Opuchnute dasno, preco, ako si pomoct?

Príspevok v téme: Opuchnute dasno, preco, ako si pomoct?
milli11

Mam problem s dasnom pri jednom zube. Aj jazykom citim, akoby napuchlo. Neviem, preco, zuby si poctivo cistim, kefkou, medzizubnou kefkou, nitou aj ustnou vodou. Vsetko bolo v poriadku aj prehliadky u zubarky boli v poriadku. Od coho to moze byt? Moze to byt aj od zaludka? Napamatam sa, zeby som jedla nieco nezvycajne? Napadlo ma este, ci to nie je zo stresu, lebo v praci mam obdobie, ked, ako sa hovori, "mam toho plne zuby". Co by ste mi na to poradili? Je to iba pri jednom hornom prednom zube zvnutra. Dakujem velmi pekne.

holohlavata

prosím Vás o pomoc. priatel má opuchnuté líco, a aj dasno. neviem ako mu mám pomocť. strašne ho to bolí. bolí ho aj ucho. čo mu mám dať? studené či teplé obklady? le dobrá alpa na vyplachovanie?

čudna

mozem sa opytat? netušim co uz mam robit. mam opuchnute dasna začalo to hornym dasnom a teraz uz mam aj dolné. zmenila som zubnu pastu ale aj to nepomohlo kupila som si v lekarni čaj a ani ten mi nepomohol. tak by som vas poprosila o radu ze co mam robit.

milli11

Vrela vdaka za vsetky odpovede. Nie, neboli to, chvlabohu, klopkam na drevo. Ale proste citim, ze to tak byt nema. Aj jazykom tam vecne zavadim, dost ma to irituje. Hej, jedla som mozno den predtym horuce jedlo. Este som aj nadavala, ze clovek sa akurat musi ponahlat a oni mu daju vriace jedlo. Kefku pozivam ultrasoft Curaprox. Kupila som si teraz aj zubnu pastu Paradontax, mozno to pomoze zmiernit ten opuch. Este ma nieco napadlo, ale mozno to s tym nesuvisi. Rastie mi na tej istej strane zub mudrosti. Moze byt, zeby tlacil na ostatne zuby a ma to vplyv aj na dasna, neviem, uz sa pytam na vsetko?

zubaarko

ak nemas ziadne ine prejavy ci bolesti, pojde zrejme len o mechanicke ci mierne infekcne podrazdenie. neporanila si si podnebie pri jedeni horuceho, ci drazdiveho jedla, pripadne nespravnym cistenim nitov? niaka "chripkova" infekcia? stres a zaludok nepripadaju v uvahu. samozrejme okrem navstevy zub.lekara by bolo najlepsie v najblizsom tyzdni pouzivat na cistenie len novu jemnu makku kefku, nic ine + vyplachy kamilky, alebo repik ci salvia, pripadne ustna voda Corsodyl 0.1, ak sa jedna len o marginalnu gingivitidu, do par dni je to prec, drz sa ;)

rena23

Keby mala zapal nervu alebo okostnice, mala by priserne bolesti, toto bude asi len podrazdene dasno - uplne bezna vec. Skus si to vyplachovat repikom, mne to vzdy zaberie.

soffa

asi mas zapal....preto ten opuch.mozes mat zapal okostnice,alebo nervu,.mohla si si to len podrazdit....alebo ti nieco (zbytky jedla) mohli zajst za zub do medzizubnych otvorou...pricin moze byt vela...skus zubara ak to neprejde,ten ta posle na rengen zuba a budes mat jasno

AdamKrt

Mne sa to stalo po navsteve zubarky. Pri prehliadke az velmi moc drasala tymi zubarskymi nastrojmi do dasna a pobantovala mi ho. Cca tyzden az dva mi trvalo, kym sa mi to dalo do poriadku.

Ten predmet na skumanie zubov je dost ostry. Staci nim poranim dasno a o zapal je postarane. Tak isto sa da dasno poranit aj zubnou kefkou.