caj = voda?

Príspevok v téme: caj = voda?
fgf

Nechapem, ze vsade, kde sa pise ohladom toho, ze treba pit 2-3 tekutin denne sa upozornuje, ze to je okrem kavy, mlieka a CAJU. Kavu a mlieko chapem, ale caj? Ved to je len voda ochutena bylinkami a smäd to uhasí tiež, aspoň ked sa pije studeny.

A este taka mini otazka, je vacsina cajov vobec zdrava? Ci tam ide len o tu chut?

Čaje a dogy

Čaje sú silné drogy použivanie vo väčšom množstve môže dôjsť k poškodeniu ako u drog.
Čaje majú rôzné učinky a v rôzných dávkach rôzne pôsobia.Ak sa v čistej vode rozpustia hoci aj v malom množstve látky, pre telo to už nie je voda ale vyživná tekutina, nakoľko sa v 6 molekuách vody nachádza aj cudzia látka, ktorú bunky vcucnu do seba a majú problém sa toho zbaviť, telo je zaťažené a má problém.
Čistú vodu bunky prijmu a časť z nej s nečistotami vypudia von do krvného riečišišťa, von z tela.

valika147

fgf,
suhlasim s tym, ze tucnejsie mlieko nie je napoj, ale jedlo.
Ak si citala, ze caj sa nezapocitava do prijmu tekutin, napisali hovadinu. Mozno omyl, mozno zly preklad. Novinari vedia pustit do obehu aj vascie somariny.
Caj je ako tekutina ok. Ale tiez obsahuje mocopudne latky (tein, kofein).
Ak si zalejes kavu vo velkom objeme vody, zarataj to ako tekutinu. Ak si urobis silne piccolo, viac vody z tela vyzenies, nez onou kavou prijmes.

never mind

ladyinred......bude to pravda lebo ja napriklad mam dni,kedy pijem len kavu namiesto vody a ziadny pocit mocopudu nemam.Vypijem vtedy asi cca 8 kav.
Dokonca som cital,ze je zdrava a obsahuje kopec antioxidantov atd.

ladyinred

ja som nedávno čítala takú jednu najnovšiu štúdiu, vraj vedci zistili, že ani káva nie je tak močopudná ako sa to o nej všade hovorí a že ju teda možno zarátať do pitného režimu!

t333

jajka,
s tou mocopudnostou mam namietku...
zober si ze si das jednu kavu a popritom vypijes za nejaky cas 2 litre vody.
kava posobi mocopudne. co vylucis? nielen tu kavu ale hlavne tu vypitu vodu. znamena to, ze do denneho mnozstva tekutin nemozes ratat ani tu vypitu vodu?
to asi nie. cize ak sa maju vylucit caje tak to nebude kvoli mocopudnosti , ale kvoli niecomu inemu.
btw, tiez sa mi zda blbost vylucovat caje z prijatych tektuin.

jajka001_

asi preto ze cierny a zeleny caj je mocopudny . ale nepisu to vsade a u mna tvori caj vacsinu pitneho rezimu. ovocny caj je fakt len ochutena voda. a či su zdrave, najdi si stranky o čaji, tam to mas podrobne popisane, ucinky zeleneho, cierneho, bieleho caju, bylinkovych cajov.