Vši a ocot ...

achtievsi2

Na vši poradím tento recept: treba všetko vyprať a vyvariť, tie potvorky sa vedia rýchlo dostať znovu do vlasov,nám najviac zaberal šampón so sérom liquido duo forte a jeho účinok sa dá ešte viac posilniť tea tree oil, octovým zábalom a roznymi sposobmi, žehlenie a ja keď som chytila vsi aj farbenie vlasov veľmi pomohlo. Hlavne ich treba všetky pracne vyčesať :)

perla232

Ahojte, mam problem zo vsami.....kupila son si aj sampon s serum a nic.....farbila som si aj vlasy ale vsi nezmizli...cgcem sa spytat ak mam farbene vlasy a skusim ten ocot....ako to dopadne? Niejake radi?

linda.sede7

My sme tiež rozmýšľali nad peroxidom, farbami, petrolejom a všetkým možným ale moc to ničí vlasy, chvalabohu nám postačil liquido duo forte z lekárne a pár domácich receptov ako ocot žehlička a tak podobne :)

ela213488651

... dcéra začala chodiť do školy, kde sú aj cigány a v kuse sme riešili vši. Každý týžden minimálne raz... a to dva mesiace v kuse... kupovala som šampony v lekárni, vyčesávala, vyberala a nepomáhalo... stále sa objavovali nové a nové.
Napadlo ma vyskúšať klasický technický lieh... dostať v drogerii.... to pomohlo výborne... stačilo preliať hlavu, premasírovať aby sa dostal všade a umyť šamponom.
Skúsila som aj ocot, rovnako tak účinný. Nie je pravda, ako píše niekto vyššíe, že nezabije samotné vši. Je to tak silná kyselina, že ich vypáli.
Rovnako tak je účinný aj peroxid... dcéra je blond, takže som jej skúsila peroxidom preliať hlavu a pomohlo tiež.

emily

ahojte, tak moja vlastná skúsenosť- moje vlasaté dieťa donieslo zo školy vši. vyskúšala som každý šampon na tie ohavy, aj psí- rada od susedy. nič nepomáhalo- nakoniec ma napadlo,že - skúsim alkohol. po pokuse na zopár všiach a hnidách - hej fungovalo to. vši sme mali obe a škrabali sa v kuse. každý víkend sme si robili zábal- alpa, špiritus z lekárne,,či vodka navlhčiť tým suché vlasy, na to igelitku- tesco má tie správne veľkosti a ušká:-)), urobila provizorne čiapky, pri dcérinych hustých vlasoch som si pomáhala aj injekčnou striekačkou-pomohla riadne navlhčiť a tak polhodinku aj hodinku sme trpeli- poškriabané hlavy mierne štípali, ale hlavné,že to zaberalo- na vši aj hnidy. a k tomu psiemu šamponu- odporúčam bežne používať. sú lepšie ako dovozové drahé viete akú mám krásnu srsť na hlave:-)))

majka884

ahojte mam vsi a hnidy potrebujem sa ich zbavit ale ako ked dacam sampony a oleje a nic nepomaha pomohol by ocot? :))prosim o odpovedt :)

nikola..

ahojte. keď som ja dostala ešte pred dvoma rokmi hnidy, použila som všiven. je tam šammpón a sprej. a naozajto pomáha..:-))

ninuska158

Ahojte.ten prostriedok liberella fakt funguje? mam vsi a neviem sa ich zbavit pomôžte mi.a mám vela hnid .Čo mi odporúčite? dakujem