tehotenské nohavice

isabella

ja som torecan aj predpisany mala, ale som ho nebrala, bo som sa bala o babo, aj tak mi bolo zle dlhu dobu a nechcem vediet kolko by som toho este doteraz brala, tak som s tym ani nezacala...
ten tripple test si daj urcite urobit, este nan beru krv aj nejak v 16tt
tie teplaky su vazne dobre riesenie a rifle by som asi na seba tiez neobliekala, tam staci, ze sa ti troska zmenia proporcie a uz to vsade tlaci...

usiko

jaLENja,

ja mam brucho do spica, as bude dievca, takze povery bokom......

v 11.tt sa robia krvne testy na vyvojove vady, je to pravidlo, tak si to daj odobrat...sa mi zda, ze je to tzv. triple test....

usiko

jaLENja,

torecan , no mne predpisal lekar cipky torecan, neskodia tehuliam amali by im pomoct...ale ja sommich nebrala, lebo som nezvracala....ale neskodia.....vieas, vacsina liekov neskodi v tehu, ale tak ako mirka napisala, nie su na to vyskumy, lebo ktora tehula by sa dala na take nieco testovat? skoro ziadna a tak nie su vysledky. no ale firmy, kedze nevedia naisto, tak daju do pribal. letaka ze konzultovat s lekarom, aby boli pravne chranene, keby nieco....

usiko

labelo, pekne veci su tam, ale nepohodlne, lebo aspon pre mna v tehotenstve su maximalne nepohodlne rifle ako take....potrebujem nieco, co vobec netlaci, je poddajne a neomina......inak som nervozna...ale tie tricka su tam pekne.....aj ked na moj vkus zbytocne drahe...

mirka 23

Jalenja, to je asi najlepšie riešenie, bedrovky a pas a stavim sa, že v tom vyzeraš aj dobre.
Ja som tiež citila, že mam dievčatko, neviem ako, ale vedela som. Možno tam bolo trošku aj to, že chcem dievčatko, ale nejak som vôbec necitila, že by to mohol byť chlapec.
Čo sa týka toho lieku, tak neviem poradiť, ja som brala traviace enzymy a tiež na vlastnu zodpovednosť. Ale to su len doplnky a vedela som že su kvalitne a neškodne. Ale aj na nich je napisane, že nevhodne pre tehotne, lebo ta spoločnosť sa musi chraniť a navyše tieto veci nie su testovane na tehotných, lebo nikto sa na taketo niečo neda.

jaLENja

No tak som si kúpila nohavice ( tepláky, ale vyzerajú ako nohavice) a neboli až také drahé... sú to bedrovky a dám si na to tehotesnký pás.
Všetci mi hovoria, že to bude chlapec, lebo mi ide bruško do špica, el ja mám stále pocit, že to bude malá Julka :)
ešte sa spýtam, boli ste v 11 týždni na krvné genetické testy? Je to potrebné?
A čo lieky "torecan", proti zvracaniu. Veľmi mi pomohli, takmer okamžite, len na príbalovom letáku je napísané, že to treba kozultovať s lekárom v tehotenstve, lenže pán doktor ma ubezpečil, že to sa dáva aj do infúzií pre tehotné, tak chcem len také uistenie zo strany mamičiek, že fakt žiadne následky po užívaní tohto lieku neboli...

mirka 23

Usiko pozriem ten kočiar.
Dnes som bola na ultrazvuku a citila som dobre, že je to dievčatko :-) Tak sa tešime, manžel neskutočne šťastný.... a Babia kupuje kočik!!! :D