Laparoscopia cysty a prefuk vajecnikov

Príspevok v téme: Laparoscopia cysty a prefuk vajecnikov
Tinnna1

Ahojte, viem ze uz su tu taketo temy podobne, len chcem vas poprosit, ta ktora bola na laparoscopii cycta a zaroven aj na prefuk vajecnikov-naraz ako to prebieha? kolko som v nemocnici? a na PN? boli to? ja mam na pravom vajecniku 7x4cm cystu a chce mi ju doktor vybrat a zarove mi chce urobit prefuk vajecnikov-uz 3 roky sa s manzelom snazime o dietatko, on je v poriadku bol aj na vysetreni.

dakujem za odpovede, velmi mi pomozete

Tina

macka26

laparoskopia ako taka neboli. co sa tyka odstranovania cyst, s tym skusenosti nemam ale bola som na prefuku bez laparoskopie a to ti gratulujem ze ti to budu robit pod narkozou, lebo nazivo to bolo velmi bolestive.

inak ako tu niekto spominal, zalezi na tebe a tvojej praci ako dlho budes pn., ja som bola mesiac. rany sa zahojili. akurat som sa nesmela natahovat...

jancecka

V stredu som šla do nemocnice,vo štvrtok mi robili zákrok, domov ma pustili až v pondelok.
Mne síce cystu laparoskopicky neostraňovali, ale laparoskopiu robili s následným prefukom, aby zistili fuknčnosť vajcovodov. Po operácii mi nič nebolo, žiadne problémy som nemala. Keby som nemala asi centimetrovú ranku pod pupkom ani by som neverila, že mi niečo robili. Ale holky čo boli na izbe to znášali horšie, záleží na každom ako čo znáša.

jaLENja

V nemocnici budeš tri dni, PN ako sa budeš cítiť, ja som šla až po troch týždňov do práce. Záleží aj na tom, čo robíš... ak v kancelárii, tak môžeš aj skôr, ale ak máš fyzicky náročnejšiu prácu, radšej si odpočiň, až sa ti ranky dobre zahoja. No mňa nič nebolelo tesne po operácii, lebo mi dávali infúzky a čosi od bolesti. Prefuky sa vraj robia aj bez narkózy a vtedy to bolí, ale aj budeš v narkóze, tak sa nemáš čoho báť. Odporúčam ti kúpiť si ženský čaj, ktorý si potom var a pi :)
Držím palce.