Yorkshirsky terier

Príspevok v téme: Yorkshirsky terier
Jej

chcela by som si kupit yorkshira asi toho mini kolko ma asi priblizne cm? a ako sa onho treba starat? ked som pozerala na nete tak staly okolo 100-150eur. su teda cistokrvne? a ked si teraz kupim a potom za tyzden budem chodit do skoly a mama s otcom nebudu doma nevadi ze pes bude do vecera sam? ale ja by som sa onho starala len potrebujem vediet ako..dakujem

lea26

My mame 15rocneho mini yorka, v kohutiku ma asi 15cm, vazi 1,5kg. Urcite nie je vhodne kupovat si steniatko ku koncu prazdnin. Steniatko, aj ked vela spinka, potrebuje 24hodinovy dohlad aspon 3tyzdne, aby neplakalo, netrpelo, neznicilo Vam zo smutku a nudy cely byt a spravne sa socializovalo. Steniatka za 150eur su bezpapierove a nedavaju Ti zaruku ani povodu, "mini" rastu, ani ze nebude trpiet roznymi dedicnymi ochoreniami(mohlo dojst aj napr. ku castemu krizeniu napr. otca a dceri, pri papierovych psikoch sa to nemoze stat), yorkovia su na Slovensku tak prekrizeni, ze mavaju zdravotne problemy - najviac epilepsiu a su potom odkazani na kazdodenne branie tabletiek, do konca zivota, co sa Ti konieckoncov predrazi, akoby si si kupila psika papieroveho... Predtym nez si kupis psika bez PP, informuj sa v utulkoch, karantennych staniciach, ci tam yorka nemaju-mavaju ich tam dost casto a velakrat maju aj papiere, starsi psik je lepsi ako steniatko, pretoze uz necika, nekaka kade-tade a nenici vsetko, co mu pride pod ruky. Viem, ze po psikovi tuzis, ale je potrebne, aby si si uvedomila, ze to nie je hracka a dozije sa 13-20rokov, to znamena, ze nebudes moct chodit na dovolenky(vacsina yorkov sa tak naviaze na majitela, ze ak ho das na strazenie kamaratke, velmi ziali, nezerie,...), ked budes starsia nebudes moct chodit na festivaly, chaty, budes musiet skoro stavat a prvy polrok s nim budes musiet chodit kazde 3hodiny von a musis sa spravne starat o jeho srst aspon 3x tyzdenne po polhodine trva cesanie... Taktiez so psikom vznikaju rodine naklady-40eur stoji rocne vakcinacia a odcervovanie a treba kupovat kvalitne granule, co je aspon 250eur rocne. Zvieratka nie su zdravotne poistene, ako ludia, takze vsetky poplatky u veterinara musis platit Ty. Nasa fenka mala teraz par neurologickych zachvatov, takze za posledny polrok sme nechali u veterinarov cez 500eur!!!!!co nie je zanedbatelna suma a aj tak nevedel ziaden veterinar prist na to, co jej zachvaty vyvolava a to mame papieroveho psika...
Ak sa rozhodnes mat yorka, najlepsie bude, ked si kupis o tomto plemene knihu a tam sa podrobne dozvies, ako sa o neho starat...