neviem ako dalej

Príspevok v téme: neviem ako dalej
Ivaja

Mam takmer 45 rokov a nerozumiem co sa so mnou deje. Som sama s handicapovanym dietatam, uz takmer 5rokov. Za tieto roky som poznala len povinosti, povinosti a zabavy velmi malo. Mala som zopar vztahov za tieto roky, ale bolo to len momentalne sexualne uspokojenie a nic viac a myslim si, ze vzdy to obe strany tak brali. No teraz neviem ako sa to podarilo jednemu - jasna vec, zenatemu muzovi, aby si ziskal moje srdiecko, co som si uz myslela, ze mne sa uz nic take nemoze stat, lebo ja som si uz myslela, ze ja uz nemozem v zivote nikoho lubit a takiez som si myslela, ze ani mna nikto uz nemoze mat rad. No ale neni tomu tak. Zalubila som sa a teraz neviem co stym, lebo ON ma sice zvadzal s ocami, vyzliekal s ocami, ale ked sme sami , tak radsej odbocuje od temy a vyhybal sa.Potom prislo k tomu najkrajsiemu, ale pre mna to je teraz este tazsie ako doteraz, lebo ja ho naozaj lubim a co z toho vznika, ze by som kazdy den chcela byt s nim aspon na na chvilu, ale on to nedopusti, lebo vsade pride s dospelym synom. Cize rozpravame sa len cez telefon a podobne. Ked nema syna za zadkom a chce sa milovat, tak je to nadherne, naozaj nadherne, ale je to velmi velmi malo kedy. Ja mam problem alebo ja by som sa chcela milovat, tak ma program alebo nieco podobne, takze co citim sa este viac sama ako pred tym nez som ho poznala a to vam poviem to som sa naozaj citila sama. s tymto chlapom sex je naozaj sex a preto si hovorim, ze aspon niekedy dostanem nieco krasne od zivota a na druhej strane je to 30nasobne tazsie , ked som sama so synom. Neviem si s tym vobec rady. Ak niekto nieco rozumne viete poradit, buden ,len a len pre mna pomoc........

bibi1234

Ja napisem len jedine-k comu ma ucili rodicia a cim sa riadim-NEZAKLADAJ SI STASTIE NA NESTASTI INYCH!!! Sama si za zivot zazivala utrpenie a svojim konanim ho teraz "doprajes" aj priatelovej manzelke. Takyto vztah Ta robi stastnou? Zadaj si inzeraty ako Ti radil Adamkrt, najdi si priatela, ktory bude hodny Tvojej lasky. Ved je predsa nadherne zit a starnut vo dvojici s niekym, koho lubis...

miba

Ahoj Ivaja
Necitala som vsetky prispevky,ale len tvoj uvodny. Neviem,v akom duchu sa tu nesie debata,ci ta niekto odsudzoval alebo si nasla podporu.. Nechcem tu ani moralizovat,ani sa hrat na mudru. Len ti chcem cisto poradit to,co by som mozno ja sama robila na tvojom mieste
Uz z tvojho prispevku citit,ze si voci vztahom nezanevrela a nechces svoj zivot "obetovat" cisto len postihnutemu dietatu,ale ze chces este aj niekomu inemu,druhemu cloveku lasku odovzdavat a zaroven ju aj prijimat,co je pravda logicke..
Tuzis s niekym zit,delit sa s nim o bezne kazdodenne radosti i starosti,mat niekoho nablizku v dni vsedne no i sviatocne..
No myslim si,ze tvoj sucasny partner ktoreho milujes,to zial neni a zrejme ani nebude,co uz logicky vyplyva z jeho spravania sa a ako on ponima a chape vas vztah
Skus si preto Ivaja najst niekoho-kto bude viac nez len sexualny partner v otazke pudov a vasne,ale niekoho,kto tu bude tak pre teba ako aj pre tvojho syna a nielen co sa sexu tyka,ale kto hlada od zivota nieco viac
Ano,mas svoj vek,staras sa o syna,mozno i pracujes-ale prave preto skus nieco,co ti mozno realny zivot nemoze zrovna v takej miere ako potrebujes-ponuknut.. A to zoznamenie sa s niekym napriklad formou inzeratu (internet,tlacove periodika,tv txt,atd - dnes je tych moznosti viac nez dost)
Ak nemas dost moznosti na zoznamenie sa vo svojom okoli,tak myslim,ze prave toto je forma,ktora by ti mohla pomoct si niekoho najst,rozsirit svoj obzor dalej mimo tvojho okolia/mesta/obce kde zijes.
Lebo pochybujem,ze sa zmieris-ze ti bude stacit mat takyto vztah aky mas prave teraz,lebo uz z tvojich riadkov citit,ze ocakavas od zivota/partnerstva viac,nez teraz zrovna dostavas

