Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?

Príspevok v téme: Dá sa viesť plnohodnotný život bez priateľa?
slnecnica20

Mám 20 rokov a v živote som nemala priateľa. Študujem na univerzite, som samostatná a viem čo chcem, v podstate sa mi darí vo všetkom až na túto oblasť. Pomaly z toho začínam byť aj zúfalá, chlapi s ktorými som pár krát bola vonku boli príšerní a tí čo sa mi páačia o mňa nemajú záujem. Pomaly začínam byť frustrovaná keďže mi ani len výhliadka založenia si rodiny mi nehrozí. Žijem sama v podstate už od 16-tich a žúrovanie po nociach a hľadanie si priateľa ma už smrteľne omrzelo.
V podstate už strácam o všetko záujem. Dá sa vôbec viesť plnohodnotný život bez partnera?

.....

AdamKrt..hoci ťa mnohí za tvoj postoj odsudzujú, v podstate máš pravdu. Poslaním života je láska a potomstvo, len dnešná moderná doba nás mení. Snažíme sa byť emencipované, silné...ale v kútiku duše každá túžime po rodine...nikkuska to veľmi pekne vystihla. (ked žili naši starí rodičia, kde boli rozvody? rodiny boli spolu, v dnešnej dobe sa každé druhé manželstvo rozpadá....

nikkuska

ten, kto tvrdí, že život bez partnera je pre neho plnohodnotný, podľa mňa nikdy nezažil lásku alebo niečo podobné. Alebo zažil, sklamal sa a radšej to už nechce zažiť, aby sa nepopálil a radšej si vybral cestu životom, na ktorej bude sám. Našiel si iný zmysel života a tvrdí, že jemu je tak fajn, ale možno v skutočnosti vôbec nie.

bobcek

Ja sa pridavam k tym co tvrdia ze sa neda viest plnohodnotny zivot bez partnera. Myslim ze ti co si myslia ze ano, su len ti, ktori, nikdy nezazili ten pocit, mat vedla seba niekoho koho miluje, na koho sa moze vzdy spolahnut, kto je vzdy vedla teba ked potrebujes, aj ked nepotrebujes, je to pocit proste nicim nenahraditelny, k zivotu neodmyslitelny. Predtym ako som stretol dievca, ktore milujem ako len dokazem, som si myslel tiez, ze ak si v zivote nenajdem partnerku, bude cas na seba, na konicky atd. ale vobec to tak nieje. Je to nejake take akokeby bez zmyslu, ze tomu zivotu nieco chyba.

AdamKrt

priklad s indianmi - som dal preto, lebo je to klasika, ako poukazat na to, ze narod, ktory nepoznal nic ine, zil si svojim zivotom a v zasade i ked ludia nemali to, co maju dnes, alebo to, co mala bohatsia Europa, zili v klude, nechybalo im to. Ale ked prisli europania, doniesli si so sebou vselico nove a tak potom zacali indiani za tym tuzit. Clovek vzdy tuzi po tom co nema. Co nepozna po tom nemoze tuzit, ak nevie vobec, ze to exituje nieco take.

To bola taka metafora, priklad, podobenstvo, ci ako to uz nazvat :)

Povedzme, ze niekto v zivote nepoznal skutocnu lasku a jeho zivocisne pudy su minimalne. Taky clovek nebude vobec potrebovat partnera a da sa povedat, ze jeho zivot moze byt plnohodnotny z jeho pohladu. Co sa vsak zmeni, ak by nasiel takeho partnera, partnerku a danu osobu by miloval a povedzme nejak by o nu prisiel. Potom by uz vedel, ze mu chybat a tak by v jeho zivote zacala prevladat nespokojnost. Ak by to ovsem nebol flegmatik, ktoremu je vsetko jedno.

Takze suma sumarum, je to relativne a otazka vobec nema zmysel, ci sa da zit plnohodnotne, ci neda. Pretoze kazdy to vnima iba podla seba.

vitali

Potrebovala dieta, chcela ho, ale zije bez muza a nehlada si muza. To som tým chcela povedat, ze su ludia, ktori nepotrebuju zdielat zivot s partnerom. vsak bola tu taka otazka:)
a to umieranie, to by bolo velmi velmi smutne umieranie.
ale ludia maju slobodnu volu. niekto sa neozeni, nevyda, nema deti,hoci je to prirodzene pre nas, ale ludia si vyberaju aj ine ciny, ktore tiez nie su najlepsie, a robia ich:( a tiez to nie je prirodzene..

AdamKrt

vitali:

lenze dana dama nahradila lasku muza, laskou k dietatu. Tym partnerom bolo myslene to smerovanie k rodine - dietatku. K zakladnej potrebe zivota, potomstvu, dospela... :)

AdamKrt

kikusa33:

bez partnera by som zivot mat mohol... Nie som gay-orientovany :) Ale bez partnerky by to plnohodnote ozaj nebolo :)
---------
Ved si vsetci pockajte, co nepotrebujete partnera/partnerku. Uvidite o 20, 30, 50 rokov, co budete hovorit, ake to bolo plnohodnotne... :)

Tiez som mal pred rokmi podobny nazor, ale clovek dozrieva, meni sa. Uvidite na smrtelnej posteli, ci Vam nieco nechyba, nechybalo...

vitali

tak whee_ee ľudia su rozni:)napríklad:mám kamosku, ktorá vobec nema zaujem o partnersku lasku, mat muza a rodinu. nie zeby nedokazala prejavovat lasku, ale je taka povaha. jednoducho u nej platí myslienka, ze vo svojom zivote by bola obmedzovana, nebola by uplne slobodna ako to potrebuje, proste vidí v tom same obmedzenia. u nej je dolezita jej robota, hobby, zlepsovat sa v práci a to jej dáva pocit plnohodnotneho zivota. neodsudzujem to vobec, ale ja by som tak zit nechcela:)
dalej-mojej kamoske mama zije sama, bez muza, hadam vyse dvadsat rokov. bolo to tiez pre mna prekvapujuce, ale ze vraj ona je taka strasne samostatna. a asi naozaj je, ked dieta vychovavala uplne sama.ona len chcela babätko, tak si na to vybrala patricneho muza:) takze z toho mi vyplýva, že su zeny, ktoré vobec nepotrebuju muzov na stastny zivot a angazuju sa v inych veciach.