Vyskočená platnička

Príspevok v téme: Vyskočená platnička
amixel

Dobry den..mojmu otcovi zhruba pred 2 mesiacmi vyskocila platnicka..isiel do nemocnice zkade ho asi po dvoch tyzdnoch pustili aj ked mu to nepreslo a mal bolesti nevedel vobec chodit..po nejakom case sa to trochu zlepsilo aj chodil trocha ale teraz znova ho to chytilo..ma velmi velke bolesti a nevie co ma robit..sme zufali..prosim o radu co robit lebo doktori vravia to iste ze treba cakat ale takto sa to uz neda..dakujem

ivka333

Chcem sa spytat či nebol niekto na ozonoterapii v dunajskej strede a kolko sa plati za tento zakrok? A ešte mam otazku ako to mate v papieroch napisane že mate vyskočenu platničku ,lebo ja mam len niečo ako znamky instability L4-5,L5 S1 a neviem čo to znamena.A ešte spina bifida S-1 a antalgicke postavenie L segemntu.Vie mi niekto vysvetlit čo to znamena? Dakujem

bubinko83

Chcem sa spytat čo to može znamenat mavam dost často silnu bolest v križovej oblasti a aj pod nou.Boli ma spodok brucha a niekedy mi bolest vystreluje až do nohy.Tyka sa to len jednej lavej strany. Niekedy sa nemožem ani ohnut ako ma tie križe bolia(aj pod križami smerom k zadku),dost často mam to miesto aj akoby strpnute take znecitlivene.S močenim problem nemam.MOže to byt vyskočena platnička?

Well

Príznaky vyskočenej platničky sa väčšinou zlepšia v priebehu pár týždňov alebo mesiacov. Na zlepšenie príznakov Vám môžeme odporučiť.

Oddychujte ak máte veľkú bolesť. Na druhej strane ostaňte aktívny. Ležanie v posteli 1 až 2 dni môže oslabiť Vaše svaly a tým ešte zhoršiť problém. Chôdza a iná ľahká aktivita Vám môže pomôcť.
Skúste si priložiť teplý vankúš nastavený na nízku alebo strednú teplotu. Vhodná je aj teplá sprcha na 15 až 20 minút každé 2 až 3 hodiny. Takiež môžete skúsiť vrecko s ľadom na 10 až 15 minút kažé 2 až 3 hodiny. Jednotlivé vymenované metódy nekombinujte.
Vykonávajte cvičenia ktoré Vám odporučil lekár alebo fyzioterapeut. Tieto sa postarajú o prevenciu ďalšieho zranenia.
Spýtajte sa lekára na lieky, ktorými je možné liečiť tento problém. Lieky síce nevyliečia vyskočenú platničku, ale môžu pomôcť pri bolesti a opuchu.
Väčšinou sa vyskočená platička časom sama vylieči. Asi polovica ľudí sa má behom 1 mesiaca lepšie a iba 1 osoba z 10 potrebuje chirurgický zákrok.
www.rehabilitacia-poprad.sk

bio

po napraveni treba nosit medene produkty/tricko s medenym pasom,medeny pas na krize/, aby sa to viac krat neopakovalo. Meď lieci,je proti bolesti,uvolnuje krce svalov okolo stavcov a je to tepelna terapia. Viac info na e-maily.

zajacica

Platničku je treba napravit. Lekári to nerobia. Daju lieky od bolesti a hotovo. Neviem, odkial ste, poznám, kto napráva. Sama som sa bola napravit nespočetne vela krát.