Ako schudnut za tyzden 3 - 4 kg?

Jennny

takto rychle neschudneš. Ale je dobre chudnut pomaly a športom. ja som sa dala na bicykel., Kupila som si mestsky bicykel TOKYOBIKE BISOU - 50 CM a kila idu dole jedna radost

Miorka

chod behat, sadni na bicykel, kolobežku a športuj. Ale obavam sa, že za tyžden z teba vyjde iba voda a nie tuk

tomas 12345

helles :

Tabletky na chudnutie by som ti rozhodne neodporúčal. Prečo namiesto nich nezvolíš ovela optimalnejšiu cestu - diétu - postupné vynechanie mucnych jedal ?

Kaajsp23

Ahoj za týždeň sa dá schudnúť.....nejedz nezdravé jedla čo tak tvoju večeru vymeniť za jablko a za raňajky iba vodu a na obed chutné kuracie mäso so zemiakmi ale s olejom nepreháňaj....ani so soľou a cukrom.....ak chodíš do školy určite dostávaš desiatu zjedz ju ale dávaj si tam zeleninu a k tomu aj ovocie napríklad jeden rohlik alebo chlieb a k tomu ovocie....

Chlapec0dVedla

Ja mam zase problem nabrat na vahe kedze dokazem za cca 5 hodin spalit aj 7000 kcal co je asi 1 kg tuku.:P To ked potom pridem domov je taky prievam v chadnicke ze pada za obet vsetko najkalorickejsie jedlo co najdem.:P

Bubliii

ja keď mám veľkú udalosť a potrebujem vyzerať dobre, tak mám takú vlastnú "diétu". Osobne mám problémy s nafukovaním brucha. Takže na týždeň vysadím pečivo, mlieko, sladké, pridám viac pohybu, ovocia.. a mám výsledky. Mala som to pred svadbou, aj keď idem niekomu na promócie a pod. Možno to niekomu pomôže. Začala som teraz užívať vlákninu, aj to mi trochu spľaslo bruško, tak sa teším :) A základom je vybrať si šaty, v ktorých sa nejaké to kilo navyše stratí, žiadne obtiahnuté -.-

Gima

Psyllium

Možno ste sa už stretli a možno nie s pojmom psyllium. V rámci detoxikácie sme už na našej stránke o psylliu aj písali. V tomto článku si teda povieme niečo viac o tom čo je psyllium, na čo sa používa a pod.

Psyllium je 100% prírodná vo vode rozpustná vláknina ktorá sa vyrába mletím šupiek semien skorocelu indického. Produkt ako taký sa k nám dostáva najmä z Indie, kde ho už dva tisícročia používajú v tradičnej ajurvédskej medicíne ako prostriedok na hnačku či zápchu. Psyllium má jedno hlavné špecifikum ktoré z neho robí tak zaujímavú tému aj pre náš web. Tým špecifikom je vláknina.

Vláknina a zase vláknina

Základom psyllia je vo vode rozpustná vláknina ktorá po styku s vodou vytvára gélovú konzistenciu. Poviete si možno, že vlákninu predsa obsahuje aj ovos či jačmeň. Psyllium však obsahuje omnoho viac vlákniny než už spomenuté obilniny. Dôvodom na jeho užívanie však nieje fakt, že obsahuje viac vlákniny ale fakt, že v strave bežného konzumenta je vlákniny málo. Vláknina je všeobecne známa ako niečo, čo pomáha fungovať naším črevám. Priemerný konzument by mal denne prijať 25 gramov vlákniny. Skutočnosť je však niekde úplne inde. Náš denný príjem vlákniny sa nachádza približne v polovici odporúčanej dennej dávky.

Takto podhodnotený príjem vlákniny spôsobuje zápchy či hnačky a celkovo zle fungujúci črevný systém ktorý spôsobuje ďalšie zdravotné problémy.

psyllium

psyllium skorocel indický

Čo psyllium dokáže

zamedzí pocitu hladu – podporuje chudnutie
zlepší vyprázdňovanie,
dodáva potrebnú vlákninu
detoxikuje a čistí črevný systém
pomáha pri nadúvaní, zápche
slúži ako prevencia pred rakovinou hrubého čreva
odstráni kožné problémy ( tento bod súvisí s očistou čriev)
redukuje cholesterol – znižuje hladinu lipoproteínu (LDL)
znižuje kolísanie hladiny cukru v krvi (psillium je vhodné pre diabetikov)

Psyllium dokáže zväčšiť svoj objem 14 až 25 krát

Detoxikácia a psyllium

Hlavným bodom všetkých vyššie spomenutých účinkov psyllia na organizmus je detoxikácia organizmu. Tým že psyllium účinne napomáha správnemu fungovaniu črevného systému, stáva sa vynikajúcim prostriedkom pri detoxikácií. Všetky body ktoré sú v zozname uvedené – ako napríklad odstránenie kožných problémov, majú priamy súvis s očistou čriev. O očiste čriev sme si už napísali samostatný článok a psyllium je v ňom právom spomenuté a tiež odporúčané na takúto očistu. So zlým trávením a zlým fungovaním čriev je spojené množstvo zdravotných problémov ktoré možno na prvý pohľad nedávajú nijaký súvis.
psyllium detoxikácia nadúvanie hnačka zápcha skúsenosti recenzia

Psyllium sa u nás stalo tak trochu populárnym hlavne vďaka ľuďom ktorí sa snažia schudnúť. V prvom bode nášho zoznamu je napísané, že psyllium podporuje chudnutie. Je tomu skutočne tak. Deje sa tak hlavne vďaka zlepšenému tráveniu a v neposlednom rade vďaka tomu svojej vlastnosti zväčšovania objemu a viazania vody na seba. Tým že psyllium „napučí“ dokáže po konzumácií zaplniť žalúdok a jedinec by mal teoreticky menej zjesť ostatnej potravy.

Ak vám psyllium pomôže schudnúť budem len rád, v prvom rade však budem rád ak si pomocou psyllia dokážete zlepšiť zdravotný stav a detoxikovať. Pokiaľ teda trpíte zápchou, hnačkami, nadúvaním a pod. psyllium určite odporúčam.

Textová Inzercia

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.