Aj vy ste boli tak zmateni v novej praci?

M74

opalka: Vydrž aspoň do konca skúšobnej doby. Ja som raz strašne váhal či v jednej blbej práci mám posledný deň skúšobnej doby odísť, alebo nie. Nakoniec som si povedal, že zostanem, lebo som nič iné práve nemal. Ale osud to chcel inak. Nejako som si nesadol s vedúcim smeny a nakoniec som musel aj tak v ten deň odísť. Niektoré zamestnania sú úplne hrozné a to som tam mal celkom slušnú pozíciu. Potom som mal viac menej samé lepšie práce, ale aj tak do nich chodím len z povinnosti. Moc sa nenarobím, slušne zarobím, ale nijakú radosť z toho nemám.

opalka

no,tento tyzden mi ide
dnes mi bolo az do placu, z rana ma pochytila nejaka depka, zrazu hrca v krku, neviem to opisat
som rada, ze mam pracu vobec, ze nie je to zla firma,ani plat-teda jeho zaklad ni eje podradny....no este ma drzia spomienky,este nie som zvyknuta....ach, aj som rano trochu lutovala tuto zmenu,aj ked osm ju chcela
asi je to normalne, len si zvyknut
len som sa vam chcela trosku vypisat, lebo tento tyzden to nejak velmi prezivam,vydrzim urcite, kolko sa bude dat, lebo bez penazi naozaj nemozem byt

snad su to len zaciatky, take zvlastne

[zruseny12]

...a najhorsie je to ked pride nejaka NOVA vidia ze je LEPSIA ako oni,tak potom je to ESTE HORSIE...
LEN MEDZI LUDMI JE JEDEN ROZDIEL-NIEKTORY LUDIA CHODIA DO PRACE LEBO MUSIA-KOLI PENIAZOM Z NONUTENIA ABY ZAROBILI
A SU LUDIA KTORYCH PRACA BAVI A AJ PODLA TOHO SA CHOVAJU/A TO BOL MOJ PRIPAD/PRACA MA VELMI BAVILA,NECHODILA SOM TAM LEN KOLI PENIAZOM...

[zruseny12]

OPALKA...s tou aktivitou opatrne nie kazdy ju ma rad...aby to nezobrali s toho nespravneho konca...
ja som tiez taky clovek co rada veci vylepsujem,zlepsujem,vynovujem ak sa daju...
...ale nie vsade to ide...napr.ked som nastupila ako 19nast rocna do prace...nepacilo sa mi prostredie kde pracujem-vsetko som si urobila po svojom...a podotykam mala som zleho-velmi zleho a prisneho veduceho-NIC MI NA TO NEPOVEDAL-ANI SLOVO...
...ale ked si spomeniem na pracu napr.poslednu pred par mesiacmi...tiez som sa zacala ozyvat,lebo tam to bolo tak,ze dostali sme komponenty a s tych komponentov chceli kvalitny vyrobok...a ked uz nastala nejaka chyba stale sme boli mi oparatorky na vine...kedze mna praca VELMI BAVILA...VSIMALA SOM SI VSETKO...STALE SOM NA NIECO PRISLA A AKO MAM VO ZV.STALE SOM SA OZVALA...
ZE TO NIE JE NASA VINA,NECH HLADAJU CHYBU TAm KDE SA MA...a tiez tam boli ludia,ktory to mali riesit,ale neriesili,len sa prechadzali po dielni a brali peniaze...vyplatu...
a vsetko zle sme odskakali mi...bud nejaku operatorku vyhodili,alebo ked sa ozvala trochu ju podusili a aj tak vyhodili,ako napr.aj mna...
nie vasade sa clovek moze ozvat a riesit tieto veci normalne...musis na to opatrne...aby to nezobrali,ze ich ides kritizovat atd.

opalka

nas IT technik ma na vsetko vyhovorku...alebo podotkne: tak to chodi v tejto firme....
nic sa neda, neviem, za co berie peniaze

nerobim v NBS :) ale nasa materska firma, ktora nas riadi je zo zahranicia....a nenormalne naroky maju na nas, presne ako je to u nich, vo velkom state, cakaju to aj od nas, maleho Slovenska....

lost

To su ale burani ked sa boja virusov :D

Alebo je to praca v NBS? :-)
ked take extremne bezpecie..

Ono by sa to mozno aj dalo obist, ale podla toho ako to blokuju.. Alebo najjednoduchsie riesenie je vlasny internet..

opalka

listicka - samozrejme, tak to je, ako pises, absolutne by mi to nevadilo,ani by som si nedovolila ist na taketo stranky v praci
ale vraj nam zaviruje server, ked je to odblokovane.... lebo som aj ja mala poznamku, ze sa daju zablokovat len stranyk ,ktore nesmieme navstevovato,ale napriklad google .... a sranky firiem....nechat
uvidime, ako to pojde, casom sa iste ozvem
aj moj plat zavisi od internetu, od toho, co tam najdem a ako spracujem, takze je to zatial dost nefer

líštička

Ja by som k tomu blokovanému internetu povedala jednu vec - je to zlé, že ho máte takto oklieštený, ak ho k práci potrebujete, ale napríklad som za to, aby stránky typu pokec a facebook boli zablokované. Tieto veci si môže riešiť človek aj po pracovnej dobe, ale nie v práci. Mám dve mladé kolegyne, ktoré sa prihlásia na facebook hneď ako prídu do roboty a klikajú a vypisujú tam celý deň a ešte odo mňa chcú, aby som im pomohla s robotou, ktorú oni kvôli tomu nestihnú urobiť. Raz som im pomohla, ale potom už nie. Ak majú čas v práci na vykecávanie s kamošmi, nech zadarmo nadčasujú.

M74

opalka: Poznám také akčné typy ľudí, ktorí by sa vykašlali na celý "blbý" firemný internet a kúpili si vlastný. V dnešnej dobe sa dá použiť aj trocha lepší mobil ( minule som tu mal na testovanie zánovnú Nokiu s dotykovým displejom za 100E). Ak pracuješ v nejakom obchodnom centre, je dosť možné, že tam chytíš aj WIFI zadarmo a tým pádom máš internet zadarmo. Alebo si predplatíš nejaký internet od mobilného
operátora. Dnes to je relatívne dostupné. Otázka znie, nakoľko by sa Ti to oplatilo. Ale to sú už krajné riešenia, každý normálny zamestnávateľ by mal predsa vytvárať vhodné podmienky pre zvyšovanie predaja a zlepšovanie práce. V tomto prípade by ho to ani nič nestálo. Ako si napísala, chvíľku počkaj a potom sa ozvi.