perlorodka

Ivaja, klobúk dolu. V Tvojom prípade neodsudzujem,že si sa zaľúbia do ženatého a že svoj vzťah s ním obmedzuješ aj keď nechtiac len na čisto sexuálny. Nikdy ma nenapadlo, že ženy s postihnutým dieťatkom majú problém mať plnohodnotný vzťah s mužom, ak ich otec dieťaťa opustí. Vlastne máš pravdu, muži sú zbabelci a majú strach takto sa viazať. Je mi hrozne keď si predstavím, že je viac takýchto žien, ktoré by si ako prvé zaslúžili lásku, pohladenie a všetko čo k tomu patrí od muža. Ber si od života čo ti ponúka a nepozeraj už asi na druhých v takom rozsahu ako sa to od Teba očakáva. Zaslúžiš si šťastie tak ako každý iný. Adam Krt Ti dal dobré rady, ale Ty už asi sama vieš, ako ťažko sa hľadá. Prajem Ti veľa šťastia, potrebuješ ho.

AdamKrt

Ivaja:

Co tak dat si inzerat, kde 45 rocna zena s 1 dietatom, hlada partnera na vazny vztah ? Niekoho pre seba i pre dieta. Ak chces by ferova, povies, ze je chore. Ak nie, nic sa nedeje, povies im to neskor, ak uvidis, ze zo vztahu nieco bude. Nejaky rozvodeny muz, pripadne s detmi by sa urcite nasiel. Mozno nie hned...

Takto, ked si skusala sama randit, tak si mala par rande za par rokov. Na inzerat dostanes v priebehu mesiacov niekolko nasobne viac odpovedi. Proste len budes triedit chlapov vo vacsom mnozstve. I rybari, ked hladaju ryby v mori, tak tam, kde ich je malo, rozhadzuju vacsie siete...
---------------
A keby Ti to nevyslo, tak si mozes hladat napr. rozvedeneho chlapa na milenecky vztah a nemusite rozbijat rodiny, ani nikomu ublizovat, ked to bude obom vyhovovat. Obaja budete v pohode a budes to mat urcite lepsie, nez teraz, ako sa trapis...

tyjamy

..rozumiem ti velmi dobre...ja som dopadla horsie...bola som sama dlhe roky s detmi a boli s nimi velke problemy...bola som otupena...tiez som si nevedela predstavit..ze by o mna stal nejaky muz v tom case...aj ked som vizerala pekne...spoznala som ho...na prvy pohlad preskocila iskra...neskutocne...oklamal ma..ze je slobodny...a ja s tou hlupou hlavou plnou problemov som mu uverila...zamilovala som sa...ked som zistila..ze je zenaty...isla som sa zblaznit..a takto som trpela 3 roky...nevideli sme sa casto...zil v zahranici...vzdy som si vravela..skoncim to..len co mi zavola..len co ho zas stretnem...neslo to...bojovala som s laskou...nenavistou ..zavislostou aspon chvilu byt v jeho pritomnosti...v jeho objati...otehotnela som...nedal mi ani kontakt na seba..bol velmi opartny..jeho zena velmi ziarlila..isla som na potrat a vo vnutri som umrela...milovala som to...coho som sa musela zriect...nezvladla by som sa sama postarat o to dieta popri tom ..co som doma prezivala a ledva zila bez akejkolvek odpory rodiny ....vtedy som pochopila..ze taketo vstahy su velmi nebezpecne...a treba sa nejak zobudit ..prehodnotit svoj zivot...posunulo ma to dalej...ale poznacilo na cely zivot...vlastne ho mam stale pred ocami...a to je uz snad 15 rokov dozadu...viem...len ze to tak malo byt...lebo sa musime vela ucit lebo preto sme tu....

tatooo

nemame doma tak velky problem s dietatom ako mas ty, ale viem co to narobi so vztahom. poviem ti, ze uz sa nevieme s manzelkou niekolko rokov milovat, sex mame, ale nemilujeme sa a je to obojstranne, obaja sme mali vztahy asi ako ty, prve som to nevedel pochopit, ale pomocou psychologa som to pochopil, zije zivot vedla seba, ale nic viac. starame sa o deti, ktore lubime, ale nic viac, takze ti rozumiem, ze ked najdes svoju dusicku, s ktorou ti je krasne, ze sa toho nechces vzdat. teraz to napisem ako to ja citim a ako by som to robil asi na mieste tvojho milenca, urcil by som si krasne chvile pre teba - jasna vec bez dospeleho syna ( so synom nech ide na pivo), dalej by som si urcil aj chvile nielen na milovanie, ale na porozpravanie a usmevy. a co sa tyka rodiny, snazil by som sa, aby sa to nik nedozvedel a preto by som od teba ziadal, aby si mi netelefonvala, ked vies, ze som doma s rodinou. Ked by som zazil s tebou krasne milovanie-tym ze ho doma nemam, asi by som by som ti bol aj velmi vdacny, lebo by som bol doma ovela kludnejsi a mozno by to aj doma bolo znesitelnejsie. tiez by som rodinu neopustil, ale viem ze by to ku tebe nebolo uplne fer, ale mozno by to fungovalo. urcite by si sa citila sama, ale pisal som ti asi co ja potrebujem a hladam, tak ako to napisala - rozumiem - vlk syty a koza cela.....
skus ist psychologovi, nekopne ta do zadku, mne velmi pomohol sa na veci pozerat inak a aj zenu som pochopil, ked mala ineho
vela stastia a lasky

