Tehotenstvo a soferovanie

Príspevok v téme: Tehotenstvo a soferovanie
padme

Som v 8. mesiaci a dnes mi lekar povedal, ze by som uz nemala soferovat. Vsetky vysledky mam v poriadku, babatko je uz hlavickou dole. Problem je, ze ja sa bez auta daleko nedostanem. Manzel ma stale vozit nemoze a aj deti kde-tu potrebuju odviest. Su tam naozaj velke rizika? A ako je to s pasom - musia tehotne byt povinne zapasane aj na mieste spolujazdca? Dakujem za odpovede.

usiko

...ja sa nechcem zabit, jasne, ze sa priputam, bez pasu nikam nejdem,..staci milisekunda a si mrtva a babo tiez....ja mam ten BeSafe a s tym ficim stale, ci som spolujazdec alebo vodic....

usiko

podla vyhlasky MUSIA byt tehotne urcite priputane, ci ako spolujazdec,, alebo vodicka.....

používať bezpečnostné pásy ukladá vyhláška č. 315/1996 v § 5 ods. 3 nasledovne:

"(3) Osoba sediaca na sedadle vozidla povinne vybavenom bezpečnostným pásom je povinná byť počas jazdy týmto pásom riadne pripútaná. To neplatí pre
a) vodiča vozidla ozbrojených síl, ozbrojených zborov, ozbrojených bezpečnostných zborov, Slovenskej informačnej služby, obecnej polície ani požiarnej ochrany a ich spolujazdca, ak to vyžaduje plnenie úloh,
b) osobu, ktorá vykonáva výcvik alebo skúšku žiadateľa o vodičské oprávnenie v obci,
c) vodiča taxislužby pri zmluvnej preprave osôb v obci,
d) vodiča vozidla použitého v obci na zásobovanie predajnej siete a na zvoz alebo na rozvoz poštových zásielok a pre jeho spolujazdcov,
e) vodiča pri cúvaní,
f) osobu s telesnou výškou menšou ako 150 cm s výnimkou vodiča, ktorý je povinný používať schválený a preňho určený bezpečnostný systém,
g) osobu, ktorá to nemôže urobiť zo zdravotných dôvodov na základe lekárskeho potvrdenia s uvedením času jeho platnosti, ktorý nesmie byť dlhší ako jeden rok odo dňa jeho vystavenia; toto potvrdenie musí mať táto osoba počas jazdy pri sebe a na výzvu policajta sa ním musí preukázať."

Výnimku pre tehotné tam nikde nevidím. Výnimka je jedine na to lekárske potvrdenie, čo môže mať aj iná osoba než tehotná žena. A bez potvrdenia tehotná žena nemá výnimku.

jancecka

usiko, takže musíš byť zapásaná? ja som si to tiež myslela, ale vraj nie, že tehotná nesmie a poliši na to prizierajú

usiko

ja mam do auta bezpecnostny pas pre tehule, BeSafe, to si nasadim a frcim...je to uplne pod bruskom, takze sa to bruska skoro ani nedotyka.....

Otrasy mozes mat hocikde, a zas nejazdis po tamkodrome...rizikoje ked do teba niekto nabura, alebo ty donho a ten naraz moze sposobit predcas. porod......soferovanie ako take si myslim, ze nie......

padme

Ja to mam k lekarovi tak 40 min peso, ale v tejto horucave to nezvladam. A nakupy tiez nie - byvam na predmesti.

Doktor mi povedal, ze nebezpecne su najma otrasy, moze hrozit predcasny porod. Ja som tiez stale zapasana, hoci uz sa mi stalo, ze mi do cesty vletelo auto, prudko som zabrzdila a pas ma sekol na spodnom brusku. Cely den mi bolo vtedy zle.

Mam obavy o babatko, ale riesenie zatial nevidim. V autobusoch je to na odpadnutie, manzel ani otec nie su stale poruke, a taxik - to si radsej odlozim peniazky na vybavicku.

jancecka

???? aj ja som v 8 mesiaci, ale na toto ma doktorka vôbec neupozornila, no kam by som sa bez auta dostala? od autobusovej stanice k mojej doktorke to sú dobré tri kilometre, to mám chodiť pešo???? a tie spoje sú otrasné, skôr porodím ako sa niekam dostanem. Ja pas používam, neviem prečo, ale bez neho neviem šoférovať, stále mám pocit že mi niečo chýba ale počula som, že tehotné nemajú mať pas. Ale nemám to podložené dôkazom.