Neopätovaná láska, keď lúbi iba jeden?

Príspevok v téme: Neopätovaná láska, keď lúbi iba jeden?
elissa

Môj príbeh je veľmi zložitý. Som ako v blúdnom kruhu. Mám polročný vzťah, ale...

Jedna časť problémov je moja rodina, ktorá nechce akceptovať môjho priateľa. Za ten čas, čo ho poznám, som si prešla doma hotovým peklom. Momentálne to nie je vôbec dobré, stratila som dôveru vlastnej rodiny, pocit istoty, vyhľadávam situácie, kedy nemusím byť doma. Necítim sa jednoducho dobre pod jednou strechou s rodičmi. Žiaľ, je to smutné, ale je to tak. Rozmýšľam nad osamostatnením sa, ale to je zase otázka financií a nevidím to príliš pozitívne.

Na druhej strane ma začína trápiť i postoj môjho priateľa ku mne. Vycítila som, že to nie je také, aké bolo na začiatku. Na začiatku chcel byť každú minútu so mnou, teraz mi už ani nezavolá. A mňa to mrzí. Keď som sa o tom s ním rozprávala, povedal, že také, aké to bolo na začiatku, že to už máme za sebou. Mne to príde tak že, keď ma dobíjal, to bolo krásne, keď ma už dobil, tak to už nie je také intenzívne. Ale že ma má veľmi rád, len to nevie dať najavo. Alebo už nemá záujem mi to dávať najavo? Vraví, že má teraz určité problémy, viem o čo konkrétne sa jedná a že keď sa to porieši, tak to bude opäť skvelé. Že sa mi bude venovať každý deň, lenže ja neviem, či mu mám veriť. Je to ťažké, lebo sľúbiť je jedno, ale splniť sľub druhé. Ja ho neskutočne ľúbim, len akosi cítim, že to nie je opätované. Som neskutočne rada každej príležitosti s ním. Pred pár mesiacmi sme bývali spolu každý deň, prišla som z roboty a utekala hneď za ním, potom prišlo jedno obdobie a tým sa akosi nabúral náš vzťah. Neboli sme spolu skoro mesiac a niečo sa v našom vzťahu pokazilo. I napriek tomu, že mám pomerne vysoký vek, nie som žiadna pubertiačka, jedná sa o môj prvý vzťah. A preto občas neviem, či to, čo robím je správne. Ale mne príde úplne normálne, keď sa dvaja ľúbia, že chcú byť spolu každú možnú chvíľu, zamilované slová som od neho v poslednom čase nepočula - až kým si to od neho nevyžiadam, aby mi povedal niečo pekné. Sám od seba mi to nepovie, a mne to chýba. Som taká náročná, že chcem trošku pozornosti a prejavov lásky od svojho priatela?

Ms_princess2

jhaj moja ja mam to iste s partnerom dokonca mi povie ze ma nelubi ze ma ma iba rad a ze som pre neho nepritazliva zena ja ho milujem zboznujem a on sa ku mne sprava takto zakazuje mi kamosky diskoteky styl obliekania, neozve sa mi vobec uz sa so mnou 6 krat rozisiel a dal naspat dokopy viem ze ja som ta sprosta a tolerujem mu to ale v kutiku duse stale dufam ze sa zmeni a dostane aspon trosku rozumu a prestane uz konecne mysliet len na seba.....ja si myslim ze by sme s nimi prerusit kontakty a ukoncit to s nimi ak nas maju aspon trosku radi a zalezi im na nas tak sa vratia, ozvu sa a uvedomia si o co prisli.

janab

nenapísala si, že prečo sú rodičia proti priateľovi?..čo proti nemu majú?..musí to byť niečo vážne, ked sa vaše vzťahy naštrbili. čo sa týka zmeny nálad vo vzťahu, tak si myslím, že asi to nejako vzdáva..nie je akceptovaný zo strany tvojej rodiny..na druhej strane tvoji rodičia určite vedia, že ty ho neskonale miluješ, tak prečo sú proti?..niektorí ľudia nevedia dať najavo svoje city a tí druhí im to vyčítajú..s tým nič nanarobíš, pretože každý vyjadruje svoje city po svojom a naučiť sa to nedá..musí to byť spontánne...priateľ možno má nejaké problémy a tým pádom si na 2.mieste..takže asi to chce čas..nie je ľahké byť v pozícii nežiadúceho..a na druhej strane tiež nie je dobré hnevať sa s rodičmi a rodinou..rodičia by mali byť tými, ktorí vám pomôžu v živote..mali by byť..ale to sú výsostne osobné veci a tie poznáte len vy . Takže asi trocha trpezlivosti a ísť takým smerom, aby to s rodičmi bolo únosné a myslím si, žeby bolo dobré aj sa vážne s nimi porozprávať, že si žena a potrebuješ lásku a istotu v živote a hľadáš si toho svojho životného partnera a že vieš, že je to práve on..ale neviem, či to ozaj vieš.

