Som privelmi spalena od slnka

Príspevok v téme: Som privelmi spalena od slnka
;)

ahojte. boli sme sa na tri dni v madarsku. celi den sme chodili lebo to bol zajazd. velmi prazilo slnko a ja som si nechala krem doma...potom som sa jeden celi den kupala a som brutalne spalena...nemozem ani pohnut rukami lebo ma to zacne ukrotne boliet. pocula som ze nato pomaha smotana ale moc to nezabera...co take by ste mi nato poradili? dakujem vopred ;)

simka111

použila som Niveu 30 faktor, natierala som sa viackrát, ale to može byť aj tým, že som toto leto bola prvykrát na kupku a minuly rok vôbec, čiže to bol pre pokožku šok, asi som mala začinať postupne... a inač som skoro ola vždy na slnku, inač nikdy som nemala taký problé, vždy som bola pekne hneda, jedine ramena mi spalilo.. ale čitala som na nete, že dobre ošetrena pokožka by mala byť do rana hneda, takže idem si dat vlažnu sprchu, dam si jogurt a potom telove mlieko po opalovani.... dufam že to pomože :)
A ešte som chcela vedieť či veľmi vadi ak ma od kedy som odišla z kupka boli hlava aj mi bolo trocha na zvracanie....

ewelin28

2simka111..bohužiaľ niektorí ľudia sa môžu aj na hlavu postaviť a do hneda ich neopáli....a čo som počula, do módy ide bledá pokožka, takže hlavu hore ;)
A teda ak patríš k tým, čo sa vždy spália do červena, snaž sa slnku vyhýbať, resp. používať vysoký faktor, aj 50ku ak treba ;)

zuzi74

no ak si sa spiekla, tak je dost mozne, ze sa budes supat...aky ochranny faktor si pouzila? Natrela si sa viac krat?

simka111

dnes som bola na kupku, použivala som opalovaci krem na telo aj na tvár, no aj napriek tomu ma spieklo, na kupko to vyzeralo že som hneda, ale ked som prišla domov uvedomila som si že som červena ako prasa... pery mi takisto spieklo aj napriek tomu, že som si ich pomadovala s pomadou, ktorá ma ochranný faktor :( mam spečene stehna aj dekolt... nechápem tomu a mám nervy, pretože som chcela bytť konečne hneda, no vidim že som mohla byt radšej ako bleduľa :(
udem už do rána hneda, alebo sa mám tešiť na to, že sa udem lupať ?????

inierka

Dufam, ze nabuduce si das vacsi pozor. Nemohla si si opalovaci krem kupit tak? Prepac, ale je blaznovstvo vystavovat sa slnku bez opalovaku, samozrejme, ze si zhorela. Kazde spalenie sa a opalenie koze znaci len o tom, ze pokozka bola poskodena. Cim viac sa clovek spali, tym viac hrozi rakovina koze. Nechcem strasit, len upozornujem. Vonku nevychadzam bez natrenia sa kremu s UV 45, siltovka a slnecne okuliare su samozrejmost. Mam sice bledsiu pokozku, ale cistu, bez kadejakych znamienok a vrasok.

Na spalenie pomaha aj Zyrtec, je to na alergiu, ale pomaha aj pri spaleni.

moj_nazor

mne na to pomohol tiez chladny biely jogurt - klasicky smotanovy, este lepsie, ako smotana, krasne mi vytiahol horucku a ostala mi taka ta "skrupinka" na vrchu.. alebo aj sudocream bol fajn, ale ten jogurt mal aspon aj ako navyse chladivy efekt :) ale netreba sa vzdavat a akonahle sa vstrebe, aplikovat dalsiu vrstvu. Potom Ti to pekne zhnedne a nebudes sa tak supat.

slobodnaa

konská masť chladivá je na zápaly, pomôcť ti môže čokoľvek čo chladí, no neskúšala som. Ublížiť by to však nemalo.