ludia su tichy, ale moja sestra to je pripad. Mam pocit ze je niekedy leniva hovorit xD.

gercho

absolutne suhlasim so summitom, suvisi to s problemami ktore sa vyskytuju v mladosti, ja osobne som tiež introvert cely život som s tym bojoval, ale nakoniec som prišiel na to, že je to vlastne fajn :) viem znie to čudne ale proste som spokojny :)

summit.

Mimulus: To je pravda, nedôverujem len tak hocikomu. A to je možno z časti aj fajn, no nie, keď je to až prehnané. A tým "extrovertom" dokážem byť len pri ľuďoch, ktorých poznám, no ani vtedy nejak nehovorím o svojich pocitoch.

Trošku to v sebe skúmam a pochybujem, že vlastnosť extrovert/introvert je vopred daná. Všetko je to podľa mňa dôsledok vplyvu okolia v detstve a úzko súvisí so sebavedomím. a Keď to už človek dotiahne s už vyvinutou introverciou ďalej, tak sa to ťažko prerába. Asi ide o to sebavedomie, ktoré tiež podľa mňa je niekde hlboko prepojené s vplyvom okolia.

Treba však na tom pracovať. Treba sa snažiť byť fajn naladený a nehľadieť na každú svoju chybičku. Možno aj to je čiastočný dôvod, že človek nechce nijak zlyhať a preto je až príliš opatrný.

Teraz som si tak razantne povedal, že to skúsim. Skúsim byť komunikatívnejší a sebavedomejší, nech už sa bavím s kýmkoľvek. Tak snáď mi to teda vyrdží :)

atika 83

Zdravim Vas introverti.Ja som tiez introvert,ak nemusim tak nerozpravam len pocuvam.Nemam takmer ziadnu kamaratku esteze mam priatela,on je moj opak ukecany aj za mna.Niekedy sa ma niekto nieco opyta nestacim sa ani nadyvhnut a uz za mna priatel odpoveda vravim ze mam hovorcu za seba.Takze som si aj na to zvykla ze ma predbehne a vsetko povie aj za mna.Inak o sebe nerada hovorim,naco aj tak to ludia nepochopia radsej si vypocujem ich.Aspon si chranim sukromie ved rodina ma pozna vie aka som.A neviem ci to nebude aj tym ze som znamenie ryb a tie rady nacuvaju.Niesom ani na ziadnej socialnej sieti,s cudzimi nekomunikujem snecitim sa dobre koho nepoznam.Este na strednej si vela ludi myslelo ze som smutna alebo namyslena.No som aka som nemozeme byt predsa vsetci rovnaki.Nie?Som rada ze niesom sama taka ina ze je mas viac.

Sejla

Neexistujú ani extroverti ani introverti. Ja neviem čo som. Pokecať na rôzne témy viem s každým, ale len s menšinou ma to skutočne baví a obohacuje. Zvyšok robím aby sa nepovedalo. A podľa mňa každý normálny človek je rád sám, tí, čo nevedia byť sami sú podľa mňa narušení a potrebujú ciciať energiu okoliu. Ja relaxujem najlepšie sama, ale zase keď som s niekým, tak som otvorená, zdielam svoje pocity, i keď často šifrovane, aj neverbálne. A zase tí čo sa považujú za extrovertov, svoje pocity nezdielajú, sú to takí osobnostní chameleóni. Hm uz nebudem filozofovať. Proste nerozumiem rozdeleniu introvert extrovert lebo keď sa ide do hĺbky, tak sa to začne komplikovať.

smilee223

takze vravís ze introverti neexistuju?
Normálne som sa potesali ze niesom introvert potom :D

Lebo ja som tiez taká ze s ludmi s ktorími sa da normalne pokecat a chapu ma pokecam o hocicom a som otvorená, no ale nie s kazdym takto dokazem kecat... a neviem ako to mam zmenit :(