ta3

Sweater,
pravdaze, ak je niekto uprimne milovany, pozna to na spravani toho druheho aj bez slov, ked nam niekto povie milujem Ta, to su iba slova, casto prazdne a falosne, povedat sa da vselico, ale ked nas niekto ma naozaj rad, nemusi nam to ani hovorit, to sa proste citi v kazdom jeho ci jej geste, pohlade, pohladeni, tone hlasu, to sa vidi v ociach, vidno to na jeho spravani, je stastny/a, ked moze byt v nasej blizkosti atd,

Deee
vela muzov ma zeny iba na sex, inak su im ukradnute, ale to nie je laska, gratulujem, ze si to vcas zistila a odisla, vela zien to aj vidi, ale casto su take zamilovane, ze nemaju silu a dostatok hrdosti v sebe, aby z takehoto vztahu vykracali

Elissa,
mas 100% pravdu co sa tyka rodicov a ich zasahovanie do vztahov deti, su skusenejsi, maju pravo vyjadrit svoj nazor, ale tym to konci (aspon u mna je to tak, moje deti maju jednoducho stastie, ze poradim, ale nevnucujem svoje nazory, hoci velakrat vylozene nesuhlasim s ich konanim), najma, ked Ty si uz davno dospela, no vela rodicov si zosobnuje pravo zasahovat detom do ich sukromia, najma ked deti este su pod ich strechou a Ty to mas este stazene aj tym, ze si jedinacka, vsetku svoju pozornost zameriavaju iba na Teba, zial nie spravnym sposobom. Teraz je tazka doba, kedysi za totaca nebol problem sa osamostatnit, teraz vela deti je nutenych zit spolu s rodicmi, ak mas moznost sa osamostatnit, tak to cim skor urob, mas pravo zit svoj zivot podla vlastnych predstav a ako povedala Deee, kazdy ma pravo na lasku a kazdy ju potrebuje a ak Ti ju Tvoj priatel nemoze alebo nevie dat, rozid sa s nim, ale, ak Ti na nom zalezi, najprv by som trochu pockala, kym poriesi vlastny problem a potom sa zariadila podla toho, ci sa jeho spravanie voci Tebe zmeni alebo nie. Este k rodicom, niektori rodicia vedia byt taki tvrdohlavi, idu az do takych extremov, ze ak im dieta nespravi povoli, tak sa ho zrieknu, dufam, ze to by nebol Tvoj pripad, vo vacsine pripadov, ked su podobne nezhody a dieta sa osamostatni, zvycajne sa problemy utisia a vztah sa zlepsi.

sweater

Ja tak isto, az s tym rodielom ze ja som chalan, moja priatelka mi povie ze ma miluje, aj niekolko krat za den, ale co z toho ked to absolutne vobec necitim? Ja fakt neviem, strasne by som si prial aby to bolo len tak ze to nevidim ale skutocne ma miluje, ale pochybujem, myslim ze ked je niekto milovani, tak to pozna... :_(

Deee

Tak aj aj som jedinacik a vyzadujem nesmiernu pozornost, avsak uvedomujem si to a viem, kedy je cas nevnucovat sa...pred manzelom som mala priatela, pri ktorom som mala vsetky tieto pocity ako tu opisujes, ako milenka som bola obletovana zboznovana, ale inak...som bola niekde na konci jeho nakupneho zoznamu...vravel o laske, ale ja som ju necitila...iba ked mal dobru naladu alebo chcel sex...akonahle mi to doslo mala som "zbalene"...este pol roka sa o mna marne snazil mysliac si, ze jedna cokolada to zahoji...
skus mu dat este cas, ale myslim si, ze mas pravo na lasku, ktora bude rovnako pekna ako na zaciatku, samozrejme, ze vztah sa casom zmeni, toho casu je menej, byvaju aj problemy a hadky, ale ten pocit, ze ta druhy lubi napriek vsetkemu co ste spolu preskakali by mal ostat...

ajataka

Neuviedla si, co tvojim rodicom na tvojom priatelovi vadi. Je rozvedeny? Alebo ma dieta? Alebo im vadi, ze zijete spolu pred svadbou? Alebo co???

elissa

Jednoducho mi to pride az smiesne, detinske spravanie, ked mi moja vlastna mama povie, ze mi priatela ZAKAZUJE. Ako malemu dietatu nejaku vec...Ja sa v tomto postaveni samozrejme burim a som protivna. Sama to viem ako sa spravam, ale jednoducho ine riesenie nevidim. Ak naraza do priatela, hanlivo ho oslovuje, tak to mna len vyburcuje. Ked jej sama poviem, ze takto, takymto jej postojom, to bude len horsie, tak povie, ze mam zmenit postoj ja a budeme opat fungovat normalne. Vyhraza sa mi tym, ze sa s nim stretne a porozprava sa o mne, ze on je dovod mojej zmeny spravania, co nie je pravda. On mi nehovori ako sa mam spravat voci rodine, ako si ona mysli. Mysli si, ze tymto rozhovorom mu otvori oci, aka skutocne JA som a on ma necha. To ona chce! Ak by som aj chcela tento vztah ukoncit, tak to spravim na zaklade vlastneho rozhodnutia, resp. naopak, ak by priatelovi nieco vadilo, tak by to spravil on. Ale nie na zaklade tretej osoby...