Nadmerné svŕbenie v nose

zuzic

S1M tak chod k inej alergo nie?
keby to boli roztoce tak dostanes lieky a budes zit ako tretina ludstva co je alergicka:)

zuzic

tie chrasticky mam aj ja, cervene alebo cierne...len cim viac si ich budem vyfukavat tym je ich viac takze radsej nechat zahojit a neoddrapovat stale:)

ele

no a okrem kychania mam aj s prepacenim vodnate priesvitne sople a dost vela, niekedy som "vyfukala" aj karton vreckoviek za den!

ele

hehe, odlahlo mi, lebo to by bolo na infarkt mat mrle v nose! :D No ja mam alergiu na roztoce a prejavuje sa to ranajsim kychanim, do obeda ma to zvycajne prejde, vylucila som paperove periny zo spalne, postelnu bielizen periem na 60 stupnoch. V poslednom case mi dost pomohol cisty vitamin C, uz nemavam take katastrofalne kychania a upchaty nos.

S1M

PS: vnutri nosa sa mi robia nejake chrasticky, kazde rano si musim fukat nos a aj pocas dna, ale nekycham velmi... a mrle isto nemam :D Ma tu niekto alergiu na roztoce? Vraj to by som mohla mat, no ale mam z toho strach, ze ako potom budem zit, ked tie su vsade?

S1M

na ORL som bola a doktor mi dal nejaky sprej na prevenciu alergie, ale nerobi to ziadne zazraky, neviem sa zbavit toho svrbenia, nuti ma to pchat si prsty do nosa, asi ma z toho porazi a alergologicka ma najblizsi termin v novembri :( Neviete nahodou o nejakej alternativnej liecbe? Nejake bylinky, caje pripadne homeopatika?

zuzic

alusinka...naposledy ked mi strkal do nosa tu baterku- mylsim ze to bol endoskopicke vysetrenie alebo nieco take skoro som umrela:D citila som ho az na druhej strane hlavy:D...a dalsia vec co nemam rada...je ze je moc blizko:D viem trapne ale ja mam strach z lekarov a toto mi nevyhovuje:DD
ale ta tvoja posledna veta to vystihuje:DD

vsevedka

Ele, ale ja som nenapísala, že mrle sú v nose (nachádzajú sa obvykle v hrubom i tenkom čreve, ale boli nájdené i v žalúdku, ojedinele sa odtiaľ môžu dostať i do dutiny ústnej, taktiež sa môžu nachádzať i v pošve).

Mnohí detskí lekári i rodičia však vedia, že deti ktoré majú mrle mávajú častejšie svrbenie nosovej sliznice.

S1M1 ale môže mať alergiu, tá môže vzniknúť v ktoromkoľvek veku.

alusinka

ja som bola na ORL len si dat precistit usi, a to bolo celkom prijemne :)) inde sa mi nastastie nepozerali, tak neviem... :)
budis.. na zubara nema nik :))