rozumiem ti

ivaja: za normalnych okolnosti taketo veci odsudzujem, ale Tvoj pripad je dost specificky a nemyslim to v zlom. dokonca by sa dalo povedat, ze sa snazim chapat a do istej miery mozno aj chapem preco robis to, co robis. da sa v tom najst ista logika.

riesenie pre teba... tohto poslat k vode. preco? sama vies a vravis, co chces a co hladas. tu to zaslo pridaleko, tam, kam zajst nemalo. zbytocne sa utrapis k smrti. radsej sa tohto " zbav " a najdi si nieco " ferove "... ak sa da tak povedat. z isteho hladiska budes mat vzdy ten isty typ chlapa ako teraz.. ja to volam bezchrbtak... ale ty nebudes do toho citovo zainteresovana, dokazes udrzat odstup, aj stanovene hranice. vlk syty a koza cela.

tot moj nazor. vela stastia.

p.s.: viem si predstavit silu lasky matky, ktorej dieta je ine. mat moznost stretnutia a klobuk, tak ho pred tebou niekolkokrat snimem. bez slova.

maja61

Ivaja mas pravdu, co sa tyka vztahov zien, ktore sa staraju o postihnute deti. Ja som sama 20rokov s postihnutou dcerou, mam 49rokov, myslim si, ze tiez niesom stara na lasku, ale zivot to zariadil inac, 20rokov som nemala muza a keby sa mi naskytlo to co tebe, brala by som to zo vsetkymi desiatimi, aspon na chvilu by som bola uspokojenáááááá. Je to velmi, velmi tazke zit bez lasky, sexu, pohladenia a mileho slova.
Ked ti mozem poradit skus sa s nim porozpravat, dohodnut, aby vam to aspon ako tak fungovalo, lebo bez milovania je to hroza. Uz nejeden krat ma napadlo, ze si zaplatim chlapa a to je strasne, nikdy som to este nikomu nepovedala, ale velmi vela krat ma to napadlo.
uzivaj si, uzivaj a ked bude aspon troska normalny, tak to mozno aj pochopi a bude mozno raz mysliet aj na teba a mozno.... - nikdy nehovor nikdy
TERAZ SA ASI SPUSTI LAVINA NENAVISTI VOCI NAM, ALE MY DVE VIEME O COM TO JE

VELA, VELA UPRIMNEJ LASKY A KRASNYCH CHVIL PRI MILOVANI, NECH TI TO VYDRZI CO NAJDLHSIE!!!!!!!!!

ivaja

Odpoveď pre Adamakrta - nehladam sexualny vztah, ale pri postihnutom dietati sa ziaden muz na teba ani len nepozrie a to nnehovorim sama. A myslíš si, ze my uz nepotrebujeme sa milovat, a preto mozno beriem co príde aj napriek tomu, ze viem ze to nieje spravne, ze to nema buducnost, vies ono je lahke cloveka hned odsudit a nevidiet aj tu druhu stanu.Vlastný otec nezvladol situaciu okolo nas a myslis sii ze cudzi by to zvladol? a ja by som nevedela zit s clovekom, ktorý by nemal rad moje dieta a preto mam vztahy ake mam, len na uspokojenie a nic viac, ale teraz sa stalo co sa stalo....

A co sa tyka rozbijania manzelstva, nie to mi vobec nevadi, lebo keby nesiel so mnou, isiel by s inou, takze v prvom rade ho rozbíja on a to mi ver, ze by isiel...

a odkaz ostatným, mate pravdu viem, ze nikdy sa nerozvedie, to by som naozaj ani nechcela, lebo raz by sa mi to vratilo, ale neviem to vsetko spracovat, cudujem sa sama sebe, ze sa mi to prihodilo a neviem si s tym rady, keby sa dalo srdcu rozkazat bolo by to super, ale..... viem, ze kazdy psycholog by ma nakopal do zadku

kafe

Čo rozumné ti poradiť? Len hovadiny typu - preruš s ním kontak. On ťa využíva a ty sa necháš. Tak sa nechaj využívať a trp. Tiež nechápem, prečo hľadáš nezáväzné vzťahy.. čo hľadáš, to si aj našla.