Paci sa mi kňaz

Príspevok v téme: Paci sa mi kňaz
orchidea1

Ja to nedokážem vysvetliť, ale páči sa mi náš kňaz. Je to mladý krásny muž. Nielenže disponuje fyzickou krásou, ale predovšetkým tou duševnou.Viem že je to uplny nezmysel(ibažeby som sa inšpisovala Meggie z Vtákov v trni :)) Je tu niekto, komu sa stalo niečo podobné?? Poradte mi niekto....

ojka

whee_ee, hovoríš o RIMOKATOLIKOCH,.... aj grekokatolici su katolici a netýka sa ich to. Takže to nie je dobre takto sumarizovať (;

whee_ee

kriste pane, veď už aj deti vedia, že atolíci nemôžu mať manželky len preto, aby v prípade ich smrti všetko zdedila cirkev !! Je to ešte zachované zo starých čias, veď cirkev je jedna z najbohatších inštitúcii, je mi z nichh zle, verím v Boha, verím v silu, verím v osud, v niečo nadpozemné, čo nám pomáha, modlím sa, ale k cirkvi ma nikdy nikto neprivedie... Sex/Milovanie je niečo prirodzené a potom sa čudujme, že kňazi znásilňujú deti !

vecii

"Inac myslis, ze Boh chce, aby len knazi nemohli pocitit ludsku lasku/muz-zena/?"

nie, vobec som tuto otazku nemyslela len na sexualny zivot, ale komplexne. Knazi, sa musia rozhodnut medzi laskou k bohu a normalnou zdravou laskou k zene, nie je to trochu krute? Preco by to Boh chcel, je to vobec napisane v biblii? Zbytocne to vytvara deviacie, flustrovanost.
Clen rodiny/silne veriaci/ robil na pripade frantiskanov a povedal ze su jednoznacne vinni lebo ti chlapci boli zastraseni a miestnosti boli cele, kompletne cele od semena plus dalsie a dalsie dovody ktore by som nemala pisat. Aj pre tieto pripady si myslim, ze by cirkev mala zhodnotit svoje priority- nedelenie majetkov na ukor cistoty dietata a deviacii knazov nie je spravne.

Anita11

Súhlasím, že so sexuálnou výchovou nie je na škodu začať už v detstve, dokonca je to nutnosť, ja som to s mojimi deťmi tak praktizovala. Je ale doležité, tému prisposobiť vyspelosti dieťaťa, jeho záujmu a potrebám....Každé dieťa reaguje inak, a keď je takto niekto na opačnej strane, neviem s kým hovorím, niektoré informácie možu skor uškodiť ako pomocť, tak som to myslela.

S tou pokrokovosťou v iných vierach...
K tomu sa veľmi nechcem vyjadrovať, neprislúcha mi to tu riešiť, čo je správne v iných vierach a čo v našej...
Napríklad už spomínaný celibát. Možno by bolo menej kňazov, ktorí by "zišli z cesty", keby mali možnosť mať partnerku, určite to za úvahu stojí, a nemysli si, že o tom neuvažujeme aj my veriaci, ale zatiaľ celibát platí, tak sa má rešpektovať to, čo platí. Ani v práci sa nám vždy nepáči všetko, možeme možno povedať svoj názor a návrh, ale nemusí byť uznaný za ten najlepší a hneď vypočutý. Všetko má svoje pre a proti.

"Inac myslis, ze Boh chce, aby len knazi nemohli pocitit ludsku lasku/muz-zena/?" V tejto tvojej otázke nerozumiem prečo muž-žena???
Boh nám dal život, aj ten sexuálny. Keď budeme žiť bez pravidiel, tak bude svet spieť do záhuby. Všetko potrebuje pravidlá. Tým chcem povedať, že aj sexuálna zdržanlivosť u mužov a žien vo všeobecnosti má význam, ak si to tak myslela. Veď práve dnes je veľa manželstiev, ktoré sú nútené žiť na diaľku, keďže musia často muži odchádzať za prácou. Niekedy sa manželia nevidia aj celé mesiace, alebo už spomínané zdravotné problémy v manželstvách. keby sa nežilo podĺa PRAVIDIEL zdržanlivosti, ako by tie manželstvá vyzerali. No a bohužiaľ, priznajme si, že aj tak vyzerajú. Stále viac nevery a rozvodov, lebo ľudia len veľa hovoria o láske ale často praktizujú len sex. To by bolo ale zasa k inej téme....

vecii

rokov mam dost, neboj. Iked si myslim, ze na temu sexuality a masturbacie sa mozes porozpravat aj s 13rocnym, vzdelanost a rozhlad nie je na skodu. Inac myslis, ze Boh chce, aby len knazi nemohli pocitit ludsku lasku/muz-zena/? Nie su v tomto evanielici, zidia, atd. pokrokovejsi?

Anita11

Samozrejme, že nie vždy, ak ho je priveľa.
Inak by ma zaujímalo koľko máš rokov, či je vôbec vhodné sa baviť na túto tému.

Anita11

Neviem, či je až taký rozdiel medzi biologickými potrebami plodenia medzi mužom a ženou. Skôr to záleží od jednotlivca. Ale správne píšeš, že masturbácia sa tiež nepovoľuje. Na to, aby sa uvoľnilo prebytočné nahromadené semeno u muža, nepotrebuje masturbovať. Odchádza samovoľne pri močení, alebo v spánku a nejaká neuvoľnená energia tak neohrozuje.
Stáva sa, že ženy majú rizikové tehotenstvá a nemôžu počas tehotnosti sexuálne fungovať. To by manžel za tých 9 mesiacov mal hľadať náhradu, aby sa odventiloval??? Všetko je to v našej hlave, aj náš sexuálny život. Máme slobodnú vôľu, ale aj zdravý úsudok a zodpovednosť za svoje konanie.
Len tak na okraj: Aj na tomto fóre sa často dočítame, ako sa mladé dievčatá a chlapci sťažujú, akí sú závislí od masturbácie aj niekoĺkokrát za deň, že sa nedokážu ani na nič iné sústrediť.
Ja som nemasturbovala nikdy a ani mi to nechýba. Ak si mladí ľudia zvyknú na striedanie partnerov, jeden im potom v živote málokedy stačí. Ak sa mladý chlapec rozhodne byť kňazom a nemá sexuálne skúsenosti, hľadá čistotu tela aj duše, celibát nie je pre neho nepredstaviteľný.
Myslím, že sme ale od témy našej orchidei riadne odskočili. Dúfam, že sa ti predstava o probléme aspoň trocha objasnila.