16 ročný športovec, bolesťi kolien

Príspevok v téme: 16 ročný športovec, bolesťi kolien
Rado777

Zdravím, budem mať 16 rokov a dosť aktívne sa venujem cyklistike. V posledných dvoch mesiacoch som začal pociťovať bolesť kolien, trénujem už odmalinka a teraz keď som sa konečne dostal k závodom tak toto. Je to dosť intenzívna bolesť najmä pri dlhšom tréningu, zo začiatku cítim len jemné pálenie a potom takú neznesiteľnú tuhú(lúpavú) bolesť pri väčšej záťaži (vrchná časť kolena). Bol som s tým aj u doktora a povedal nech na pol roka prestanem že je to dospievaním a športovci to mávajú. No ale to je podľa mňa blbosť lebo mal som niečo podobné v 13tych a vtedy som mal dosť dlho pauzu. ps.: Jazdím stým a tú bolesť sa snažím prehrýzť ale keď si koleno natriem pred tréningom fastumgelom a dám obväz bolí to menej ale stále dosť, koleno sa my farbí do červena pri bolesti.

Prosím poraďte čo s tým už som s toho dosť zúfalí.

matqa

urcite chod za sportovym lekarom, a inac ty nemas trenera ? ja tiez robim sport iny taky silovy kde mi davaju dost zabrat hlavne ruky a lakte ale mam trenera a ten vzdy povie kedy mam cvicit a kedy nie aby sa to nezhorsovalo + aj nejake tie doplnky , klbovu vyzivu a tak podobne.

Rado777

Vďaka kafik troška som si pri tvojom príspevku uvedomil že zdravie je len jedno. A vieš čo, šport by ťa mal baviť a nie bolieť ako mňa. Tak ťa poslúchnem a skúsim zájsť ku športovému doktorovi(ortopédovi). Máš pravdu nepotrebujem si doničiť kolená na šrot v 16 rokoch, lebo chcem v cyklistike vydržať čo najdlhšie. Lebo dnes ma to troška na tom istom mieste pri behu zabolelo a to som pred týždňom nemal vôbec. Takže ak my povie čokoľvek tak ho budem musieť počúvnuť. A teraz si hovorím ,,ty blbec mal si ho počúvnuť prvý krát a teraz by si to možno nemal"

kafik..

rado, ty rad hazardujes? Teraz si vsadil svoje zdravie, tak vela stastia. Len aby si si potom neotlkal hlavu o stenu.. so zdravim sa vela riskovat neda. Pol roka bec cyklistiky by ta zabilo?
Bolest je jednoznacne priznak, ze nieco NIE JE V PORIADKU. Ze nieco musis robit inak ako doteraz, lebo si ublizis. Ak napriklad rovnako ignorujes pocit palenia, ked si blizko ohna, spalis sa. Takze nepodcenuj bolest, pocuvaj svoje telo, nieco ti hovori. Chod pozriet rehabilitacneho doktora a este dalsieho ortopeda, ak sa ti nepaci, co ti povedal tento jeden doktor. Ale asi ani jeden ti NEpovie to, co chces pocut - nic to neni, nevsimajte si to, ono to prejde samo. NEPREJDE!